Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Apartman giriş katı ortak kullanım alanında motorsiklet sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortak kullanım alanına motosiklet koyamazsın onlar da çamaşır kurutmalık koyamaz. Sitede bağlayacak bir yer de mi yok. Fazla pimpirik davranıyorsunuz gibi geliyor. Sonuçta site kapısı kapalı değil mi. Zincir alarm branda 3lüsü yeter
    site kapısı her zaman açık isteyen istediği şekilde araç ile yada yayan giriyor sorgu sual yok ondan ziyade sitedeki çocuklar felaket yaramaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ikitekerci kontra yapar

çarpışmaz

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Döverek başla diyen var yazık.

Kanunen ne gerekir bilmiyorum, arkadaşlar yazmış ama bence kavga etme.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tür durumlarda zararı yok da asıl sorun insanların çekememezliği, tahammülsüzlüğü. Oraya ben bir şey koyamıyorum, koymak zorunda olan da koymasın gibi bir durum oluyor. La kardeşim ihtiyacın olunca sen de kullanırsın orayı bir gün. Ama bunu anlatmak zor.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    O boru doğalgaz borusu ile her hangi bir şey bağlamanın yasal olmayacağını düşünüyorum. Buna özellikle dikkat edin.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bisiklet falan neyse de, çamaşır askısı efsane imiş.
    Kural [ Z ] ve shooter1 bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Millet baya komik düşüncelere kapılmış.

Apartmanın holüne motosiklet bırakılmaz. Senin gibi 5 komşu daha çıkarsa durum ne olacak ? Çamaşırlıklar içinde az anlayışlı olmak lazım. Hergün çamaşır yıkanmıyor sonuçta.
    retox70 bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apartman içine motosiklet, yok artık.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Belki yasak olabilir motosiklet koymak ama cidden apartmanın koridoru baya geniş idare edilebilirmiş. Eğer motoru da apartman içinde çalıştırmıyorsanız sırf kıllığına söylenmiş.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bence adamla adam akıllı konulup anlaşmaya çalış bak de motor hırsızları çok var çok arttı kimseye zararı yok kenarda duruyor zaten apartman için de çalıştırmıyorum.

Adam kabul etmez ise o zaman bisiklet çamaşır vs konulmayacak motor kadar yer kaplıyor diyeceksin.

Hala kabuk etmezse polise git şikayetçi ol olayı anlat.

Hala akıllanmaz ise biz bu adama haddini bildirsek mi ne yapsak? :d

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Resmi yönetimi olan bina - site - bloklarda, daire önüne ayakkabı dahi koyamazsınız. Daha küçük ölçekli bina ve benzeri, yönetimin ihtiyar heyeti tarafından belirlendiği yerlerde ise, bazı hareketler tolere edilebilir.

Fakat motosiklet koymak sistematik olarak doğru değil. Bunun yanında bisiklet koymak da doğru değil, ama göz ardı edilebilir, coluk cocuk eğlencesidir diye.

Fakat kocaman bir motoru blok içerisinde görmek göze hoş gelmez. Siz de burada çamaşırlık, bisiklet , ıvır zıvır görmek istemiyorum deme hakkına sahipsiniz.

Finalde yöneticiye ufak bi ateşle görmesin seni

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi yönetimi olan bina - site - bloklarda, daire önüne ayakkabı dahi koyamazsınız. Daha küçük ölçekli bina ve benzeri, yönetimin ihtiyar heyeti tarafından belirlendiği yerlerde ise, bazı hareketler tolere edilebilir.

Fakat motosiklet koymak sistematik olarak doğru değil. Bunun yanında bisiklet koymak da doğru değil, ama göz ardı edilebilir, coluk cocuk eğlencesidir diye.

Fakat kocaman bir motoru blok içerisinde görmek göze hoş gelmez. Siz de burada çamaşırlık, bisiklet , ıvır zıvır görmek istemiyorum deme hakkına sahipsiniz.

Finalde yöneticiye ufak bi ateşle görmesin seni
    Konu 10 numara hukuk çerçevesinde giderken sonunda yöneticiye ufak bi ateşle ile tüm hukuk yerle bir oldu )

