Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Birdaha bajajmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hiçbir zaman para veripte satın almayacağım bir markadır.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Ybr: bisiklet gibi.. zayıf cılız
    Cbf: yağ yakiyor bu yea...
    Apache: titriyor...

Pulsar: oo şekil makina, hem de 200'lük... hemi de 3 bujisi var..

"1 musibet 1000 nasihatten iyidir"

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardes, dunyada bajaj sahibi herkesin dert ettigi seyleri yazip lanetler yagdirmissin da, ne kadar ekmek o kadar kofte.

Bunlar nedeniyle hic yolda kaldin mi? hayir. E niye dert ediyosun uyguna guzel bir motora binip gezmissin iste. Daha fazlasina gucun yetmiyor, bajaja lanet yagdirip neye bineceksin hondanin 250ligine mi? E onu alsaydin. Demek ki onu alacak gucun yokmus bunu almissin. Almadan once bunlari biliyor olman lazimdi zaten.

Ben ulkede toplam 7 adet olan bir motor suruyorum almadan once ne aldigimi bilmesem alir miydim? Almadan once basima ne gelecegini okuduysam hepsi basima geldi ama ne yapacagimi biliyordum ve yaptim super memnun mutlu geziyorum motorumla.

10 bin lira bir motora verdiniz diye havalara girmeyin. Motorlar bozulur, tamir edilir, yine bozulur, sonra yine duzelir sonra yine bozulabilir.
    tyrung ve YAHYaONUR bunu beğendiler.

Motosikleti
    ns 200
    Alıntı bj200ns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldım 2016 da sıfır. stop etmeye başladı servıse gıt yazılım attır.
    dısk yamuk cıktı git servise yaptır.
    kafadan kuyruktan gelen cızırtıılar vs.
    Bozulan gösterge.
    Motor blogunda terleme yağ kacırma.
    Bunların hepsını serviste garantı surecınden cozdum ama sorun bu degıl zaman ve kötü mal.
    1.5 ay önce garantı bıttı bugun motor şanzuöam dagıttı. hemde hayatımda hıc teker vs denemedıgım halde.
    bajajdan uzak durun kucuk sorunlar mıgde bulandırıyor. sayamadıgım bırsuru sorun var daha. örn kışın gostergenın çalısmaması gıbı.
    2014 model olmasına rağmen stop etme sorununu asla yaşamadım. Şanslı azınlıktanım.
    Disk yamukluğu benim de başıma geldi.
    Kafadan, kuyruktan, artçı peglerinden gelen zırıltılar bazen beni çıldırtacak seviyeye geliyor.
    Gösterge yılda 3 kere saçmalayıp kendi kendine düzeliyor.
    Motor bloğunda statör kapağı tarafından bir yağ sızdırması var. Sıvı conta ile çözmeye çalıştım ama nafile. Yağ eksildikçe dolduruyorum.

Bu motosiklet TR piyasasına sürüldüğünde fiyat etiketi rakiplerinden çok çok daha avantajlı bir değere sahipti. Evet rakipleri taş gibi sağlam motosikletlerdi ancak tipsiz, 50 yıl öncesinin motor teknolojisini kullanan güçsüz aletlerdi. Sağlamlık ve sorunsuzluk arayanlar zaten bu markaya hiç yanaşmadı.

Bu motosikleti bu sorunları bilerek aldım. Elim anahtar tutuyor ve gerekli aletlerim vardı. Hem motoru merak ediyordum, hem de param ancak bunu almaya yetiyordu. Aldığım için asla pişman değilim, ancak bu motosiklet ömürlük binilecek ve işte aradığım bu dedirten cinsten değil. Bütçeyi toparlayana kadar hem tecrübe edinmek, hem klasik commuter tipli güçsüz bir motosiklete binmek yerine tercih edilecek türden. Yabana atılacak kadar kötü bir motosiklet değil ancak ben bunu alırım ömürlük binerim diyenlerin uzak durması gereken bir model kesinlikle.
    YAHYaONUR ve sdt bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Nadir de olsa bajaj kullanıp kötüleyeni gördüm. Facebook grubunda bunu yazsan seni topa tutarlar. Sat kurtul derim

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Biz böyle sorunlar yaşamamak için zamanında sıfır bajaj fiyatına 10 yaşında Kawasaki aldık.sanada tavsiye ederim.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Bende bajaj kullanıyorum 2 senedir tek tık Yok

Acaba siz motor kullanmayı bilmiyor olabilir misiniz ?

