Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehir dışı ilk sürüş ve tecrübelerim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Biraz uzun yazacağım kusura bakmayın. Keyifli bir yoldu sadece paylaşmak istedim.
    Cumartesi sabahı feribotla Bandırma, oradan da Denizli'ye gittim. Pazar günü de aynı rotadan geri döndüm. Cumartesi sabah 7 feribotuna bindim. Binerken Afrika Twin sahibi bir motosikletçiyle tanıştım. Yanıma geldi iki üç cümle konuştuk, 'İstersen Akhisar'a kadar beraber sürelim' dedi. Çok yeni olduğumu ayak uyduramayacağımı söyledim, 80-90 gibi giderim dedim. Ben sana uyarım, sıkılma dedi. Bu arada tanıştığım kişi 65'lerinde. Feribottan indik, benzin aldık ve yola koyulduk. Dün Bandırma-Akhisar arasında benim şansıma dehşet rüzgar vardı. Hani şu otomobilleri sallayan türden. Yolda da tır, kamyon dolu. Ayrıca da hafta sonu tatilcileri. Trafik İstanbul E-5 gibi aynı. Hızlı ama çok kalabalık. Tam gününü seçmişim diye düşündüm.
    Susurluk civarına kadar o önde ben peşinde 90-100 gittik. Bu arada benim de sık sık mola planım var. Işıklarda durdukça konuşuyoruz. İyiysen devam edelim diyor, peki diyorum. Yolu geçenler bilir, Susurluk-Balıkesir arası iniş-çıkış virajlı bir yol. Arkadaş önden basıyor. Bir ara ibreye baktım 145. Benim için çok fazla. Hep izinden gidiyorum ama rüzgar, viraj, trafik tedirginim. Yavaşlıyorum, o da yavaşlıyor o zaman. Akhisar'a kadar böyle devam ettik. Orada kısa bir mola, telefon alış-verişi ve ayrıldık.
    Arkadaşa çok teşekkür ettim, bana süper bir hocalık ve motivasyon kaynağı oldu. Eğer onunla devam etmeseydim o yol koşullarında stresten perişan olurdum.
    Bu yolda öğrendiklerim, rüzgarın estiği yöne göre kamyon ve tırlara çok dikkat etmek lazım. Bu arada bir iki kendini bilmez, o süratlerde arka tekere değdirecek kadar yaklaştı ama neyse. O şiddetli rüzgarda eğer sollarken kamyon rüzgarı kesiyorsa aman. Uzak geçmeye çalışın ve kamyonu geçtiğiniz anda rüzgar şokuna hazır olun. Kamyonun girdabına dikkat edin. Bir anda ne olduğunu anlamadan altına girersiniz. Boş yolda bile motosikleti yolda tutmak çok zordu fırtınada. Sanki şiddetli rüzgarda bitmeyen bir boğaz köprüsünde sürmek gibi.
    Uzun yolda yalnız gitmek çok keyifli gerçekten. İstediğiniz gibi sürüp mola verirsiniz. Ama en az iki kişi olunca diğer sürücülerin size tepkisi farklı oluyor. Yalnız güzel, takım güvenli.
    Çantam yoktu. Sırt çantasını ahtapotla ve lastikle arka seleye bağladım. Pişmanım. Binip inerken büyük işkence. Ayağınızı atacak mesafe yok. Bir de NC750 sahipleri çok iyi bilir, depo kapağı sele altında. Her benzincide çantayı indir, tekrar bağla, ölüm. Bir an önce arka çanta edinmem lazım.
    Pazar günü feribot 18:30'du. Rüzgar, trafik vs deyip Denizli'den çok erken çıktım. Fırtına yine aynı şekilde devam ediyor. Bu kez ön-sağdan esiyor. Tur camım yok. Ön cam rüzgarı çene altına kadar kesiyor. Yolda harika boyun kası yaptım. Kafayı düz tutmak imkansız gibi. Hemen bir deflektör edindim. Baktım saat 16:00'da bir feribot var. Biletim 18:30 ama şansımı deneyeyim belki alırlar diye bastım biraz. Susurluk sapağında ışık yanar yanmaz çıktım, polis hoop çekti beni. Tamam dedim ilk cezam hayırlı olsun. Bu arada 32 yıldır aktif otomobil kullanırım sadece 1-2 park cezam var. Kaskı çıkarınca genç polis galiba yaşıma hürmeten 'Neyse bari ruhsata ehliyete bakayım da devam edin' dedi.
    Feribotu 10 dk ile yakaladım. Doluymuş. Rica minnet aldılar beni, bu arada 30 lira da fark ödedim ama olsun, 3 saat kazandım.
    Yol boyunca bir sürü motosikletçiyle tanıştım, keyifli yoldu. Bu arada ciddi seviyede bel fıtığım var. Yola çıkarken de rahatsız edecek kadar ağrıyordu aslında. Yol bittiğinde ağrı falan kalmadı. Demek ki motosiklet fizik tedavi de yapıyormuş
    Okuyan herkese teşekkür ederim.
    emremm, tommygun, badircik ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bel ağrınızın geçmesine sevindim. 😁
    Hiç motordan inmeyin o zaman siz.

İki hafta önce ben de İzmir'e gidip geldim. O zaman da o bölgede çok rüzgar vardı. Sanırım hiç bitmiyor o yolun rüzgarı.

Ben bazen yolda motorcu gördüğümde benden yavaş da olsa gerekli mesafeyi koruyup bir kaç dakika arkadan takip ediyorum.

Yolda başka bir motor görmek kendi adıma mutlu ediyor.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bel ağrınızın geçmesine sevindim. ��
    Hiç motordan inmeyin o zaman siz.

İki hafta önce ben de İzmir'e gidip geldim. O zaman da o bölgede çok rüzgar vardı. Sanırım hiç bitmiyor o yolun rüzgarı.

Ben bazen yolda motorcu gördüğümde benden yavaş da olsa gerekli mesafeyi koruyup bir kaç dakika arkadan takip ediyorum.

Yolda başka bir motor görmek kendi adıma mutlu ediyor.
    Geçmeyen bilmez o rüzgarı. Daha önce otomobille yüzlerce kez kullandım o yolu, rüzgar o kadar dikkatimi çekmemişti. Ama çok fenaymış.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    merhaba
    bende tam 5 sene önce antalyadan çanakkale üzeri çerkezköye gittim. erdekteki vapur sıkıntısından dolayı 2 gün sürdü. ama dediğiniz gibi tek olunca yolculuk çok güzel oluyor. ama gelibolu tarafına gidecekseniz daha fazla rüzgara hazırlıklı ol derim. bel ağrılarınızın geçmesi de güzel.
    kazasız belasız...
    Wing750 bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Neredeyse her ay İstanbul-Dikili yapıyorum. Susurluk, Kocamustafapaşa, Karacabey v.s. rotasından gidiyorum. Sanırım Türkiye'de en fazla rüzgar esen bölgeler. Resmen birisi beni 2 saat boyunca bi sağdan bi soldan tokatlamış gibi hissediyorum durduğumda.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neredeyse her ay İstanbul-Dikili yapıyorum. Susurluk, Kocamustafapaşa, Karacabey v.s. rotasından gidiyorum. Sanırım Türkiye'de en fazla rüzgar esen bölgeler. Resmen birisi beni 2 saat boyunca bi sağdan bi soldan tokatlamış gibi hissediyorum durduğumda.
    Motosikleti yolda tutmak bile özel çaba istiyor. Fena...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler