Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 250 r gidon titreşimi için önerisi olan?

Motovento
    REKLAM ALANI
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Değerli arkadaşlar bilen bilir cbr 250r da gidonda ve artçı tutacağında uzun yolda rahatsız edecek kadar titreşim vardır. Biraz araştırma yaptım bisiklet şambreli önerenler vardı. Mantıklı geldi. Lastik titreşimi keser diye düşundüm. Kolları sıvadım başladım işe. Şambreli 2 kat keserek tutacakların altına şasiyi kaplayacak şekilde güzelce yerleştirdim. Deneme yaptım bir miktar titreşimi kesti. Fakat biraz daha tireşimi kesmesi için 2 kat daha attım. 4 kat yeterli geldi. Zaten titreşim yok edilemez.

Sıra gidonlarda. Burada farklı bir olay var. Gidonun bakan kısmındaki büyük vidayı söktüm. Yandaki vidalarınıda. Gidonu sökebilmem için hemen oradaki sekmanı çıkardım. Gidonu çıkardıktan sonra altında amortosör borusunun ölçüsünü alıp ona göre parcayı 2 kat keserek attım. Fakat bu sefer gidonu oturtmaya çalıştığımda sekmanın oturduğu yuva altta kalıyor ve sekmanı oturtamadım. Bu kez tek kat yaptım sekman oturdu topladım güzelce test ettim az bir miktar titreşimi kesmişti. Bu kadar yeterli diyordum bir de baktım ki zayıf kalan şabmrel yerinden koptu. Onca emeğim boşa gitti anlayacağınız.

Şambrel yerine keçe düşündüm hem kalın gelip sekman yerine oturmayacağı için hemde ıslandığında suyu hapsedip paslanmayı beraberinde getireceği için tercih etmedim. Formu araştırdım bu konuda kimse bir çalışma yapmamış. Önerileriniz varsa bekliyorum.

NOT: Arkadaşlar bir gidonu sökerken digerinide aynı anda sökmeyin. Yoksa motorunuz böyle olabilir. Kriko yardımı ile kaldırıp orijinal haline getirdik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Gidona kum doldurun ve gidon ucu ağırlıklarını arttırın(yani agirligi)
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Basık cbr mı bu

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı fakat gidon ucundaki topuz ve gidon içerisindeki bağlantısı çıkıyordu. İran yapıştırıcısı ile sabitledim. Şimdi nasıl sökeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basık cbr mı bu
    İki gidonun kapağını sökünce şap diye aşağıya düştü. Farkında olmadan cbr basmış olduk. Kaldırmadan bi fotoğraf çekeyim dedim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aşağıdaki linkte kullanılan ürün işe yarayabilir gibi ben de senin sorundan muzdaribim.
    https://www.youtube.com/watch?v=jpKHu4o80Gs

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yapmanız gerekeni sayın EUOGLU belirtmiş. Başka yol aramayın, yapılması gereken gidonun içini en fazla 3/2 oranında kum ile doldurmak. Kum titreşimi ciddi oranda absorbe edecektir. Gidon ucu ağırlıkları CBR250R' ın orjinalleri ise zaten ciddi şekilde ağırdır, daha ağırını bulmanız zor. Ancak orjinal değil ise orjinalleri ile değiştirin. Bazı arkadaşlar şekil olsun diye daha hafif ve renkli gidon ağırlığı kullanabiliyor.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki linkte kullanılan ürün işe yarayabilir gibi ben de senin sorundan muzdaribim.
    https://www.youtube.com/watch?v=jpKHu4o80Gs
    O parça gidona sığmayabilir. Çünkü gidon topuzunun bağlı olduğu parça içeriye doğru uzuyor. Ama mantığını anladım. Değerlendireceğim sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmanız gerekeni sayın EUOGLU belirtmiş. Başka yol aramayın, yapılması gereken gidonun içini en fazla 3/2 oranında kum ile doldurmak. Kum titreşimi ciddi oranda absorbe edecektir. Gidon ucu ağırlıkları CBR250R' ın orjinalleri ise zaten ciddi şekilde ağırdır, daha ağırını bulmanız zor. Ancak orjinal değil ise orjinalleri ile değiştirin. Bazı arkadaşlar şekil olsun diye daha hafif ve renkli gidon ağırlığı kullanabiliyor.
    Orijinal gidon uçları gevşekti. Sıkıyordum fakat yolda giderken ikiside düşmüş hiç fark etmedim. Fotoğraftaki cr1 in uçları fazlaydı arkadaş sağolsun verdi taktık. Oda orijinal uc gibi ağırdı. Hatta daha uzun olduğu için daha güzel durdu bana göre. Gidon içerisindeki uçu kendine bağlayan parça zamanla işlevini yitirip bağladığımız uçu tutmuyordu. İran yapıştırıcısı alıp hem içindeki parcayı hemde uçu birbirine sabitledim. Şimdi taş gibi oldu. Eğer kum doldurmak istesem tekrar sökmem lazım. Nasıl sökeceğimi de bilmiyorum

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parça gidona sığmayabilir. Çünkü gidon topuzunun bağlı olduğu parça içeriye doğru uzuyor. Ama mantığını anladım. Değerlendireceğim sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Orijinal gidon uçları gevşekti. Sıkıyordum fakat yolda giderken ikiside düşmüş hiç fark etmedim. Fotoğraftaki cr1 in uçları fazlaydı arkadaş sağolsun verdi taktık. Oda orijinal uc gibi ağırdı. Hatta daha uzun olduğu için daha güzel durdu bana göre. Gidon içerisindeki uçu kendine bağlayan parça zamanla işlevini yitirip bağladığımız uçu tutmuyordu. İran yapıştırıcısı alıp hem içindeki parcayı hemde uçu birbirine sabitledim. Şimdi taş gibi oldu. Eğer kum doldurmak istesem tekrar sökmem lazım. Nasıl sökeceğimi de bilmiyorum
    Sürekli gevşeyen bir vidayı locktite ve tork anahtarı ile sıkmak gerekir. Nasıl sökeceginize gelirsek biraz ısıtıp deneyin sökmeyi uzun kollu bir alyanla(yani torku arttırmak) yada dibine aseton dökün deneyin

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Sürekli gevşeyen bir vidayı locktite ve tork anahtarı ile sıkmak gerekir. Nasıl sökeceginize gelirsek biraz ısıtıp deneyin sökmeyi uzun kollu bir alyanla(yani torku arttırmak) yada dibine aseton dökün deneyin
    Teşekkür ederim ilk önce yapıştırıcıyı sökmekle başlayacağım. Gelişmeleri paylaşacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)