Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Devir Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Sürekli 110 ile gitmek motora kısa vadede zarar vermesede uzun vadede zarar verir. Yapman gereken dişli set değiştirmek olabilir. Arka dişliyi 1-2 büyük ön dışliyı 1-4 numara küçük alırsanız son hızınız artar. Yalnız hızlanmanız azalır. Ayrıca bu dişliler ne kadar kaliteli olduğuna bağlı olarak farklı sorunlar çıkartabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    110 ile gittiğimde aşırı bir titreşim hissetmiyorum ama tabii uzun süre kullanırsam rahatsız olabilirim. Benim derdim zaten uzun yolda uzun yokuşlarda motorum 90'larda bayılırken 95-100 ile girdiğimde o maksimum torkunu verdiği noktada rahatça çıkabiliyor. Bazen bu bahsettiğim yokuşlar epey uzun olduğunda sorun olur mu diye düşünüyordum açıkcası ama motora bir zararı yok anladığım kadarıyla, teşekkürler.

Dişli oynama konusunda da 150cc bir alet olmasa belki denerdim fakat çok bir randıman alamayacağımı düşünüyorum.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 ile gittiğimde aşırı bir titreşim hissetmiyorum ama tabii uzun süre kullanırsam rahatsız olabilirim. Benim derdim zaten uzun yolda uzun yokuşlarda motorum 90'larda bayılırken 95-100 ile girdiğimde o maksimum torkunu verdiği noktada rahatça çıkabiliyor. Bazen bu bahsettiğim yokuşlar epey uzun olduğunda sorun olur mu diye düşünüyordum açıkcası ama motora bir zararı yok anladığım kadarıyla, teşekkürler.

Dişli oynama konusunda da 150cc bir alet olmasa belki denerdim fakat çok bir randıman alamayacağımı düşünüyorum.
    Uzun yokuşlarda debriyaj sıkarak gaz keserek arada motoru rahatlatmaya deneyebilirsiniz tabi o anda hızda biraz düşme olabilir. Motoru yüksek devirde zorlamak özellikle rampalarda uzun süre bunu yapmak sıkıntı olabilir. Nedeni yağın arkaya akmasından dolayı motor tam yağlanmıyabilir(yağ pompası olan büyük cclerde bu sorun olmaz belki ama 150 ccde olabilir)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)