Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM RC 390 Pişmanlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enderox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Kırmızı :)
    Herkese merhaba,
    Ben 2 yıllık bi cbr250 kullanıcısı olarak gözlem ve kullanımlarımı aktaracağım.
    Yakın arkadaşım 2 ay önce tüm uyarılarıma rağmen rc 390'ı tipi ve şekli sebebiyle alma kararı almıştı.
    O zaman fiyatı 28.500TL ye anlaştığımız motoru aldık ve yenikapı otoparkta test ettik.
    İlk izlenimler motorun sesi tamamen farklı 400 cc motor bloğu için kocaman bir silindir konulmuş rölantide takır takır sesi duyuluyor,motor aşırı hafif ani frenlemelerde kayma ve yüksek hızda durmama olayları olabiliyor kullanıcı 70Kg.
    Motorda hava soğuk veya sıcak fark etmıyor her zaman fan açık geziyorsunuz rahatsız edici bir durum.
    Şimdi gelelim asıl mevzuya rodaj döneminde ilk 300 km de sıkıntı yoktu, arkadaşımdan motoru alıp rodajı daha çabuk bitirmek için sabah işe giderken, hararet yavaş yavaş yükselerek (zaten limitlerde duruyordu) hararet ışığı dahil tüm gösterge yanıp sönmeye başladı. Akabinde motor şişerek yavaşladı ve durdu, 15 dk mola verip takrar yola koyuldum, akşam dönerken gene aynı sorun o arada hem arkdaşımı arayıp hemde bayi ile irtibat halindeyiz getirin bakalım fln dediler, şaşırdığım nokta motorun gidon kısmının altında su konulan bir hazne vardı 2017 motorda su ilave etmek bana pek normal bir durum gibi gelmedi, ayrıca ilk defa duyduğum bir durumdu. neyse suyu koyduk ama nafiye hararet ful gösteriyor motor arada kitleniyor yolda böyle saçma sapan durumlar yaşandı. arkdaşıma verdim servise götürdü, baktılar su antifriz bişeyler ılave edip yolladılar , 1 hafta sonra aynı sorun oldu gene gönderdık bu seferde motor 800 KM olmuştu rodajını yapıp geri verdiler. biraz denedik gazladık hareret yükseliyor ama fan indiriyordu. Sonrasında grubumuzla tekırdağa gitmeye karar verdik giderken sıkıntı yok 150-160 stabil gidiyoruz , ayrıca motorun son 173 gösteriyor aynı hızda cbr'da 180 gösteriyordu hangisi doğru bilmıyorum. Şimdş gelelim can alıcı noktaya donuş yolunda motor gene ısınmaya başladı hareret fullenıyor yüksek hızda sorun yok 110-120 giderken kıtlenmıyor ama trafiğe girdiğin gibi motor şişip kitlenıyor su verıyoruz dinlendiriyoruz her trafikte motoru yolun ortasından aldık 150 km yolu 5 saatte geldik rezil kepaze olduk.
    Servise götürdük, Bize denilen biz bunu ana bayiye gönderelim onlar sorunu çözer biz yapamadık dediler. (ana bayi spormoto kadıkoy) motor 5 gün sonra geldi, sorunu yağ ile soğutma yapacağı yerde su alıyormuş suyu bitirip hareret yapıyor dediler saçma sapan şeyler işte.
    Son bir sürprizim daha var herşey tamam motor yapıldı herşey güzel.3 gün sonra arkadaşım motoru alıp sabah benzin alıyor ve yola cıkınça marş motoru marş almıyor 1 saat bekleyerek tekrar tekrar deniyor olmuyor. tekrardan servis aranıp konuşuluyor. söylenen motorun ana bayiye gideceği ve tekrardan yapılacağı.
    Uzun uzun anlattım bizim başımıza böyle söyler geldi. şimdi kafadaki soru işaretleri kaldı performans ve sözde kalite olarak yamahadan daha iyi olan bu KTM neden motoru 25.999 TL ye kadar indirdi bakın özellikle 2017 RC modelllerini alırken 2 kere düşünün motora binmeye korkar olduk. ve cbr 500R almadığımız içinde bir pişmanlık söz konusu. Sıfır motor alınıp daha ne kadar rezil olunabilir bilmıyorum. Tüm olayları arkadaşım bizzat yaşadı ben gözlem ve tecrübelerimi akratıyorum. Ha ayrıca motorun hızı torku efsane kendi klasmanında kafa tutacak motoru bilmıyorum ama bunu sağlamak için fazla güçlü yapıp bu tarz sorunlarıda beraberinde getirdi diye düşünüyorum.Ayrıca bu motoru normal ustalar yapamıyor sadece hasanpaşadaki ana bayi servisi anlıyor galıba dikkat edin avcılardan alıp oraya götürmek sıkıntı olabilir.
    Sorusu olan varsa bildiğimiz kadar yardımcı oluruz. Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Ktm iyidir kötüdür bir şey diyemem ama motor ararken hiç bakmadığım bir marka öncelik hep Japon’dadır😁 belki biraz Ducati ve Triumph

