Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hangi firmadan benzin alıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hep fullüyorum shellde yada başka yerde denk gelmedim hiç ama her istasyon aynı değildir istersen bir şikayet et shell e kurcalasınlar istasyonu
    Arabaya fulle dediğimde 56 litre deposu olan araba 61-62 litre mazot alıyor genelde.Taşıt tanımadan alınıyor önemli değil ama shellden ciddi soğudum artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaya fulle dediğimde 56 litre deposu olan araba 61-62 litre mazot alıyor genelde.Taşıt tanımadan alınıyor önemli değil ama shellden ciddi soğudum artık.
    Depo kitapçıkta yazan 56 litreden fazla alıyorsa doğrudur. Çünkü araç firmaları düşük vergi vermek için depoları düşük lt gösteriyor. Sizin gibi birçok müşteri ile karşılaştık bi kaç tanesi diğer gelişinde özür diledi.
    Diğer firmalar pompa atınca bırakır. Shellciler ise(4yıl çalıştım 1 ay olmadı bırakalı) fuller dibine kadar illaki yakıtı kapakta görene kadar fark bu.
    Şikayet edin ama muhtemelen bi yanlışlık olmadığını göreceksiniz. Çünkü aylık yıllık periyotlarla kontrol edilir shell.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo kitapçıkta yazan 56 litreden fazla alıyorsa doğrudur. Çünkü araç firmaları düşük vergi vermek için depoları düşük lt gösteriyor. Sizin gibi birçok müşteri ile karşılaştık bi kaç tanesi diğer gelişinde özür diledi.
    Diğer firmalar pompa atınca bırakır. Shellciler ise(4yıl çalıştım 1 ay olmadı bırakalı) fuller dibine kadar illaki yakıtı kapakta görene kadar fark bu.
    Şikayet edin ama muhtemelen bi yanlışlık olmadığını göreceksiniz. Çünkü aylık yıllık periyotlarla kontrol edilir shell.
    Teşekkür ederim açıklama için

Shell'de yeni bir uygulama var. Yakıt alırken 3 farklı istasyonda motordan inmemi istediler. En sonunda mantak mısınız size ne dedim! Emir böyle dediler. YASAK KOYMAYA MEĞİLLİ TÜRK MİLLETİ DEVAM EDİN DEDİM. O kadar ülke gezdim böyle saçmalık görnedim. Efendim yangın çıkabilir miş. Yok ya? Daha neler? Bi daha shell'den yakıt falan almam. Sondur!

Yakıt alıp kaçacak gibi muameledir bu! Başka bir şey değil. Ulan ben salak mıyım 20 tl lik yakıt alıp kaçayım altımda 100 bin tl lik motorla.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Ridefornat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shell'de yeni bir uygulama var. Yakıt alırken 3 farklı istasyonda motordan inmemi istediler. En sonunda mantak mısınız size ne dedim! Emir böyle dediler. YASAK KOYMAYA MEĞİLLİ TÜRK MİLLETİ DEVAM EDİN DEDİM. O kadar ülke gezdim böyle saçmalık görnedim. Efendim yangın çıkabilir miş. Yok ya? Daha neler? Bi daha shell'den yakıt falan almam. Sondur!

Yakıt alıp kaçacak gibi muameledir bu! Başka bir şey değil. Ulan ben salak mıyım 20 tl lik yakıt alıp kaçayım altımda 100 bin tl lik motorla.
    100K TL lik motora 20TL istersen şüphelenirler tabi :D ben olsam araçtan 3 mt uzaklaşmanı isterdim :D
    Osm@n bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Petrol Ofisi'nin kartı var kredi kartına da bağlı, gir çık kask çıkar dertleri yok. Diğerlerinde de vardır mutlaka. Tek sorun depo sele altinda, her şekilde inmek zorundayım, yan ayaklık yok, her seferinde in, orta sehpaya al filan )

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Opet.

Temizliği için opet.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure

Siz kendi canınızı önemsemiyorsunuz belki ama görevli kendi canını önemsiyor.

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Motosiklet-kullananlar-dikkat--rrWXWDhpT4mw.html
    http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/video-izle/Motosiklet-bir-anda-alev-aldi-ddDWSeAgNiqO.html
    http://beyazgazete.com/video/webtv/3-sayfa-15/benzin-istasyonunda-faciadan-donuldu-414686.html
    kulspruta bunu beğendi.

bizim burada yan yana opet ve total var. ben hep opetten alırdım. ta ki opet komple tadilata girip total'den alana kadar. total'e bir başladım. motor daha az yakmaya başladı. o gün bügündür (2.5 yıl) hep total kullanıyorum.
    levend84 bunu beğendi.

Bir tek türkler akıllı di mi? Sen dünya'da görmediğin şeyi burada uygulama cahil kardeşim. Uzay gemisi patlıyor diye uzay çalışmalarını durdurmayan kafa değilsin tabi. Devam edin iyi yoldasın. Yakıt alırken inilmez, dünya da yasaktır!

Neden mi cahil kardeşim. ( shell e diyorum ) Çünkü motordan inerken motor düşerse ya da yerdeki ayaklık inerken oynar ve kıvılcım çıkar ve yangın olur. Tamam mı cahil kardeşim SHELL

Benzin pompası motor benzin yuvasına deyince asla kıvılcım çıkmaz. Çünkü demir ayaklık yere değmiştir ve toprak hattını tamamlar. Hiçbir şekilde kıvılcım çıkmaz ama sen motoru oynatırsan o zaman neler olacağını tahmin edemezsin cahil kardeşim SHELL

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Total
    Bp
    Nadiren shell

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burada yan yana opet ve total var. ben hep opetten alırdım. ta ki opet komple tadilata girip total'den alana kadar. total'e bir başladım. motor daha az yakmaya başladı. o gün bügündür (2.5 yıl) hep total kullanıyorum.
    Boşuna ilk tercihe total yazmadim..

Aklın yolu bir..
    aLoneman bunu beğendi.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Otomobilimde de motorumda da en iyi performans/sessizlik sebebiyle tercih ettiğim shell

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne kadarı vergi
    ne kadarı shell
    bilmiyorum

bağımlıyım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Javpet bulamazsam bp . Bp olmayınca gözlerim Total arıyor.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bir tek türkler akıllı di mi? Sen dünya'da görmediğin şeyi burada uygulama cahil kardeşim. Uzay gemisi patlıyor diye uzay çalışmalarını durdurmayan kafa değilsin tabi. Devam edin iyi yoldasın. Yakıt alırken inilmez, dünya da yasaktır!

Neden mi cahil kardeşim. ( shell e diyorum ) Çünkü motordan inerken motor düşerse ya da yerdeki ayaklık inerken oynar ve kıvılcım çıkar ve yangın olur. Tamam mı cahil kardeşim SHELL

Benzin pompası motor benzin yuvasına deyince asla kıvılcım çıkmaz. Çünkü demir ayaklık yere değmiştir ve toprak hattını tamamlar. Hiçbir şekilde kıvılcım çıkmaz ama sen motoru oynatırsan o zaman neler olacağını tahmin edemezsin cahil kardeşim SHELL
    Linklere bakmadıysan diyecek başka söz yok. Pompa açılmadan senin motosikletten inmen lazım. Senin dediğin gibi olursa bile statik elektrik denen bişi var. Biliyormusun bilmem ama o statik elektrik senin üstünden yere gitmiyor o ayaklıktan.

Shellde ki bi çok eğitimde kaçmaya kalkan vs olursa direk araç plakası rengi şahsın üstündeki elbiseleri aklında tutmaya çalış ve polise bildir diyor. Kovalama aracın önüne atlama ve araca asılma diyor. Yani senin 20 TL kaçsın diye adam seni indirmiyor. Ayrıca tüm istasyonlar yangın,hırsızlık, kaza ve kaçma yönünden sigortalıdır. (Bu sigortaya istasyon sahası içine girmiş her araç[tuvalete girse yakıt almasa bile] dahildir). Yani senin motosiklet yakıt alıp kenara park etmiş olsan biri çarpsa istasyon sigortası zararını karşılamak zorunda. Ayrıca hiçbir pompacı 20 tl için kendini riske atmaz. Bizim öyle kaç 20 tl miz gitti...Shellde kesinlikle motosiklet üstünden inmeniz gerekir. Sebebi de yangındır. Bir çok ülkede pompacı bile yok yurtdışında.
    Ayrıca güvenliğe önem veren birçok yeni motosikletlerde depo kapağı sele altındadır. Sebebi ise sizin güvenliğiniz için.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F

bence yerinde bir uygulama, bu şekilde çok kişi yanıp tutuştu, internette videoları var.

https://bit.ly/30jiOxE

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalık karışmış yine, lan ne müsaitmişiz kutuplaşmaya arkadaş

O değil de, yakıt firmaları için çalışan biri bir ara "Aynı bölgedeki, marka fark etmeden, tüm istasyonlar büyük ihtimalle aynı yakıtı satıyorlardır." demişti. Bunu bir çalışan doğrulayabilir veya yanlışlayabilir mi?

Ham petrol olarak aynı rafineriden geldiklerini zaten biliyoruz, lakin markadan markaya içlerine koydukları katkı maddeleri değişiyor. Lakin bu son kullanıcı olarak farklı ürünler aldığımız anlamına gelmez.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Motor yakıt alırken pompa yanındaki yangın söndürme tüpü yanında müdahaleye hazır beklerim.

Tank kapağını kapatmadan ödemeye gitmem!

Saniyenin bile önemi vardır.Heleki motosiklet gibi yakıt tankı buharlaşması ve sıcaklağın bir arada olduğu yerde

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM

Bu her yerde var motora binip kaçacaksın diye değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Opet. Koç grubu ile ortak oldukları için. Cumhuriyete sahip çıkan bir şirket olduğu için. Ayrıca temiz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler