Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Birdaha bajajmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ülkemizde insan kandırmak ve ürün pazarlamak çok kolay. Biraz yol tecrübeniz varsa büyük bir motosiklete biniyorsanız herkes sizi ağzı açık dinliyor. BU motosikletleri kullanarak ( Test sürüşü bilmem ne turu ) piyasaya size bana yalan yanlış bilgilerle tanıtmak çok yanlış. Büyük markalar honda yamaha suzuki vs gibi firmalar yılların arge çalışmalarıyla motosiklet üretiyor ki onlarda bile hatalı ürünler çıkabiliyor.

Çok büyük youtube kanalları olan kişilerin ilk tanıtımlarını hatırlıyorum. İşte ktm marka motosikletleri yapıyorlarmış kendileri marka olmak istemiş vs.. Arkadaşlar ktm honda yamaha fason olarak dışarıya zaman zaman mal yaptırıyor evet fakat bunu hem çok sıkı denetliyor hemde babasının oğluna bile gizlilik anlaşmaları yaparak önemli bir bölümünü saklıyor.

Söylemek istediğim şudur. Şu marka mercedese motor yapıyor bu marka bmmwnin şasesini yapıyor diye o markalara güvenmek dünyanın en büyük saçmalığı olur. Bu gibi yeni ve arge çalışması zayıf olan tüm markalara temkinli ve bilinçli yaklaşılması gerekiyor.

Bajaj kötüdür demiyorum. Fakat büyük firmalara motor yapması bu firmayı başarılı ve çok iyi bir marka yaptığı anlamına gelmez. Ben şahsen pulsar alacağıma cbf 150 cbr 250 gibi dünya pazarında yüksek satış oranları yakalamış hata oranı daha düşük motosikletler tercih etmeye çalışırım.

Gerek aksesuar gerek motosiklet alırken arge çalışmalarına önem veren güçlü ve köklü firmalar tercih etmeye çalışın 3 lira 5 lira ucuz olsun güçlü olsun diye paranızı sokağa atmaya gerek yok.

Yine burdan belki sesim ulaşır yüksek abonelere sahip olan ünlü youtube kanalları... Distiribitörlerin getirdiği her motosikleti oo tipi iyiymiş fiyatı iyiymiş gücüde yerinde diye 2 tur atıp millete yalan yanlış bilgilerle anlatmayın. Kötü mal herzaman test sürüşüyle, 2 anadolu turuyla kendini belli etmeyebilir... Bu iş döner dolaşır size dokunur.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Öncelikle başınıza gelenler için geçmiş olsun allah hepimizi beterinden saklasın.

Arkadaşlar hiçbir marka, hiçbir model size problemsizlik garantisi veremez, ne markalar ne problemler çıkarıyor honda yamaha servislerinde ne motorlar yatıyor daha garantisi bitmemiş.

Motorunu kaç model di acaba?

Bazı arkadaşlarımızda meydana gelen bu problemler, ve bunların bazı arkadaşlarda olmaması üretim proseslerinde bir standardizasyon sağlanamadığına işaret ediyor.

Bu tarz problemleri markanın yeni çıkan modellerde azaltarak gelecek yıllarda tamamen ortadan kalkmasını temenni ediyoruz.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde insan kandırmak ve ürün pazarlamak çok kolay. Biraz yol tecrübeniz varsa büyük bir motosiklete biniyorsanız herkes sizi ağzı açık dinliyor. BU motosikletleri kullanarak ( Test sürüşü bilmem ne turu ) piyasaya size bana yalan yanlış bilgilerle tanıtmak çok yanlış. Büyük markalar honda yamaha suzuki vs gibi firmalar yılların arge çalışmalarıyla motosiklet üretiyor ki onlarda bile hatalı ürünler çıkabiliyor.

