Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

rks 150s vs. Rks 150r vs Tvs Apache 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

başlıktan da belli aslında.

rks 150s vs. Rks 150r vs Tvs Apache 150

Bütçem düşük anlayacağınız üzere. O nedenle yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

-Artçı ile aktif kullanım olacak , 2 saatlik yol vs. yapılacak nadir de olsa.

S / R serisinin teknik özelliklerine baktığımda S in biraz yüksek tork gücü dışında fark birşey göremedim. aralarında 1.5k lira fark var. Buna değer mi? Bir de orjnal 150 serisi var s/r diye ayrılmadan ama onlar artık yüksek km dısında bulunamıyor ama sanırım en güzeli oymuş.

Apache
    o kadar titriyor ki artçı kafayı yer dediler doğru mu bu =)

Sizce hangisini almalıyım? Uzun zamandır araştırıyorum bütçem nedeniyle bunları bulabildim. Zaten güvenlik / ekipman vs derken motor parası verdim resmen

Tecrübe etmiş kişilerin fikirlerini merak ediyorum.

Buldugum Fiyatlar

150R : 3500
    150S: 4500-5000
    Apache : 4000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    RKS'nin parçaları TVS'den daha zor bulunuyor.
    TVS'nin parçaları pahalı,
    TVS daha performanslı ve görüntü daha iyi,

yani tvs ile rks pek kıyaslanacak makineler olmamış sanki. rks nin cazibesi yok. cbf mi tvs mi ybr mi drift mi desen sabaha kadar tartışırdık.

Mesela tvs almasaydım drift alırdım. Parçası bol ve ucuz, performansıda fena değil. Motor alacağım zaman TVS hoşuma gitti TVS aldım. Pişman değilim.

Baktıgım fiyat segmentinde başka model bulamadım ne yazık ki alınabilir kategoride

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Up ! Up ! Up !

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    mondial 150 z-one yada derbi sti mi ne vardı birde.

TVS Apache ile bugün 70 km yol yaptım yani ne bileyim ingiliz tayı maşallah vur 600 km gitsin

18.03.2016 da aldım ile 2 sene 4 ay bilmem kaç gün olmuş memnunum yani. geçenlerde artçı var iken 0-60 denemesi yapayım dedim motor ön kaldırdı.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 150 z-one yada derbi sti mi ne vardı birde.

TVS Apache ile bugün 70 km yol yaptım yani ne bileyim ingiliz tayı maşallah vur 600 km gitsin

18.03.2016 da aldım ile 2 sene 4 ay bilmem kaç gün olmuş memnunum yani. geçenlerde artçı var iken 0-60 denemesi yapayım dedim motor ön kaldırdı.

artçı için titreşim gerçekten de söylenen kadar sıkıntılı mı?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artçı için titreşim gerçekten de söylenen kadar sıkıntılı mı?
    benim taşıdığım artçılar hiç şikayet etmedi, başım gözüm üstüne zaten kimseyi taşımak istemiyorum o yüzden ses çıkarmıyorlar

sadece bir tane abi veryansın ettiydi oda zaten 100 metre ileride indirdim. "götüm çıkacak yerinden" demişti :D

14 dişli takınca titreşim azalıyor ama motorun çekişi düşüyor. 1 hafta kullandım yine 13 dişliye döndüm ben.
    arndiol bunu beğendi.

Tvs apache al sağlam yolda bırakmaz üzmez çok takılma titreşime
    arndiol bunu beğendi.

Güç olarak apache gerçekten de fiyat olarak uygun.

Ancak dediğim gibi standart artçı ile kullanacağım, kız arkada mundar olmasın

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Güç olarak apache gerçekten de fiyat olarak uygun.

Ancak dediğim gibi standart artçı ile kullanacağım, kız arkada mundar olmasın
    İlahi yok mundar falan olmaz evet titreşim var ama fatih.met inde dediği gibi artçıyla alakalı olabilir ben eşimle 400+400 800KM yol yaptım

olmadı birşey en son istanbul turu yaptık Polonez+Riva+Beykoz gayet keyifliydi benim için şekil,güç,yedek parça,sağlamlık öncelikliydi parçası göreceli olarak pahalı olabilir ama çok ihtiyacım olmadı

tvs dışında başka 4T motosiklet sürmediğim için başka yorum yapamam tabi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    benim apache 23000km de bu güne kadar 1 defa debriyaj, 1 buji, 1 ön fren balatası, 1 arka fren balatası değişti. onun dışında rutin bakım dışında hiç bozulan yeri olmadı.