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Valla bizim apartmanın koridor dar olmasa ben de içeri sokarım. Hiç kimse de çıkıp laf edemez. Attığın kabahatler kanununda yasak olduğu söyleniyor ama komşuluk diye bişey var. + Birisi beni kırar dökerim diye tehdit ederse zaten o an kırarsan senin gelmişini geçmişini diye başlayan bir cümle ile şanımı yürütürüm. Çamaşır askılığına da müsamaha gösterilmez, ben evde tutuyorum. Zamanında bisikleti de eve sokuyordum.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Konuşarak anlaşmanı tavsiye ederim. Hırsızlıkları bahane et, motoru dışarda bırakayım çocukların üstüne mi devrilsin ? 200kg alet ölür çocuk altında de... ajitasyon yap... ya millette çamaşır falan koyuyor ben onları hoş görüyorum onlarda beni hoş görsün... makineyi bina içinde çalıştırmıyorum kimseyi sesle rahatsız etmiyorum falan gibi bağlama çek... sen büyüksün sen yöneticisin.. poh polanmayı sever bu sonradan görmeler...bişey oldum sanırım yönetici olunca... hala artislik yaparsa... bende uslubumu bozarım.. o bisiklet ve çamaşır telleri kalıyorsa motorda kalıyor derim... Fakat adam haklı bina içinde motor olmaz be kardeşim..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar.
    Ortak yaşam alanı ile ortak kullanım alanları farklı kavramlardır. Otopark , garaj ,odunluk,sığınak ortak kullanım alanı,asansör,aydınlık,koridorlar,bina giriş ve çıkışları ,koridorlar ,çatı ,balkonlar,teras vb.ortak yaşam alanlarıdır.Ortak yaşam alanlarında zaten hiç bir eşya ve kullanımı engelleyen bir madde malzeme koyamazsınız. Ortak kullanım alanları da amacı dışında kullanılamaz.
    Apartman yada sitelerde alanların kısıtlı olması sebebiyle,yönetim planı ve alınan kararlar doğrultusunda uygulamada çözümler sunulmaktadır.
    İlk olarak yönetim planını iste ve oku ,sonrasında çok ters bir şeyler yazılmamış ise yönetimden ricacı ol motosik-letinin güvenliği açısında sana bir yer gösterebilirler vs..Kavga konusuna gelince o zaten şikayet konusu....
    Umarım çözüm bulunur.
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Otoparkı olmayıp sokağa park yapanların suçu ne? Sizde park yeri olduğu halde sırf çocuklardan korumak için komşular ve yönetimi karşınıza almaya değer mi? Sizin gibi bir motorcu daha çıkıp daha iri kıyım bir motoru koridorda yer var diye o da bırakırsa ne olacak. Azıcık empati yapın. Apartmanda içinde motosiklet hoş bir görüntü değil yer olsa dahi bırakılmaz. Yönetici sen olsan sen de izin vermezsin. Çocuklardan korumak için yöneticiye yazı astırın motorun üstüne de branda örtün. Makul çözüm bu. Komşuyla yönetici ile tartışmak size bir fayda sağlamaz. Yüz yüze baktığınız insanlar.
    retox70 bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Motosikleti bina içine sokman doğru değil.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Yöneticiden motosikleti dışarı bırakıcağını, yalnız gelebilecek her türlü zarar ve ziyandan yönetimin sorumlu olduğuna dair bir imzalı yazı al. Bu yazıyı vermezse yönetimden kapalı motosiklet park alanı istediğine dair bir dilekçe yaz. Dilekçende hırsızlık, güvenlik(çocuk vs devirebilir) gibi sebepleri belirtmeyi unutma. Bu dilekçeyi noterden onaylı gönder. O zaman ya kapalı motopark için harekete geçecektir yada ses çıkarmayı bırakacaktır. Ayrıca karakola gidip zarar vereceğini belirten tutanağıda şahidin varsa tuttur.
    Yapılabilecek en mantıklı iş bu.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yöneticiden motosikleti dışarı bırakıcağını, yalnız gelebilecek her türlü zarar ve ziyandan yönetimin sorumlu olduğuna dair bir imzalı yazı al. Bu yazıyı vermezse yönetimden kapalı motosiklet park alanı istediğine dair bir dilekçe yaz. Dilekçende hırsızlık, güvenlik(çocuk vs devirebilir) gibi sebepleri belirtmeyi unutma. Bu dilekçeyi noterden onaylı gönder. O zaman ya kapalı motopark için harekete geçecektir yada ses çıkarmayı bırakacaktır. Ayrıca karakola gidip zarar vereceğini belirten tutanağıda şahidin varsa tuttur.
    Yapılabilecek en mantıklı iş bu.
    Bunları yaparken yöneticinin evini üzerine alabileceğin bir vekalet, mümkünse bir kaç milyonluk bir senet imzalattır.
    Çünkü bu yukarıdakileri yapacak kadar salaksa büyük ihtimalle benim yazdıklarımı da yapar.
    Apartmanın içine parkedilmez bu kadar. Fazla zorlamayın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları yaparken yöneticinin evini üzerine alabileceğin bir vekalet, mümkünse bir kaç milyonluk bir senet imzalattır.
    Çünkü bu yukarıdakileri yapacak kadar salaksa büyük ihtimalle benim yazdıklarımı da yapar.
    Apartmanın içine parkedilmez bu kadar. Fazla zorlamayın.
    Son cümle olmasa ironi yapıyor derdim ama ciddi tavsiye vermiş. Hiç gülesim yoktu. 😊

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)