Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikleti Her gün Eve Sokmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Uygun genişlik ve uzunluktaki bir tahtaya basamakların arasına stop görevi yapıcak yani tahtanın altına onu kaydırmayacak dişli tarzı şeyler çakarak aynı zamanda tahtanın üst kısmında motorun tekerinin tutunması içinde ince tahtalar çakarak 120 kglik motorumu hergün çıkardığım işlemdir sadece apartmana koyuyorum ben ama zor iş hele senin motorla başka eve gitmeye bak sen
    PegaOfficial bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Usta sana bundan lazım bunu yere sabitliyorsun Rahmetli Barkın abi de tavsieye etmişti.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fazla paranoya yapmışsın sağlıklı düşünemiyorsun. Öyle bir rampayı yapmış olsan dahi 170 kglık bir makineyi o rampadan iterek çıkaramazsın. Sağlam bir zincir kilit alarmlı disk kilidi + branda ya güvenmek zorundasın. Çok dert ediyorsan kapalı bir otopark bulup oraya koyarsın. Evin içinde hele apartman içine motosiklet sokulmaz. Akıllı işi değil bu istek.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Hırsızlık olayı geldi başıma bu sebeple motorumu parçalayıp 4. kata çıkardım asansör falan da yok. Biri duvara bağlı iki kilidi 10 dk da kesmişler. Hani motorda çok ahım şahım birşey olsa gam yemeyecem. Bildiğin grenaj giydirilmiş cg. Hiçbir kilit güvenlik önlemi hırsızı durduramaz sadece yavaşlatır. Sakınan göze çöp batarmış ya salacaksın mevlan kayıra diyecek ya da eve sokacaksın motoru başka çare yok.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla paranoya yapmışsın sağlıklı düşünemiyorsun. Öyle bir rampayı yapmış olsan dahi 170 kglık bir makineyi o rampadan iterek çıkaramazsın. Sağlam bir zincir kilit alarmlı disk kilidi + branda ya güvenmek zorundasın. Çok dert ediyorsan kapalı bir otopark bulup oraya koyarsın. Evin içinde hele apartman içine motosiklet sokulmaz. Akıllı işi değil bu istek.
    Zaten iterek değil, gaz vererek çıkartacaktım(bunu belirtmiştim).
    Hiçbir otopark yok yakınlarda(bunu da belirtmiştim zaten). Uzak bir otoparka bırakıp yürüyerek eve geldikten sonra da bir anlamı kalmaz.
    Evin içine, apartman içine motosiklet sokulur. Tabii "komşu" denen insanlar sorun yapmazsa.
    Motoru gözümün önünde tutmak isteyişim akılsızlıksa, sen kilidi takıp bırak sokakta zeki dostum.
    Ayrıca plandan vazgeçtiğimi belirttim, iyi günler.

Ayrıca arkadaşlar tekrar teşekkürler, son çare motokabin veya demirden bir kafes(500-550 lira bir fiyat verdiler kafes için). Bu arada uygun başka bir ev bakmaya devam ediyoruz pek ümidim olmasa da...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Balkona elektrikli vinç alın. 300 350 tl elektriklileri. Hiç uğraşmayın. Odanızın da balkonu varsa mis gibi olur. Ne yollukla uğraşırsınız ne de demir profil vs ile. Elektriksiz olanlar daha ucuz. el ile çevirmeli.

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...-145818-2357-0

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balkona elektrikli vinç alın. 300 350 tl elektriklileri. Hiç uğraşmayın. Odanızın da balkonu varsa mis gibi olur. Ne yollukla uğraşırsınız ne de demir profil vs ile. Elektriksiz olanlar daha ucuz. el ile çevirmeli.

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-m...-145818-2357-0

Hocam asıl problem ses çıkarma derdiymiş anladığım kadarıyla. Sizde gııııııııı diye deli ses çıkaran vinç diyorsunuz :D
    TATOĞLUBİLİŞİM

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Elektrikliden oyle cok ses cikmaz. Binanın içindeki motosiklet sesinden çok cok daha azdır o makinenin sesi. Yüksek kat. En fazla 1 dakika sürer.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    En iyisi motokabin orijinalleri pahalıya geliyorsa bir kaç boy profil ve trapez sacdan basitçe yapılabilir trapez sac sıcak olur gerçi içine strafor da döşenebilir bir ustaya 1 günde yaptırabilirsiniz çok masraf çıkarmaz

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Biri diyor bi kaç basamak çıkıp apartmana girip çıkıcam hergün, öteki diyor balkona Vinç kur...makineyi balokona çek bende kendimi deli sanırıdım :D Motokabin tarzı birşey yapmaktan başka çaren yok benim fikrimce...Kendi müstakil evimde bahçemdeki ağacın altına kilitliyorum branda çekiyorum üstüne, yinede 2 kere jandarmalık oldum... gece 2 de falan döndüğüm günler oluyor... adam dev gibi traktörü ile evine geliyor sorun yok, benim motoru şikayet ediyor... traktör benim motordan fazla ses yapıyor oysa ki... Motorun varsa komşu baş belası bişey...

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Kardeşim ev kendinin değilse(kiralık) ev sahibi ile konuş. O basamaklar yerine rampa yapılmasını iste. Bizim evde rampa var asansör önüne getirip 2 kişi geçecek şekilde motoru her gün getirip koyuyorum.
    Ev sahibin apartmandankileri ikna edebilirse en çok 3 günde rampa tamam olur.(beton kurusun diye önce bi taraf sonra diğer taraf beton atılabilir eve giriş çıkış aksamasın diye..). Beton rampa ile motosikleti eve rahatça sokarsınız.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)