Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci el motor piyasasını bizmi ödürüyoruz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Selamlar, ikinci el bir motor aldığımızda bir süre sonra bu motorun sıfırına zam gelince bizde ona oranla 10'a aldığımız motora 15 istiyoruz 12 isteyeceğimize.Biz bu paragöz ve açlık nedeniyle birbirimizi kazıklamamız ve kısa yoldan para kazanma peşindeyiz diye düşünüyorum.

Motorun sıfırına zam gelince bizde ona oranla ikinci eli zamlamalımıyız?
    (kâr koyma adına değil bahsettiğim fahiş fiyatlar) Geçen sene bi arkadalım 37 bine tracer900 almıştı şimdi 45 istiyor bahsettim şeyin örneği...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    sıfır fiyatına zam gelince kullanıcı da benim neyim eksik diyerek zamlıyor ürününün fiyatını.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zamlanması normal. Sonuçta zaman geçtikçe belli oranda değer kaybeder taşıtlar. Bu değer kaybı sıfırına kıyasla olur. Mesela yılda %10 değer kaybı oluyor diyelim. Sıfırı 5bin olan motorun 2 yıllığını 3bine aldınız diyelim. 3 yıl sonra motorun sıfırı enflasyon nedeniyle 10bin olsun. Sizin aldığınız motor 5 yaşında olacaktır. %50 değer kaybı nedeniyle 5bin olacaktır. Fiyat artmış gözükse de aslında reel değer kaybı olmuştur. Abartı fiyat artıranları hariç tutuyorum.
    bassturbin, aokuyumcu, 54RR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cnyt34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt09
    Bazı modeller ve 4 veya 5 yaşını geçmeyen motosikletler için normal olan olay.
    bassturbin bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ustasızlık
    bassturbin bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Sıfır fiyatına gelen zammın sebebi ne. Mesela yıllık zam olsa yeni model yeni fiyat tamam derim. Ama firmalar aylık fiyat listesi yeniliyorlar kurlardan dolayı. Ben 20bin lira verip motosiklet almışım, o sırada dolar 4 lira. Ben 20bin lirayı motora bağlayacağıma dolar alsaydım kaç para kazanırdım diyelim 3bin lira olsun. Motorun sıfır fiyatı zamlandı aynı model ben 20ye aldım şimdi 24 oldu diyelim. Ben kaça satacağım ikinci elini. 20bin bağlamışım Tl değer kaybetmiş 4-5bin km binmişim daha, satmak istiyorum. Ne yazayım 20nin altına vermeyeceğim ki üzerine 3-5 koyup yenisini alabileyim.
    bassturbin ve nuwanda324 bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustasızlık
    Aprilia RS 250 GP Nº1

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Domino taşı etkisi diyoruz biz buna. Sadece motosiklet değil her şey de böyle mesela üç sene öncesine kadar 25, 30 liraya serinlemek için aldığım dandik vantilatörler bile şimdi 130, 150 lira.
    bassturbin bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bunların hepsi alım gücümüz olmadığından.
    Eskisini sattığımızda yenisini rahat rahat alabiliyor olsak kimse bu kadar paragöz olmazdı diye düşünüyorum
    bassturbin bunu beğendi.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sorunun cevabını ben de sorguluyordum, nede güzel bir konuya değinmişsiniz, adam 2012 model aracını 3,5 liraya almış şimdi sıfır 10 lira oda koymuş 5,5 liraya km almış başını gitmiş model yılı da aynı şekilde.
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Gönlü tok olmayanın gözü doymaz.Enflasyonun dolar ıvır zıvır hariç nasıl arttığına hiç anlam veremiyorum.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0'ı olan bir makinenin 2. elini sıfırının fiyatı belirler. buna prim yapma diyoruz. 10 sene önce 100bin liraya aldığınız bir evi bugün 100bin liraya satacaksanız hemen alırım tabii ki bu durum alıcı için san sıkıcı olabiliyor ama bir mal hemen hemen her zaman değerini bulur ve öyle satılır. dolar ve artan vergilerle birlikte kendinden oluşan zamları göz önüne alalım
    bassturbin ve nuwanda324 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Satan adamda mal alıcak sonuçta, geçenlerde vfr800 aldım almadan önce acaba 2008de fiyatı neydi diye araştırmadım.

