Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti Her gün Eve Sokmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Yüksek giriş bir eve taşınacağız ve ben motosikletimi dışarıda bırakmak istemiyorum. Ona özel demir kafes bile yaptırsam bırakamam, benim odamda durmalı. Apartman girişinde 4 veya 5 basamaklı bir merdiven var (yukarıya doğru). Ben diyorum ki; 160 cm uzunluğunda, 80 cm eninde bir sac kestirsem ve yamulmaması için altına demir profilden iskelet yaptırsam, motoru içeriye sokup çıkartırken sacı merdivene koysam ve işim bitince alıp eve geri koysam nasıl olur? Tabii bir de yolluk alacağım, motosiklet evin içinde hareket edeceği zaman geçeceği yerlere sermek için. Biliyorum her gün yolluk ser, yolluk kaldır, sac koy, sacı geri al... falan zahmetli olacak. Ama kolay kolay bıkan birisi değilim ve bu beni bıktırmaz diye düşünüyorum. Mantıklı mıdır? Öneriniz var mıdır? Motosikletim GT250R ve 170 kilo, ben 90 kiloyum. Yani toplam 260 kilo, bahsettiğim sac sistemi üzerinden geçerken bu ağırlığı taşıyabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sacı yolluğu bilemem ama komşularını rahatsız edeceğini kesin .
    Yağmur çamur olduğu zaman da lastiklerde ki kaka , bok ne varsa binayı kirletecek .
    Sen motorunu cook seviyor olabilirsin ama bu komşularını rahatsız etme yada binayi kirletme hakkını sana vermez .
    Ev mustakilse zaten sıkıntı yok .
    murattatoğlu, kulspruta ve PegaOfficial bunu beğendiler.

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sacı yolluğu bilemem ama komşularını rahatsız edeceğini kesin .
    Yağmur çamur olduğu zaman da lastiklerde ki kaka , bok ne varsa binayı kirletecek .
    Sen motorunu cook seviyor olabilirsin ama bu komşularını rahatsız etme yada binayi kirletme hakkını sana vermez .
    Ev mustakilse zaten sıkıntı yok .
    Öyle bir kirlenme olursa temizlerim sorun yok. Bir yeri pis bırakıp gitmeyi zaten sevmem. Temizlik konusunu hallettiysek, sacdan çıkarken mecbur hafif gaz vereceğim, sonra kontağı kapatır usulca sokarım eve. Dışarı çıkarken zaten çalıştırmaya gerek yok. Böylece rahatsız etmemiş olurum. Komşuları bu kadar düşünmek yeterli, artık motosikletimi düşünelim.
    murattatoğlu bunu beğendi.

Mesela ben komsu olayim. Gece 11 den sonra eve geldin sactan cikmak icin mecbur hafif gaz verdin. 4 duvar apartman boslugu...
    Hele birde kucuk cocugum varsa uff jandarmalar gece ictimasini bizim apartmanda alir surekli. Zaten 3.den sonra birde mahkemeyle ugrascaz.

Hocam gelin bence vazgecin.
    PegaOfficial ve murattatoğlu bunu beğendiler.

Alıntı Tqrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela ben komsu olayim. Gece 11 den sonra eve geldin sactan cikmak icin mecbur hafif gaz verdin. 4 duvar apartman boslugu...
    Hele birde kucuk cocugum varsa uff jandarmalar gece ictimasini bizim apartmanda alir surekli. Zaten 3.den sonra birde mahkemeyle ugrascaz.

Hocam gelin bence vazgecin.
    Hocam siz de haklısınız. Ama motosikleti koyabileceğim bir garaj, yakın bir otopark veya benzeri bir alan yok maalesef. Dışarıda bıraksam kurcalayan olur, top atan olur, bir yerini kıran olur. En kral kilitleri bile taksam çalınma riski her türlü var, çalamasalar bile zarar verirler, kırarlar. Yani aklıma bu geldi çözüm olarak... sizin bir öneriniz var mıdır?

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Beni lütfen yanlış anlamayın farkındayım motorunuzu çok seviyorsunuz, hepimiz çok seviyoruz ama herşeyin bir adabı usulü vardır bir apartman boşluğunda anahtar sesinin bile nasıl yankı yaptığını göz önüne alırsak motorun calışma sesini tahmin bile edemiyorum her ne olursa olsun kimsenin kimseyi akşam 10'da 11'de sırf motorunu eve çıkaracak diye rahatsız etmeye hakkı yok.
    PegaOfficial bunu beğendi.
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru çalıştırmadan eve girip çıkabilmen lazım. Zaten yüksek girişe taşınıyormuşsunuz. Evin dibine bagla alarmlar ile ilk mudahale de duyarsın bir şey olursa.

Anlaşılan işim epey zor olacak. Bu arada evet alarm hırsızları engelleyebilir. Ama dışarıda alabileceği hasarlar da var. Demirden kapalı ve kapılı bir kafes yaptırsam ona da mırın kırın eder mi acaba komşular...
    Ya keşke sadece motorcuların yaşadığı bir apartman olsa.
    Cevaplayan herkese teşekkürler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Kardeşim evin girişindeki basamağın fotoğrafını atta mimarlığımızı konuşturalım bi. Belki başka bi yol buluruz.