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nadir de olsa bajaj kullanıp kötüleyeni gördüm. Facebook grubunda bunu yazsan seni topa tutarlar. Sat kurtul derim
    Facebook grubunda paylaşım yapanların bir çoğunu engelliyorlar. Yorumları takip ediyordum kötü yorum yapanlar şutlanıyor.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanla kendisini geliştirecek daha sorunsuz motorlar ortaya çıkaracaklardır. Bu yüzden ilk modellerde çok kalite beklememek lazım .Keşke alım gücümüz yüksek olsa da yada şu vergiler insan gibi olsa da bizde japonlar dan gidebilsek. Adamların avrupada 15 bin e aldığı motorları burada çöpünü alabiliyoruz. Adam 13 bine sıfır vfr 800f alabiliyor biz burada ns200

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yamuk disk ve çalışmayan göstergeyi nasıl sürerek gideriyorsun?
    dyavol-77 ve MSMorkan bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, çok mu sıkıştırdınız motoru?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet kullanmayı ne zannediyorsunuz ki? 1 e atar kalkarsin ayağınla pedala yukarı hamle yapar 2 ye atarsın, 3, 4, 5. Vites düşüreceğin zaman aragazla düşersin. Yani vites yükselt küçült mantığıyla kullanılan bir araç. 10 yaşında ki çocuklar bile 125 lik kuba kullanırken bu arkadaşin sizden benden bizden ne eksiği olabilir?

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şanzıman dağıtması kronik galia. Geçenlerde biri facebook grubunda paylaşmıştı. Birkaç kişiden de duydum. Pulsar ile dünya turuna çıkmış motor dağılmıştı

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmayı ne zannediyorsunuz ki? 1 e atar kalkarsin ayağınla pedala yukarı hamle yapar 2 ye atarsın, 3, 4, 5. Vites düşüreceğin zaman aragazla düşersin. Yani vites yükselt küçült mantığıyla kullanılan bir araç. 10 yaşında ki çocuklar bile 125 lik kuba kullanırken bu arkadaşin sizden benden bizden ne eksiği olabilir?
    marka fantikliği malesef arkadaşımın 200 ns ide blok dağıttı
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Türkiye süper sport segment satış birincisi....
    The Power of The Dreams.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    İnsan yapımı her şey şans işidir. Birine aynı malın iyisi gelir yüz bin km tıkırtısız gezer, diğerinin aracı bin km'de g*tü başı dağıtır. Bu mondial içinde geçerlidir mv agusta içinde.
    Bizim bu oranı daha minimize etmek için mondial değilde bajaj, bajaj değilde honda, honda değilde kawasaki vs maddi imkanımız el verdiğince sorunsuz değil sadece sorunu daha az duyulan marka tercih etmemiz lazım.
    3 sene tvs apache kullandım. Tek sorunu bir kere sol gidon boşa çıktı ustaya götürüp sıktırdım. onun sebebi de montaj esnasında tam sıkılmamasıymış.
    2 senedir hondaya biniyorum maşAllah tık dediğini duymadım. Tvs almadan önce bir kaç motorla kıyasladım. 2 ay yorumlarını okudum en sorunsuzu benim gözümde tvs idi aldım hiç sorun çıkamadı. Cbr içinde ns 200 ile karşılaştırdım. yorumları okudum. Cbr işime geldi onu aldım sorunsuz biniyorum.
    Birazda nasip meselesi.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    bu tamamen urun talihsizligi. evet dediklerinin hepsi dogru olduguna inaniyorum ama ben 35bin km kullandim hic bir dedigini yasamadim. gecmis olsun daha da bajaja binme bence. cunku markadan soguyunca insan bedava verseler de almaz.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Aynı paraya sadece modeli yüksek diye bajaj alınırsa böyle olur.
    Geçen sene 2000 tl ye 2006 model ybr aldım.
    2000 tl ye sattım.
    1 sene de 14 bin km yol yaptım bi kere karbürötörü temizlettim o kadar.
    Şimdi yine ybr 125 aldım 2013 model.
    Sıfır bajaj verseler 2006 modele değişmem.
    Kalitr anlatılmaz yaşanır cinsinden.
    98 Beygir.....

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı paraya sadece modeli yüksek diye bajaj alınırsa böyle olur.
    Geçen sene 2000 tl ye 2006 model ybr aldım.
    2000 tl ye sattım.
    1 sene de 14 bin km yol yaptım bi kere karbürötörü temizlettim o kadar.
    Şimdi yine ybr 125 aldım 2013 model.
    Sıfır bajaj verseler 2006 modele değişmem.
    Kalitr anlatılmaz yaşanır cinsinden.
    2014 model 60.000 km de 2.5 yıla yakin kullandigim Yamaha cryptonum var 2.el aldim aldigimda km si 20.000 deydi,yakin zamanda 0km tvs180 aldim,abartmiyorum crypton her yonden daha kaliteli.

Hee tvs180 ne asılınca 135e rahat çikiyor.ama crypton 100 de tamam diyor..son hız meraklisi degilim biraz tork ve hp yeterli.

Tvs max torkunu 6.500 de veriyor bu devir araliginda 85-88 km/h ile rahat gidiyorum.istedigim durumda buydu.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Ne kadar ekmek, o kadar köfte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)