Çok büyük youtube kanalları olan kişilerin ilk tanıtımlarını hatırlıyorum. İşte ktm marka motosikletleri yapıyorlarmış kendileri marka olmak istemiş vs.. Arkadaşlar ktm honda yamaha fason olarak dışarıya zaman zaman mal yaptırıyor evet fakat bunu hem çok sıkı denetliyor hemde babasının oğluna bile gizlilik anlaşmaları yaparak önemli bir bölümünü saklıyor.

Söylemek istediğim şudur. Şu marka mercedese motor yapıyor bu marka bmmwnin şasesini yapıyor diye o markalara güvenmek dünyanın en büyük saçmalığı olur. Bu gibi yeni ve arge çalışması zayıf olan tüm markalara temkinli ve bilinçli yaklaşılması gerekiyor.

Bajaj kötüdür demiyorum. Fakat büyük firmalara motor yapması bu firmayı başarılı ve çok iyi bir marka yaptığı anlamına gelmez. Ben şahsen pulsar alacağıma cbf 150 cbr 250 gibi dünya pazarında yüksek satış oranları yakalamış hata oranı daha düşük motosikletler tercih etmeye çalışırım.

Gerek aksesuar gerek motosiklet alırken arge çalışmalarına önem veren güçlü ve köklü firmalar tercih etmeye çalışın 3 lira 5 lira ucuz olsun güçlü olsun diye paranızı sokağa atmaya gerek yok.

Yine burdan belki sesim ulaşır yüksek abonelere sahip olan ünlü youtube kanalları... Distiribitörlerin getirdiği her motosikleti oo tipi iyiymiş fiyatı iyiymiş gücüde yerinde diye 2 tur atıp millete yalan yanlış bilgilerle anlatmayın. Kötü mal herzaman test sürüşüyle, 2 anadolu turuyla kendini belli etmeyebilir... Bu iş döner dolaşır size dokunur.
    İlk çıkan Duke'lara RC'lere bakarak Bajaj'ın kalitesi anlaşılıyor zaten.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 1989 e30'da da var bunlar ama daha arıza yaptığını görmedim...
    wikipedia'dan edindiğim bilgilere göre ve bmw özelinde bakarsak

adamlar enjeksiyon sistemini ikinci dünya savaşı yıllarında uçak motorlarında uygulamış ve buradan tecrübe kazanmış,

1950'lerde formula araçlarında deneyip tecrübe kazanmış.

1970'lerde otomobil motorlarına uygulamaya başlamış, tecrübe kazanmış.

1989'da e30'ları yaparken enjeksiyon sistemleri üzerine neredeyse 50 yıllık tecrübesi varmış.
    YasinC bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hint hocam sonuçta japon değil.geçen 300kmde patlayan ktm rc390 konusuda vardı 0km motorun.gerçi oda hint ama japonlar da denk gelebiliyor.7700km 2015 ns200 sürdüm.hiç bir şikayetim yoktu yakın arkadaşıma sattım 21bin km de şu an hiç bir sıkıntı yok akü bile orjinal.ns200 serisi yazı tura serisi.ya derdin sıkıntın bitmez yada sadece benzin koyar devam edersin.çok geçmiş olsun

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet, ''Ne kadar ekmek o kadar köfte'' ama, bu biraz pahalı bi köfte.
    Memlekette herkes Mv Avgusta alacak kadar paralı değil, ucuz köfte dediğiniz alet bu gün 14 bin Lira.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    çevremde bajaj kullananlar
    etin sütünden yününden faydalanarak motoru uzun km ler kullandılar
    biraz da şans işi.
    geçmiş olsun.

Butcesi kısıtlı arkadaşlara selam olsun. Bütçesi kısıtlı bir arkadaşınızı olarak beni iyi dinleyiniz:

Daha düşük bütçeli motorların iki ana eksiği vardir:

1 Kalite kontrol. Piyasada misal rx 3 evo alıp dağ bayır sorunusz gezen de var alıp lanet eden de. Çünkü iki motor da aynı fiyata aynı markadan alınmış olsa da biri piyasaya kusurlu sürülmüş. Yani aslında aynı motor değiller.