Ev işi zor saçdan çıkman için motoru çalıştırman gerekecek oda apartmanı inletir akşam 16.30 da girerim eve diyosan belki olabilir onun haricinde 21-22-23 saatlerinde ev sahipleri sıkıntı çıkarır

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Platformu kriko ile yükseltebileceğin şekilde yaparsan olur. motoru üstüne çıkartır yükseltir eve sokarsın. Çıkışta zaten sorun yok. Olmayacak şey değil ama pratikliği ve masrafı biraz problemli.

Evin dışına brandalı kapalı garaj yaptırabileceğin bir yer yok mu?

Böyle birşey. Top çarptı, üstüne oturdular derdi de yok. Hatta alt köşeye bir kilit, bir de minik alarm. Çiçek!

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O iş zor,bıkmam desen de bıktırır, yolluğu falan boşver zaten.Zincir,branda ve spy 5000 yeterli olur.Karda kışta sac ya da tahta ile içeri alırsın sadece lastikleri silerek,ister çalıştır ister çalıştırma arada sırada olacağindan, motoru kardan buzdan korumak yeter de artar, istesen yatirirsin kisin.Bence bu duruma şükret altıncı kata çikarmayı düşünenler varken.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Çok konuda itiraz edilebilir.
    Motorun ağırlığını taşıyabilecek kalınlıkta, 160 * 80 ebadında ve destekli bir sacı muhtemelen yerinden kaldıramazsın.
    Kaldırdıktan sonra biryere koyman gerekir ki zordur.
    Öyle bir platform muhtemelen kaygan olur, inerken çıkarken düşme ihtimalin yüksektir.

Mümkünse yakın bir otoparka falan bırak.
    Evin içinde motor -bence- hiç mantıklı değil.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    xv250
    ben anahtarı çıkartmaya üşeniyorum adam ne planlar yapmış sıkılırsın bi hafta sonra

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben arka sokakta ki otoparka bırakıp eve gelmeye üşeniyorum Adam neler düşünüyor affet beni boxerım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YZF R25
    Kardeşim dediğin şeyi 3 ayda bir yapıyorum ben.Şehir dışına çıkacağım zaman zemin katta ki evime sokmak mecburiyetinde kalıyorum.Dedigin gibi bir mobilyacıda, merdivenin ölçüsünü aldırarak 50 Tlye eşik yaptırdım. Ben ama 3 ayda birde olsa çok zorlanıyorum onu her gün içeri sokmayı düşünemiyorum. Komşu meselesine gelince hiç kimse bir şey diyemiyor çünkü apartmandakilerin hepsiyle çok iyi anlaşıyorum hattâ yardıma geliyorlar hepbirlikte üç kişi zor çıkartıyoruz bu zulmü kendine yapma bir alarm al ötünce dışarı çık, benim otoparkım olsa bu çileye katlanmam ama mecbur kalıyorum.
    ARAL70 ve PegaOfficial bunu beğendiler.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Motosikletleri arabanın arkasına yüklerken bir motosiklet eğitmenine yardım etmiştim. Kenarları yukarı doğru kavisli metal bir plaka kullanıyorlardı. Bir kişi, motoru üstüne binmeden gidonundan tutup gerektiğinde hafif gaz vererek rahatlıkla yükleyebiliyordu.

Komşuların da birşey diyeceğini sanmam çıkarman 2 dakika sürmez. 2 dakika için kimse kimseye laf etmez.

Bunlar bir şekilde halledilir de asıl sıkıntı sen ne kadar devam edebileceksin. Ben eve yorgun geldiğim zamanlar zinciri bağlarken zorlanıyorum. Gel daha kolay bir yolunu ara böyle olacak iş değil.

Apartmana sosyal proje de yaptırabilirsin asansöre (varsa) engelli sandalyesiyle cıkılacak yer yapalım arkadaşlar diye rampa koydurtabilirsin
    PegaOfficial ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    pehlivan olursun

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ben o dediğini 1 kere yaptım 5 tane merdiven ineceğim diye dünyam kaymıştı. ve benim motor 140 kg. bide hergün yapıcam diyosun. mümkünatı yok o dediğinin. bikere apartman içinde gece vakti hayatta çalıştıramazsın kıyamet kopar. bende motoru aldığımın ilk haftası senin gibiydim çalınabilir korkusuyla geceleri uyumuyordum sürekli pencereden kontrol ediyordum. şimdi zincirini bile bağlamıyorum. kışın çardak var sitenin içinde oraya koyuyorum kar, yağmur görmüyor. tabi ben hırsızlar pek cruiser çalmıyor diye rahatım. senin motor biraz riskli. https://www.youtube.com/watch?v=iN-z...1nElbiseliAdam bundan al sen.

Cevaplayan herkese teker teker teşekkür ediyorum.
    Şu an ev halkını daha uygun bir yere taşınmaya ikna etmeye çalışıyorum. Brandalı kapalı garaj veya motokabin koyabileceğim bir yer yok. Kaldırım üzerinde çok göze batacağını düşünüyorum. Ama başka yere taşınamazsak mecburum o tarz bir şey yaptırmaya... Ne kadar sıkılmam, etmem desem de dediğiniz gibi komşular sorun yapabilir. Birde gözlemlediğim kadarıyla komşularım biraz yaşlı, bastonlarla voltran oluşturup beni Mars'a fırlatabilirler. Birkan07, bir daha uğradığımda merdiven fotoğrafını atarım, gerçi gerek kalmadı vazgeçtim o plandan.
    Herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)