Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni scooter gitmiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a beyler 4 ay önce falan rks rs 100 marka scooter aldım 100 luk. Bayiden ciktiktan sonraki 2 3 hafta icinde bi deneme amacli 85 km gördüm. Zamanla bunun en azindan 90 95 olacağını duaunurken bugun bi deneyeyim dedim 75 i geçmedi motor. Motor daha 900 km de. Sıkıntı nedir acaba yardımcı olabilecek varmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Daha fazla ne bekliyorsun o motosikletten..Gideri o zaten..
    allegromod bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    hava şartları bilmem ne şartları vs vs herşey değişkenlik gösterir. aynı yolda olmayışın ama yolun sana aynı gibi gelmesi bile değiştirir.
    2 haftada sen 3 kilo aldıysan o bile etki eder.

%1 lik eğimli yolda aşağı inerken 215 yapan motorum ters istikamette aynı eğimi çıkarken 186 yapıyor

bunun gibi etkenler vardır.

Çok birşey bekledigimden değil üstad. En başta 85 yaparken şimdi 75 geçmiyor. Bi sıkıntı olabilir mi diyorum sadece

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Daha alır almaz motoru zorlamışsınız ve anlaşılan arada zorlamaya devam ediyorsunuz. Kullanım talimatındaki Rodaj ile ilgili konuları okumaz/uymazsanız daha da kötüye gidebilir.

Belki de sadece tesadüfidir bilinmez.

500 ve 1000 bakimini yaptirdinizmi? Yaptirmadiysaniz o yuzden olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Zaten 100cc bir motorun en dik bayirdan asagi inse iligi kemigi 120 duz yolda 90 birde scooter diyorsunuz dediginiz degerler normal

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Rodaj bakimi yapildimi?

Yapildiysa uygun viskozite de yağ konuldumu?
    Şanziman yağ seviyesine bakildimi?
    Hava filtresi temizligi yapildimi?
    Teker gobek somunlari torklandimi?
    Varyator,kayiş, baga ve kasnak boşluguna bakildimi?

Ulan amma çok detay oldu..

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Daha yeni alınan motor öyle zorlanmaz. Önce rodaj yapılır . Yani motorun alışma süresi boyunca daha dikkatli kullanılmalı siz zorlamışsınız motoru. Ve motoru maffetmişsiniz malesef

350 km de bakımını yaptirdim, bi daha 1500 de gel dediler. Bakımda 50 75 100 liralık seçenek sundular malzeme yağ kalitesine göre. 100 tl lik yap dedim yaptırdık ama bakımdan sonra bi beklenti olur ya onu karşılamadı bende bi fark hissetmedim. Servis mervis rezalet. 2 tane mondial vardi bundan once masallahlari vardi. Adama diyorum kasisten gecerken sanki on tarafta bosluk var lak diye aşağı düşüyor gibi ses geliyor, normal diyor. İlgi alaka sıfır. Motora gelince suan 1050 km de motorla ilgili bi sıkıntı ariza çıkmadı çok şükür ama hoşuma gitmeyen seyleri anlatıp adam akıllı cevap alamiyorsun o bozuyor insanin moralini. 1 kere denk geldi artçı vardi 2 kisi 160 kiloyuz falan baya dik bi rampa en az 60 derecelik var tirmandi ama hiz 20 lerde falan

Şöyle karsima gecip anlat kardesim derdini cevaplar bende diyen bi usta olsa içimiz de rahat edecek. Allah nasip ederse ilerde satacağım zaman üstüne biraz para koyup alacam bu sefer japon.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Mesela birkac kafama takılan şeyi yazayım. Bi sure sonra düşük hızlarda ozellikle saga donuslerde bı gıcırtı duyuluyor soruyorum o kablolardan geliyor yapacak birşey yok diyor böyle bi cevap varmi

İkincisi yine dusuk devirlerde arada duydugum sanki teker arasina sıkışmış pet şişe varmış gibi şakır şakır sesler eğilip bakıyorum bişey yok anlam veremiyorum.

Üçüncü su işte böyle kasis veya çukur gibi bi yere girince ön takimdan gelen sanki boşluk var hissi.

Motorun gidisinde ve ya herhangi bir aksaminda bir sorun problem yok çok şükür ama can sıkıyor işte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)