Abs li 110hp civarı sıfır sport touring motorların fiyatına baktım, alabileceğim 2.el sport touringlerin fiyatlarına baktım sonra 20-30 bin arasına sorunsuz kazasız vfr alınabileceğine kanaat getirdim.

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ikinci el bir motor aldığımızda bir süre sonra bu motorun sıfırına zam gelince bizde ona oranla 10'a aldığımız motora 15 istiyoruz 12 isteyeceğimize.Biz bu paragöz ve açlık nedeniyle birbirimizi kazıklamamız ve kısa yoldan para kazanma peşindeyiz diye düşünüyorum.

Motorun sıfırına zam gelince bizde ona oranla ikinci eli zamlamalımıyız?
    (kâr koyma adına değil bahsettiğim fahiş fiyatlar) Geçen sene bi arkadalım 37 bine tracer900 almıştı şimdi 45 istiyor bahsettim şeyin örneği...
    İşte tamda bu yüzden bende 0 motor aldım. Kazıklanacağıma hiç kullanılmamış alete binerim daha iyi
    center112 ve bassturbin bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfırına zam gelince 2. elin zamlanması normal bir durum.Ama sıfırına zam gelir gelmez aynı gün aynı oranda 2.eline de fiyat artışı yapmak pek mantık ve piyasa koşullarına uymuyor.0 km ye gelen zamlar kademe kademe piyasanın sindireceği şekilde 2.ele yansıması 1-2 ay civarı sürüyor.0 km ye gelen zammı anlık olarak fiyatına yansıtan 2. el satıcısı en iyi ihtimalle 1-2 ay satamaz yada zor satar.
    bassturbin bunu beğendi.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Fiyatı şişiriyorlar bizde almıyoruz oluyor bitiyor.
    bassturbin ve aokuyumcu bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    10 liralık malı 5 liraya almak isteyen ölücüler ve 10 liralık mala 15 isteyen tok satıcılar boş yaparak kendi vakitlerini öldürüyor, ciddi alıcı ve satıcılar ise adam gibi alışverişini yapıp işine bakıyor.
    shooter1 ve bassturbin bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci ele hiç bulaşmamak lazim. 2 lira fazla ver, sıfır al.
    ikinci elde malın kötü çıkma ihtimali var. satıcının kazıklama ihtimali var. malum, satıcılar malın kusurlarını söylemiyorlar. satıştan sonra toz oluyorlar. büyük risk.
    tanıdık olmadıktan sonra ikinci ele sıcak bakmıyorum. 3 bin lira fazla ver sıfır al. ha, sıfırda da sorun çıkabiliyor ama en azından karşında kurumsal bir muhatabın var.
    bassturbin bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 liralık malı 5 liraya almak isteyen ölücüler ve 10 liralık mala 15 isteyen tok satıcılar boş yaparak kendi vakitlerini öldürüyor, ciddi alıcı ve satıcılar ise adam gibi alışverişini yapıp işine bakıyor.
    .(10 karakter)
    bassturbin bunu beğendi.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Aynı durumla pcx i alırken karşılaştım. sıfırı 8750 olan motora 2.elde 8bin istiyorlardı. Gittim sıfır aldım. 1 sene 2 ay sonra sıfırı 13000 oldu. 2.elde satarken 11bin yazdım sabah onaylandı öğlen 10250ye verdim. Alan cocuk 12bine 1 hafta sonra satmış Yani alıcı tarafından enayinin malını ucuza kapattım hissi yaratabilir piyasaya realist bakmamak
    bassturbin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)