Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bazı Markaların Fiyatları Siteden Kaldırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Heves ettim 150cc den 200-250cc bir motora geçmek için. Japon almak imkansız, çinlilere bakayım dedim. Mondial, Kuba vb çinliler sitelerinden fiyatları kaldırmışlar iyi güzel. Asıl şok mondial bayine gidince yaşadım. Elimde birikmiş 15bin tl var. bulabilirsem 2016-2017 model rx3i (13bin küsür tl) bulamazsam buccaneer 250i (12bin küsür tl) alırım diye düşünüyorum.

Bayinin rx3i için istediği fiyat 22bin tl 2018 model abs, buccaneer 250i için ise 16bin tl istiyor.

Burdan sonra aldım soluğu Kuba bayinde, normalde 11bin küsür tl olması gereken superlight 200 için 14bin tl istediler.

Bunun adı nedir şimdi düpedüz fırsatçılık. Bahaneleri de hazır dolar artmış. Doğuda ufak bir yerde yaşıyorsanız çakal esnaf geçirebildiğine geçiriyor. Beddua olacak ama bu simsarlar mal satamaz ve en yakın zamanda kepenk kapatırlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sigara zamlanacağı zaman stokları saklayıp sigara yok çekip zam gelince zamlı fiyattan satanların kayınçoları değilmi bunlar.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Sadece motosiklete özel değil ki bu,telefon alıcaktım aynı şekilde kurla beraber fiyatı sürekli güncelleniyor yurdumun esnafının kafası bu şekilde çalışıyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sl200 11.720 yazıyor sitesinde.

bayi baya şerefsiz çıkmış rıza baba

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu mallar yurtdışından dolarla alınmıyor mu ? Satılan malın yerine konulması gerekmiyor mu? Dolar 6 olsun 10 olsun 10000 dolarlık motor 10000 dolardır. Mesela dolar 6 iken aldı diyelim, güncel kurun 10 olduğunu varsayalım.
    Şimdi bu adam motoru kaçtan satsın?? Fiyatı arttırmasın mı?Güncel kurdan satacakki yerine yenisini alabilsin.

Stok yapanlar fiyatı arttırınca kâr yaptığı sanılıyor ama aslında o iş öyle değil çünkü adam dolar kullanıyor.
    Neticede ticaret yapıyolar. Yaptıkları kârdan kısmak zorunda da değiller. Onlarında bu
    durumdan hoşnut olduklarını sanmıyorum.

Yanlış mı düşünüyorum??

Kur artışından fazla fiyatlandırma yapıyodur. Vicdanına kalmış.
    Dodin bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dolar 3 liraya düşecek ya, düştüğünde site fiyatları yüksek kalıp halka mahcup olmamak için o.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mallar yurtdışından dolarla alınmıyor mu ? Satılan malın yerine konulması gerekmiyor mu? Dolar 6 olsun 10 olsun 10000 dolarlık motor 10000 dolardır. Mesela dolar 6 iken aldı diyelim, güncel kurun 10 olduğunu varsayalım.
    Şimdi bu adam motoru kaçtan satsın?? Fiyatı arttırmasın mı?Güncel kurdan satacakki yerine yenisini alabilsin.

Stok yapanlar fiyatı arttırınca kâr yaptığı sanılıyor ama aslında o iş öyle değil çünkü adam dolar kullanıyor.
    Neticede ticaret yapıyolar. Yaptıkları kârdan kısmak zorunda da değiller. Onlarında bu

Yanlış mı düşünüyorum??

X kurundan 10bin tl e motoru aldı, karı ile birlikte 11 bine satarken kur yüksekldi dolar x+1 tl oldu. Bu durumda 14 bine motoru satışa çıkardı cünkü sattığının yerine yenisini alacak doğru.

Motoru 14 binden sattı, yerine yenisini alacak dolar kuru bu sefer x-2 tl oldu. Alacağı motor kar oranı haric 7 k a düştü, şimdi 2 adet o motordan alıp normal satması gereken 11 bine sattı.

Sonuc, kur farkını ilk müşteriye ödetti, ancak kur düştüğü zaman ilk motordan +3bin tl ve diğer motorlardan 4+4 8 bin toplamda 11 bin tl kar etti.

Adamın yaptığı piyasa ve iş hayatında devam edebilmesi için doğru bir karar, etik mi? değil. Alıcı tarafından edilen küfürleri hakediyor mu? ediyor.

Neden, cünkü online aldıgında hala 11 k a satılıyor su an motor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanlış mı düşünüyorum??

Ek: Kur artışından fazla fiyatlandırma yapıyodur. Vicdanına kalmış.
    Ticarette en arada kaldığım ikilem:
    1-TC resmi para birimi TL'dir.
    2-Kar=Satış fiyatı-Alış fiyatı
    1000 liralık malı 1100'e satarsanız bu kardır, o malın bir sonraki maliyeti 1200 olsa da durum değişmez.
    Çünkü maliyeti 1200'e olan malı da 1300'e satıp yine kar edeceksiniz.
    Sorun şu ki, maliyetler hızla arttığında her seferinde aynı anaparayla stoğa ekleyeceğiniz miktar azalacaktır. Ama o az olan malı bile daha pahalıya satacağınızdan yine kar elde edeceksiniz. Veya aynı miktarda almak için bu sefer borç alacaksınız, ama yine karlı satacağınız için borcu da kapatmış olacaksınız. Sonuçta, aldığınız malı aldığınızdan pahalıya sattığınız her durumda kar elde edersiniz. Ama dediğim gibi, maliyetlerin hızlı yükselmesi, her seferinde alacağınız malı azaltacak, cironuzu düşürecek ve toplam karınızı azaltacak. İşte orada ben kısa devre yapıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X kurundan 10bin tl e motoru aldı, karı ile birlikte 11 bine satarken kur yüksekldi dolar x+1 tl oldu. Bu durumda 14 bine motoru satışa çıkardı cünkü sattığının yerine yenisini alacak doğru.

Motoru 14 binden sattı, yerine yenisini alacak dolar kuru bu sefer x-2 tl oldu. Alacağı motor kar oranı haric 7 k a düştü, şimdi 2 adet o motordan alıp normal satması gereken 11 bine sattı.

Sonuc, kur farkını ilk müşteriye ödetti, ancak kur düştüğü zaman ilk motordan +3bin tl ve diğer motorlardan 4+4 8 bin toplamda 11 bin tl kar etti.

Adamın yaptığı piyasa ve iş hayatında devam edebilmesi için doğru bir karar, etik mi? değil. Alıcı tarafından edilen küfürleri hakediyor mu? ediyor.

Neden, cünkü online aldıgında hala 11 k a satılıyor su an motor.
    Kur artarken fiyatını değiştirip, azalırken değiştirmezse tabiki etik değildir. Aç gözlülük yapmış olur. Bu noktada bencillik yapmadan müşterisini düşünmek vicdanına kalmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ticarette en arada kaldığım ikilem:
    1-TC resmi para birimi TL'dir.
    2-Kar=Satış fiyatı-Alış fiyatı
    1000 liralık malı 1100'e satarsanız bu kardır, o malın bir sonraki maliyeti 1200 olsa da durum değişmez.
    Çünkü maliyeti 1200'e olan malı da 1300'e satıp yine kar edeceksiniz.
    Sorun şu ki, maliyetler hızla arttığında her seferinde aynı anaparayla stoğa ekleyeceğiniz miktar azalacaktır. Ama o az olan malı bile daha pahalıya satacağınızdan yine kar elde edeceksiniz. Veya aynı miktarda almak için bu sefer borç alacaksınız, ama yine karlı satacağınız için borcu da kapatmış olacaksınız. Sonuçta, aldığınız malı aldığınızdan pahalıya sattığınız her durumda kar elde edersiniz. Ama dediğim gibi, maliyetlerin hızlı yükselmesi, her seferinde alacağınız malı azaltacak, cironuzu düşürecek ve toplam karınızı azaltacak. İşte orada ben kısa devre yapıyorum.
    Bu gidişatın sonu iflas olsa gerek.

Motosikleti
    speederbike
    İşte, her parçayı kendi başına düşününce kar=satış-maliyet. Kaça alırsan al, her malı daha pahalı satacağın için kar elde ediyorsun. Bu mantık düşük enflasyonlu ortamlarda gayet geçerli. Ama bizim gibi yüksek enflasyonlu ortamda teori ile pratik örtüşmüyor.
    Gietti17 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Zaten bu motosikletlerde ekmek gibi günlük geliyor yurtdışından. Dikkat edin dünkü motoru çakmasınlar size....
    Birde dolar arttı diye fiyat arttıranlar,oldu ya dolar yarıya düştüğü gün aynen yarı fiyatına satacaklar mı?
    Hayır değil mi?
    Çünkü bütün malı günlük yüksek kurdan almışlardı.
    Yerseniz....
    shooter1 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    İnsanın zoruna giden durum şu honda, yamaha gibi markalar sitelerinde fiyat listesi yayınlayıp bayilerde bu fiyat listesine uyarken mondial, kuba gibi elimizin muhtaç olduğunu bilen çinliler sitelerindeki fiyatları kaldırıp çakal bayilere fırsat veriyorlar.

"Sıfır çinli alacağina 2. el japon al" sözü şimdi daha mantıklı geliyor.
    kovboy03 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bu motosikletlerde ekmek gibi günlük geliyor yurtdışından. Dikkat edin dünkü motoru çakmasınlar size....
    Birde dolar arttı diye fiyat arttıranlar,oldu ya dolar yarıya düştüğü gün aynen yarı fiyatına satacaklar mı?
    Hayır değil mi?
    Çünkü bütün malı günlük yüksek kurdan almışlardı.
    Yerseniz....
    doğru nokta dünkü motosikleti almayın yeni taze çıkanı alın

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kurun dalgalı olduğu şu dönem fiyat belirlemek zordur. Bayi zarar etmek istemez doğal olarak. Ben müşteri olsam piyasanın oturmasını beklerim. Fırsatçılık yapayım elimdeki dövizi yüksekten bozdurup düşük kurdan motor alayım planları yapmak çok zordur. Bayiler buna karşın fiyat listelerini güncelleme bahanesiyle satışları bir süre durdururlar. Kurun düştüğü olmaz özetle geçen aya göre zamlanacak.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki 250sl bak 13-14 e vardı güzel şeyler

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    İkinci el o paraya 250 lik cbr bile bulunur. Çinlilere bulaşma derim.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Bugün baktım sahibinden de 2018 model 18.9 bandında. Bu işte bir yanlışlık olmasın.

Motosikleti
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün baktım sahibinden de 2018 model 18.9 bandında. Bu işte bir yanlışlık olmasın.
    Batıdaki bazı firmalar o dediğiniz fiyattan satıyor, bazıları ise ellerinde olduğu halde stoğumuz yok, mağazadaki satıldı, alıcısı gelip alacak gibi sözler söylüyorlar. Doğu tarafında hele küçük bir ilçedeyseniz durum daha vahim ya ellerinde stok yok ya da fiyatımız bu işine gelirse modundalar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Neden eski fiyattan satsin ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

Hayırlı olsun satacağım zaman temix xmax bulup 8200 e verecektim iyiki vermemişim şimdi en kötü 10 liraya veririm

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    15 lira nakitin var ne işin var kubayla mondialle. söylediğin cclerde 2-3 yıllık bir japon alamaz mısın. En kötü ihtimal bir hintli bajaj ya da hero. şu heronun 200lüğü geliyordu sahi ne oldu o

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)