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş bu ülkede iyice kısmet işi olmaya başladı, kimi 10 senelik 100.000 km üstü motor alıyor mutlu mesut devam ediyor, kimi risk almamak adına sıfır motor alıyor, parasıyla rezil kepaze oluyor.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    390'da sorun yaşayan çok duydum ancak bahsettiğiniz sorunlar çok büyütülecek şeylerde değil çözüm olduysa sorun etmeyin. Yandaki hazne fazla olan su orada toplanıyor diye hatırlıyorum.

Birde merak ettim 150-160 stabil giderken cbr250 ile nasıl yetişiyordunuz 390'a

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş bu ülkede iyice kısmet işi olmaya başladı, kimi 10 senelik 100.000 km üstü motor alıyor mutlu mesut devam ediyor, kimi risk almamak adına sıfır motor alıyor, parasıyla rezil kepaze oluyor.
    Benzer durum benim başıma gelmişti. Önceki motorum cbf 150 idi. Ikinci el almak yerine gittim sıfır km aldım. Eve getirdikten sonra birde ne göreyim şase kuruk kısmı sonradan işlem görmüş avuç kadar paslı malı bana satmışlar. Ayrıca şasenin kaynak yerlerinde paslanmalar mevcuttu. Bu konuda bayi ile başım çok ağrıdı. 4 bin km kadar kullandıktan sonra satacağım kişiye yaşadığım durumu bildirerekten motoru sattım. Paramızla rezil olduk anlayacağın. Baktım sıfır km motordan hayır yok gittim ikinci el cbr 250 aldım. Mutlu mesutum Allah a şükür.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    390'da sorun yaşayan çok duydum ancak bahsettiğiniz sorunlar çok büyütülecek şeylerde değil çözüm olduysa sorun etmeyin. Yandaki hazne fazla olan su orada toplanıyor diye hatırlıyorum.

Birde merak ettim 150-160 stabil giderken cbr250 ile nasıl yetişiyordunuz 390'a
    1 kere 2 kere sorun olabilir. 1500 km de 5 sefer servisi gidiyorsa sıkıntı vardır. Yetişmek değilde Cbr zaten 160 a rahat çıkan bir motor o hızdan sonra ruhu gidiyor stabil derken sabit hızda, yoksa yarış tarzı bir surum söz konusu değil
    zekeriyaimam bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer durum benim başıma gelmişti. Önceki motorum cbf 150 idi. Ikinci el almak yerine gittim sıfır km aldım. Eve getirdikten sonra birde ne göreyim şase kuruk kısmı sonradan işlem görmüş avuç kadar paslı malı bana satmışlar. Ayrıca şasenin kaynak yerlerinde paslanmalar mevcuttu. Bu konuda bayi ile başım çok ağrıdı. 4 bin km kadar kullandıktan sonra satacağım kişiye yaşadığım durumu bildirerekten motoru sattım. Paramızla rezil olduk anlayacağın. Baktım sıfır km motordan hayır yok gittim ikinci el cbr 250 aldım. Mutlu mesutum Allah a şükür.
    Sonunda daha iyi bir motorla mutlusun ya bundan önemlisi yok
    06Serhat bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    Daha onceden de baska model yillarinda da oldu bu tarz sorunlar.
    Yag bosaltaltip motoru kitleyen de bi arkadas vardi buyuk kaza atlatmisti.
    Yazilarini Forumdan silme karsiligi motorunun parasini geri aldi.
    Gecmis olsun ktm pismanik oluyor genelde

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Bir türlü ısınamıyorum bu markaya.