Apache dediğim gibi titreşim hariç sıkıntılı olan görmedim.

RKS kullanıcısı yok sanırım buralarda hiç

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    RKS'nin Titanic 150-S motorundan bahsediyorsan tavsiye ederim ama Titanic 150-R ve RKS RK150-S'ler iyi değil, kullanıcıları da şikayetçi. Eski düz Titanicler ile Titanic 150-S aynı motor bloğunu kullanır ve sorunsuzdur neredeyse ama Titanic 150-R'da cg motoru vardır. Apache iyi ve dayanaklı motordur, gücü, son hızı ve torku da Titanic 150-S'ten daha kuvvetlidir. 2 motor da titrer. 2 motoru da limitlerini bilerek kullanıp bakımlarını zamanında yaptırırsan uzun km.ler seni götürür.

Arkadaşımda 2013 tvs vardı 100 binde rektefiye görmüş motor yenilenmiş. Dışı pırıl pırıl motor saat gibi bu motor nasıl 100 bin yapmış dedim kendi kendime, şu meşhur titreyen apachiyide bir kullanalım dedim, Pek titreşim olduğu söylenemez bariz rahat bir motor oturma pozisyonuda güzel çok hafif öne yatık. Otomobil konforuna alışmış pamuk yastığa alışmış insanlara titreşimli gelebilir. Belkide hep ağır araçlar sürdüğüm için bana normal geldi,yumruk kadar motor ne kadar titreyebilirse okadar titriyor bence çok abartılıyor bu titreşim mevzusu.

Apache'lerin fiyatının düşük olması şaşırtıyor, yeterince araştırırsam max 20k km de 2012/2013 modellerini 3.5-4 k ya bile bulabiliyorum, bundan kıllandım açıkçası.

Dün 150r için araştırdım da evet baya sikayetci insanlar, o nedenle fikrimden vazgectm.

Geriye 150s / apache kaldı =) bayramdan sonra hangisini temiz bulursam onu alcam sanırım.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Apache'lerin fiyatının düşük olması şaşırtıyor, yeterince araştırırsam max 20k km de 2012/2013 modellerini 3.5-4 k ya bile bulabiliyorum, bundan kıllandım açıkçası.

Dün 150r için araştırdım da evet baya sikayetci insanlar, o nedenle fikrimden vazgectm.

Geriye 150s / apache kaldı =) bayramdan sonra hangisini temiz bulursam onu alcam sanırım.
    valla ucuz olup şarşırılacak ürünlerin örneği çok, sadece motosiklet değil bu başka sektörlerde de mevcut.

misal ben daelim roadwim 250r hakettiğinin altında bir piyasaya sahip diye düşünüyorum.

evet tvs apache ucuz, mondial 150z-one ile fiyatı aynı gibimiydi tam hatırlamıyorum.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ben olsam seçimimi rksden yana kullanırım

fatih.met evet haklısın, bende apache için aynısını düşünüyorum ama önce kullanmam gerekiyor sanırım.

ynslky ama neden?

Motosikleti
    Tracer700
    Eski bir tvs apache kullanıcısı olarak yine bu segmentte motosiklet alacak olsam yine tvs almayı düşünürdüm 3 yıl kullandım hiç bir arıza bir şikayetim olmadı 3 yılda sıfır sorun diğer modelleri kullanmadığım için bilgim yok onlar hakkında

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir tvs apache kullanıcısı olarak yine bu segmentte motosiklet alacak olsam yine tvs almayı düşünürdüm 3 yıl kullandım hiç bir arıza bir şikayetim olmadı 3 yılda sıfır sorun diğer modelleri kullanmadığım için bilgim yok onlar hakkında
    Koyu japon ve piyanocuyum.

Xmax250 sahibi oldum ve sattim.

Halen kullandigim cryptonum var.

Iki ay evvel 0km Tvs180 aldim.

Motorun işciligi ve muhendisligi yamahayi aratmiyor.

Kisaca boru değil TVS markasi,kemik gibi saat gibi makina.

Bu segmentte japon alamiyorsan TVS alacaksin gerisi gazoz agaçı.boş laf.

bakalım su an 2012 model 2014 çıkışlı 16k km de bir model buldum kazasız sıkıntısız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)