2. Yuksek teknoloji standartları. Teknoloji yükseldikçe gereken mühendislik ve malzeme kalitesi artar. Tüm bu gereksinimleri bütçeye sığdırmak ister istemez kaliteden ödün vermek demektir. Yani japon kalitesinde motor kapı fiyatına olur.

Velhasıl, bütçeniz kısıtlı ise az teknolojili motorlara bakınız, enjeksiyon filan aldatmasın sizi.

Şahsen ben kendi bütçemle alacağım miktarda ayak marşı yoksa huylanırım, o derece.
    jackonbir ve crxforever bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu motorda terleme diye bi şikayet yok yağ kaçırması var
    sıvı conta kullanılmasın dan dolayı bajaj ı olan fazla zorlamasın blok patlar

sago0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    BAJAJ PİŞMANLIKTIR.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    BENDE KYMCO AGİLİTY VARb bilgimeyen yoktur ben bu motorun nmax kadar güçlü olmadığını bilerek aldım kymco yamaha piaggio yedek parça yapabilir bu motorda aynı kalite diye almadım hiç böyle düşünmedim

hesap kitap ettim benim etim budum anca bu motoru taşır dedim bu motoru aldım 105 km de kesiciye giriyor açıkcası ben 110 geçer diye düşünmüştüm, neyse şimdi baga vs değiştirip bakacağız 115 km yapsın bana yeter tek beklentim bu idare ederiz motorumuzla seveceğiz malımızı

tek bir konuda anlaşamıyoruz motorn su sogutmalı olması tapa gaz gideceğin anlamına gelmez , çok çok dayanıklı demek değildir fabrikada pek çok ürün çıkıyor cbf bozulmuyor cbf motormu? ybr bozulmur ybr motormu? çağ öncesi kampana frenler ile motoru hala size 2018 yılında satabiliyorlar ...

Bajaj piyasda ileri çıkmak için fazla özellik sunması gerekiyor buda daha fazla arızayı beraberinde getiriyor

bmw alan bir adam arabam yolda kaldı demiyor laf söyletmiyor dünya markası diye skoda alan ağlıyor vay vw alaydım felan bitmez bu muhabbetler

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Forumda bazı arkadaşlar sanırım insanların Bajaj'ı, Honda veya Yamaha marka motor alabilecekken almayıp aynı paraya onların yerine tercih ettiklerini falan sanıyor. Parası bol olanlar anlamasa da motor alınırken iki kriter vardır. Birisi ve öncelikli olan alıcının bütçesi, diğeri ise motorun modeli ve markası. Sizin cebinizde paranız yoksa zaten ikinci aşamadaki seçenekleriniz çok azalıyor. O zaman da Bajaj gibi markalara yöneliyorsunuz. Bu markaların da ürünleri haliyle diğerleri ile aynı kalitede olmuyor, sorunlu motosiklet oranı daha fazla olabiliyor. Peki o zaman parası az olan vatandaş ve yapsın ? Kilometre saati ile oynayan sahtekarlar ülkesinde gidip ikinci el Japon mu alsın ? Tabi ki gidip bu motorlardan alacak, alırken de bu tip sıkıntılar olabileceğini göz önünde bulunduracak. Bu firmaların Ar-Ge'lerinin olmadığı falan da safsatadır ve büyük markaların modellerini üretebilmeleri onların yeterli kalitede üretim yapabildiklerinin ispatıdır. Burada otomotiv sanayinde hiç çalışmamış ve alakası olmayan arkadaşlar bilmeden sallamasınlar. Hiçbir şey onların hayallerinde canlandırdıkları gibi olmuyor.
    mustafa_325 bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    arkadaşlar benim anlamadığım mevzu, bu bajaj denilen marka, hindistan'ya motorun ana vatanında tvs ile birlikte en çok motosiklet satan marka. tvs'den hiç bir şikayet duymazken neden bajaj ile şikayet duyuyoruz? hindistan'daki kullanıcılar ne yapıyor ne ediyor hiç bir fikrimiz yok.
    levend84 bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Bende 2016 da aldım bakım'dan bakıma gidiyorum sadece 15 bin oldu tık etmedi daha allaha şükür.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim anlamadığım mevzu, bu bajaj denilen marka, hindistan'ya motorun ana vatanında tvs ile birlikte en çok motosiklet satan marka. tvs'den hiç bir şikayet duymazken neden bajaj ile şikayet duyuyoruz? hindistan'daki kullanıcılar ne yapıyor ne ediyor hiç bir fikrimiz yok.
    Tvs180 kullaniyorum saat gibi,saz gibi makina,çok memnunum.