2 sene önce RC 390 modelini test etmiştim.
    O dönemde cbr250 kullanıyordum. Cbr'da tek silindir sebebi ile titreyen bir motosiklet ama RC çok daha rahatsız ediciydi bu konuda.
    Kbr_ilhn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben memnunum şahsen.

Daha yaşını doldurmadan dört ay serviste kaldı, Pistonları ve silindiri değişti

Ama motor güzel. 1300cc olmasına rağmen yazın sıcağında hararet yapmadan şehir içi geziyor. Fanlar sadece ışıklarda bekleyince açılıyor, açılınca da o kadar rahatsızlık vermiyor. Bir önceki 1000cc Hondam öyle değildi.

Velhasıl hiç bir Avrupalı marka, Japonlar kadar dayanıklı motor yapmıyor. Ancak aletler bazen güzel olabiliyor.

Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm iyidir kötüdür bir şey diyemem ama motor ararken hiç bakmadığım bir marka öncelik hep Japon’dadır😁 belki biraz Ducati ve Triumph
    En sona "Ducati ve Triumph" eklemeyeydin çok iyi yorumdu. Ducati güzel ve sorunlu motosiklet üretmede dünya lideri. BMW de aynı, sadece güzel değil. KTM arada, o da sorunlu, ama çirkin güzeli.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben memnunum şahsen.

Daha yaşını doldurmadan dört ay serviste kaldı, Pistonları ve silindiri değişti

Ama motor güzel. 1300cc olmasına rağmen yazın sıcağında hararet yapmadan şehir içi geziyor. Fanlar sadece ışıklarda bekleyince açılıyor, açılınca da o kadar rahatsızlık vermiyor. Bir önceki 1000cc Hondam öyle değildi.

Velhasıl hiç bir Avrupalı marka, Japonlar kadar dayanıklı motor yapmıyor. Ancak aletler bazen güzel olabiliyor.

En sona "Ducati ve Triumph" eklemeyeydin çok iyi yorumdu. Ducati güzel ve sorunlu motosiklet üretmede dünya lideri. BMW de aynı, sadece güzel değil. KTM arada, o da sorunlu, ama çirkin güzeli.
    Seninki en azından Avrupa üretimi hacı bu küçük hacimlileri hintli inekler yapıyor
    burakrak bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    tekrar söylüyorum,Türkiye şartlarına en mantıklı motor markası şuanlık Honda'dır. kıçı kırık cbf aldı diye böyle demiyorum da sorunsuzlukta tek geçerim.
    Yayan ve Kbr_ilhn bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bende r25 satıp rc390a yürüdüm bir ara.ama böyle çok fazla ağır sorunla karşılaşan gördüm.tek silindir olmasıda beni iten kısmındaydı işin.bir arkadaşın üst üste 2 motor patlatmasıda aklımdaydı bide sen başka bir hikaye ekleyince artık tamamen sildim rc meselesini.26.000tl gerçekten inanlmaz bir rakam ama dediğin gibi sorunlu bir motor olduğundan dolayı bencede bu fiyatlara satılıyor ve 2.eli yok denicek kadar az.250cc fiyatına adam full döşeli güçlü motor veriyor.birde anlamadığım bir konu bence enteresan olan aynı blok duke 390 da var neden o motora bir sıkıntı olmuyorda rc serisi sürekli sıkıntı çıkartıyor?

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende r25 satıp rc390a yürüdüm bir ara.ama böyle çok fazla ağır sorunla karşılaşan gördüm.tek silindir olmasıda beni iten kısmındaydı işin.bir arkadaşın üst üste 2 motor patlatmasıda aklımdaydı bide sen başka bir hikaye ekleyince artık tamamen sildim rc meselesini.26.000tl gerçekten inanlmaz bir rakam ama dediğin gibi sorunlu bir motor olduğundan dolayı bencede bu fiyatlara satılıyor ve 2.eli yok denicek kadar az.250cc fiyatına adam full döşeli güçlü motor veriyor.birde anlamadığım bir konu bence enteresan olan aynı blok duke 390 da var neden o motora bir sıkıntı olmuyorda rc serisi sürekli sıkıntı çıkartıyor?
    Muhtemelen soğutma sistemi eş performansta değil ısındıkça bir yerler çatlayıp kaçırıyor. Hatırladığım kadarıyla(bundan emin değilim) rc390 duke ile blok aynı olmasına rağmen yazılımla biraz oynanmış bir model bu oynama bloğu kötü etkilemiş de olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Konuda gözüme çarpanlar Rc390 çöp, cbr250 180 yapıyor, ktm yamahadan kaliteli, madem motor güzel neden indirim yapıyor (mt 07 indirimde şu an)...
    F54 ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Konu duruldu birazcık Sizi canlandırayım, bugün Ana bayiye servise gittik motoru yerinde görmeye yapışlmış mi son durumu nedir diye. Usta motoru açmış ve bakmış sonra yarışlara gitmiş fln. adama sordum motor açıldı derken orda bi parça listesi gördük piston sekman silindir takımı yazılmış 3.500 TL lik bir masraf listesi vardı. Şimdi asıl gelelim en heyecanlı konuya 1500 km de kol çıkaran motor gördünüz mü? ben görmedim duymadım servisi aradık adam bizi sallamaya çalışıyor yok motoru yapıp size vereceğiz fln böyle bir saçmalık olamaz. Motoru geri verip paramızı almaya çalıcağız bununla ilgili tecrübesi olan yardımcı olarsa makbule geçer. Ayrıca BoldPilot : senin kullandığın duke 390 lar fazla sorun çıkarmıyor RC serisi için konuşuyorum. mt 07 taş gibi motor 40 bin TL yi bile hak eder ama 2 bin km ye kadar piston indiren var mı varsa bizim motoru sana verelim. üstüne üstün bize motoru satanlar üste çıkmaya çalışıyor HELAL OLSUN esnaf gelip kardeşim ksura bakma sana verdiğimiz motor ayıplı mal biz hatayı telafi edelim diyeceğine bide üstüne tuttuğunu s#kmeye çalışıyor.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/182875-ktm-block-patlatma-ve-servis-ilgisizligi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-kitledi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-t...iklarim-8.html

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Geçmiş olsun kardeşim.Hukuki yoldan hakkınızı arayın...

Motosikleti
    Artık Yok...
    ktm de ticari kaygılarla küçük hacime geçdi .. eskiden biz ktm yi yüksek hacimleriyle cross modelleriyle bilirdik 640 duke lar falan yokmuydu düşük hacimlileri junior serileri tabiki vardı 50 lik 60 lık 125 likleri vardı ama cross du hepsi ktm deyince bizim kalımıza hep cross gelirdi enduro bile gelmezdi.. biri bize 90 lılarda 2000 lilerde ktm alıcam dese ne yapıcan crossa mı heves sardın dağa taşamı çıkıcan derdik ...

adamlar bu naked enduro kırması yani kısaca konvansiyonel asfalt makinesi olayına duke200 lerle girdiler daha yeni bu konuda tecrübesi olan bir firma değil konvensiyonel yönetim açısından acemi bir firma bu kadar global değildi daha butikdi eskiden .. böyle sorunlar çıkması haliyle normal..
    splender bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Geçmiş olsun, anlaşılan motor fabrikadan hatalı çıkmış. Yaşadığınız sorunlar soğutma sistemi ila alakalı, radyatör, devirdaim, termostat, fan müşürü vs. Gibi yerlere detaylıca bakılması gerekiyordu.

Siz bunları bilemeyebilirsiniz, fakat götürdüğünüz servisin su koyup göndermesi rezalettir. Büyük ihtimallede motorunuzda ısı sensörü olduğu için otomatik olarak stop ediyordu, yoksa conta yakardınız ve motoru gerçek anlamda kitlerdiniz. Bir daha dönmezdi yani...

Sizin bu durumu ktm ye bildirip hakkinızı aramanız gerek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)