Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hangi firmadan benzin alıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linklere bakmadıysan diyecek başka söz yok. Pompa açılmadan senin motosikletten inmen lazım. Senin dediğin gibi olursa bile statik elektrik denen bişi var. Biliyormusun bilmem ama o statik elektrik senin üstünden yere gitmiyor o ayaklıktan.

Shellde ki bi çok eğitimde kaçmaya kalkan vs olursa direk araç plakası rengi şahsın üstündeki elbiseleri aklında tutmaya çalış ve polise bildir diyor. Kovalama aracın önüne atlama ve araca asılma diyor. Yani senin 20 TL kaçsın diye adam seni indirmiyor. Ayrıca tüm istasyonlar yangın,hırsızlık, kaza ve kaçma yönünden sigortalıdır. (Bu sigortaya istasyon sahası içine girmiş her araç[tuvalete girse yakıt almasa bile] dahildir). Yani senin motosiklet yakıt alıp kenara park etmiş olsan biri çarpsa istasyon sigortası zararını karşılamak zorunda. Ayrıca hiçbir pompacı 20 tl için kendini riske atmaz. Bizim öyle kaç 20 tl miz gitti...Shellde kesinlikle motosiklet üstünden inmeniz gerekir. Sebebi de yangındır. Bir çok ülkede pompacı bile yok yurtdışında.
    Ayrıca güvenliğe önem veren birçok yeni motosikletlerde depo kapağı sele altındadır. Sebebi ise sizin güvenliğiniz için.
    Arkadaş inmiyorum ve senin gibi paramla rezil olmak istemiyorum. Shell'de çalışıyormusun vs umrumda değil. İnmiyorum, keyfimin kahyası mısın? Shell'den de yakıt almıyorum. Diğer istasyon markalarında 2-3 krş daha pahalısın diye senin (shell) salakça ve zorla kurallarına uymam. İster 20 tl lik alırım ister 100 tl lik. Seni ilgilendirmez. Altımdaki motor ev parası kadar. Kime ne yapacağımı bana kimse öğretemez. Malezya dan amerikaya kadar her yere gittim. Böyle salakça şey görmedim. 1 km yapmamış insanlar bana cevap vermesin!

Sana motorla gittiğim ülkeleri saysam yaşın kadar tutar. Almıyorum kardeşim shell den o kadar.

Sana yazmıyorum, shell'e yazıyorum. Yazıma cevap verme!

Ha! Neden pompacı yok biliyorsun değil mi? Bizim gibi yakıt hortumundan tam boşalmadan el kıvraklığı ile 100 ml benzin çalma kafası olmadığı - dürüst ticaret yaptıkları için.

Pompacı alınırken sordukları soruyu biliyorsun!
    "ELİN İYİ Mİ"

Bu kadar!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Ridefornat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş inmiyorum ve senin gibi paramla rezil olmak istemiyorum. Shell'de çalışıyormusun vs umrumda değil. İnmiyorum, keyfimin kahyası mısın? Shell'den de yakıt almıyorum. Diğer istasyon markalarında 2-3 krş daha pahalısın diye senin (shell) salakça ve zorla kurallarına uymam. İster 20 tl lik alırım ister 100 tl lik. Seni ilgilendirmez. Altımdaki motor ev parası kadar. Kime ne yapacağımı bana kimse öğretemez. Malezya dan amerikaya kadar her yere gittim. Böyle salakça şey görmedim. 1 km yapmamış insanlar bana cevap vermesin!

Sana motorla gittiğim ülkeleri saysam yaşın kadar tutar. Almıyorum kardeşim shell den o kadar.

Sana yazmıyorum, shell'e yazıyorum. Yazıma cevap verme!

Ha! Neden pompacı yok biliyorsun değil mi? Bizim gibi yakıt hortumundan tam boşalmadan el kıvraklığı ile 100 ml benzin çalma kafası olmadığı - dürüst ticaret yaptıkları için.

Pompacı alınırken sordukları soruyu biliyorsun!
    "ELİN İYİ Mİ"

Bu kadar!
    Sen bu kafayla yakında kızartma olursun.

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülke beni bazen delirtiyor. Yurt dışında paranız olsun olmasın insan muamelesi yapılıyorken, sınır kapısından girdiğim andan itibaren, Parasıyla rezil olan vatandaş oluyorum. 5000 km yol yapmışım toz duman içindeyim. Malın biri bana vıt vıt ediyor YASAK KARDEŞİM VS... sonra neler neler yazmıyorum buraya.. valla kızarıyorum doğru kardeş.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BP , kalite temizlik falan diye değil sadece kapimin önünde .

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bu ülke beni bazen delirtiyor. Yurt dışında paranız olsun olmasın insan muamelesi yapılıyorken, sınır kapısından girdiğim andan itibaren, Parasıyla rezil olan vatandaş oluyorum. 5000 km yol yapmışım toz duman içindeyim. Malın biri bana vıt vıt ediyor YASAK KARDEŞİM VS... sonra neler neler yazmıyorum buraya.. valla kızarıyorum doğru kardeş.
    Sen bu kafayla da yakında kızartma olursun.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Çok öfkelisiniz çok inşallah sizin gibi başka bir öfkeliye denk gelip 1 e 2 metrede yada cte dinlenme tesislerinde tatil yaptırmasınlar.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkalarının can ve mal güvenliği için!

Motorcyclist told to remove helmet and get off the motorcycle whilst refuelling

Hatta ingilterede çoğu yerde kaskı çıkarmadan yakıt bile vermezler.

Gorkem.IX bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Shell'de yeni bir uygulama var. Yakıt alırken 3 farklı istasyonda motordan inmemi istediler. En sonunda mantak mısınız size ne dedim! Emir böyle dediler. YASAK KOYMAYA MEĞİLLİ TÜRK MİLLETİ DEVAM EDİN DEDİM. O kadar ülke gezdim böyle saçmalık görnedim. Efendim yangın çıkabilir miş. Yok ya? Daha neler? Bi daha shell'den yakıt falan almam. Sondur!

Yakıt alıp kaçacak gibi muameledir bu! Başka bir şey değil. Ulan ben salak mıyım 20 tl lik yakıt alıp kaçayım altımda 100 bin tl lik motorla.
    Hocam her şeyin güvenlik tedbirleri var. Olur veya olmaz demeyeceksin kuralları uygulayacaksın uygulamıyorsan muamelelere de katlanacaksın. Şu dediklerin hiç hoş şeyler değil senin gibiler yüzünden hep bizlere kötü gözle bakıyorlar ve saygı duymuyorlar devam edin.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkalarının can ve mal güvenliği için!

Motorcyclist told to remove helmet and get off the motorcycle whilst refuelling

Hatta ingilterede çoğu yerde kaskı çıkarmadan yakıt bile vermezler.

https://www.bikerandbike.co.uk/wp-co...e-helmet-1.jpg

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=k3K7LTCS65U
    Arkadaş benim yaşım kadar ülke gezmiş ama o ülkeleri gezerken ya gözleri kapalıymış yada bu tabelaların olduğu istasyonların yerine ucube istasyonlardan yakıt almış.
    Facoo bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys650
    Motorculara kısmen desteklerinden dolayı Aytemiz den almak istiyorum ancak yaşadığım yerde sadece bir tane istasyon var ve oranın yakıtından memnun kalmadım.

Genelde Shell den alıyorum.

Shell in uyarısından sonra benzin alırken bütün istasyonlarda motordan inip motoru orta ayaklıka alıp doldur depoyu diyorum. bence böyle yapmak daha mantıklı ve güvenli.
    Gorkem.IX bunu beğendi.

Motosikleti
    150 sentor
    Shell V-Power mükemmel bir yakıt birde içine yarım çay bardağı Zippo benzini sonra tutmayın küçük enişteyi

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Aytemiz shell opet total.

Ama ne hikmetse totalden yakıt alınca range 600km üzerinde gösterirken diğerlerinde maksimum range 500km gördüm

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Utanmasa “Bende statik filan elektrik yok. Çünkü yurtdışı hep medeniyet. Oraya gidip gelince komple alıyorlar.” diyecek. Umarım bir gün başınıza gelmez ve siz de yüzsüz bir şekilde bu kuralı kullanıp 100 bin liralık motorunuzun size kuralı uygulamayan “cahil” pompacıya dava filan açmazsınız.
    CCMOT ve Facoo bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Utanmasa “Bende statik filan elektrik yok. Çünkü yurtdışı hep medeniyet. Oraya gidip gelince komple alıyorlar.” diyecek. Umarım bir gün başınıza gelmez ve siz de yüzsüz bir şekilde bu kuralı kullanıp 100 bin liralık motorunuzun size kuralı uygulamayan “cahil” pompacıya dava filan açmazsınız.
    Tebrikler
    CCMOT bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler