Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorbisiklet yedek depo sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    Selamun aleykum arkadaşlar mondial 100 uag 2018 model aldım kurulumun ardından 30 TL benzin atmıştım iyi güzel gezdim en sonunda bugün benzin bitti yolda kaldım farkettim ki bu arada yedek depo vanası var yedek depo'daydı benzin bitince farkettm

Sonra benzinliğe gittim 10 TL attım motor çalışmadı marş alıyor dakikalarca marş bastım sonra yedek depo denilen vana var sol tarafta (Normal full depo konumdaydı) değişen birşey olmadı yine çalışmadı sonra birde aşağa kısma yarı depo kısım varya oraya alıveriyim dedim çalıştı hemen

Yani ben 10 TL benzin 1.600LT gelmişti bu normal depoyamı geçti yoksa yedek depoyamı geçti çünkü vana normal depodayken çalışmadı ama yedek depo kısıma alınca vanayı çalıştı bu yedek depo kaç lt ben 10 tl benzin alınca az oldğu için yedek depomu doldu anca orasını anlamadım yardım edecek arkadaşlar bekliyorm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yedek depo diye bir şey yoktur
    benzin musluğunda biri uzun diğeri kısa hortum var yedeğe çevirince kısa taraftan daha aşağıdaki benzini cekiyorsun

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedek depo diye bir şey yoktur
    benzin musluğunda biri uzun diğeri kısa hortum var yedeğe çevirince kısa taraftan daha aşağıdaki benzini cekiyorsun

Ben 10 tl benzin atınca neden çalışmadı motor? bu arada vana full depo konumdaydı
    ama ben sonradan yedek depo konumuna alınca çalıştı direk
    benim attığım 10 tl 1.6lt benzin yedek depoya dolduki yedek depo konumundayken calıstı sonradan test etmek için full depo kısıma aldım motor calısmadı ama yedeğe alınca calısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Bu arada benzin musluğunda 1 hortum var kısa ve karbüratöre gidiyor hatırlatırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

gncll konu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

gnclll konu

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yedek seviyesi 2 ya da 3 litre civarıdır. Aldığın 1.6 litre benzin yedek depo vanasının borusunu aşmadığı için normal kademe çalışmadı, vanayı yedek kısmına alınca benzin hortuma girebildi.

Daha fazla benzin alsaydın böyle olmayacaktı.

Evet, yedek depo diye ayrı bir depo yok. Muslukta iki ayrı kademe var.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Motorbisiklet diye bir kelime yok, belki dikkat çekmek için böyle yazdınız ama doğru konuşalım doğru yazalım lütfen. Motosiklet.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Hocam damlalıkla mı verdiler 10 tl lik benzini
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Benzin deposunun içinde bir kısmı bölmüşler ve bölümde yedek depo varmış aldığım bayi böyle söyledi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Benzin deposunun içinde bir kısmı bölmüşler ve bölümde yedek depo varmış aldığım bayi böyle söyledi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    olay bu biri kısa diğeri uzun iki benzin girişi site ile alakam yoktur sen benzin olunca uzuna benzin gelmediği için çalışmadı

https://www.bizimmotor.com/mondial-m...benzin-muslugu
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)