Basit sistem
    Kara duzen
    Enjeksiyon,sivi sogutma,ecu,sensor vs.yok.

Hee bana göre bu cc bandinda gerekte yok.zaten tamirini bakımını kendim yapiyorum,ariza olur yolda kalinca tamir edip bakarim yoluma.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hindistan' dan en çok satılan Hero Markasıdır. http://www.team-bhp.com/forum/motorb...-analysis.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Bajaj 4. sırada gelir. Ben bizim memlekette bu kadar sevilmesinin sebebini müşteri ilişkileri ve servis bolluğuna bağlıyorum. Kendi sınıfında ( 50cc - 150cc ) çokta tercih edilen bir motor değil. Hindistan' da 2 ay bulundum. Her yerde 1. Hero 2. Hero Honda ( eski ortaklık )3. Honda 4. TVS gördüm. Hele Hero her yerde.
    levend84 bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......

hesap kitap ettim benim etim budum anca bu motoru taşır dedim bu motoru aldım 105 km de kesiciye giriyor açıkcası ben 110 geçer diye düşünmüştüm, neyse şimdi baga vs değiştirip bakacağız 115 km yapsın bana yeter tek beklentim bu idare ederiz motorumuzla seveceğiz malımızı

.............
    Soru şu; Baga değiştirerek hız yükselir mi?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan' dan en çok satılan Hero Markasıdır. http://www.team-bhp.com/forum/motorb...-analysis.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Bajaj 4. sırada gelir. Ben bizim memlekette bu kadar sevilmesinin sebebini müşteri ilişkileri ve servis bolluğuna bağlıyorum. Kendi sınıfında ( 50cc - 150cc ) çokta tercih edilen bir motor değil. Hindistan' da 2 ay bulundum. Her yerde 1. Hero 2. Hero Honda ( eski ortaklık )3. Honda 4. TVS gördüm. Hele Hero her yerde.
    Attığınız linke göre 1.Hero, 2.Honda, 3.TVS, 4.Bajaj gözüküyor. Sonuçta anavatanında hatırı sayılır pazar payına sahip bir motor. Ama satış oranlarına baktığımda küçük cc ve karadüzen tabir ettiğimiz motorlar daha çok satmış Hindistan'da.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Attığınız linke göre 1.Hero, 2.Honda, 3.TVS, 4.Bajaj gözüküyor. Sonuçta anavatanında hatırı sayılır pazar payına sahip bir motor. Ama satış oranlarına baktığımda küçük cc ve karadüzen tabir ettiğimiz motorlar daha çok satmış Hindistan'da.
    Bende 4 dedim. Saydıklarım genelde gördüklerim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 4 dedim. Saydıklarım genelde gördüklerim
    1.324milyar nufuslu bir ülkeden bahsediyoruz..

Bu dogrultuda bolgesel anlamda marka ve satis orani degisiyor..

Metropollerde,Tvs ve bajaj başa baş gidiyor,diger kirsal bolgelerde Mahindra ve hero gibi markalar ragbet goruyor.

Ayrica Ns200 ve Tvs200 modellerinin (karburatorlu) versiyonlarida ciddi ilgi goruyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)