Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

rks 150s vs. Rks 150r vs Tvs Apache 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakalım su an 2012 model 2014 çıkışlı 16k km de bir model buldum kazasız sıkıntısız
    Alip 3-4 sene kafam rahat binerim dersen 0km 2016 model 150lik bak.

7.500 tl ye saglam pazarlikla alirsin mis gibi binersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam ev kuracağım o nedenle bütçemi 5k a düşürmem gerekti, yoksa motor vs. herşey hazırdı alamadım

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koyu japon ve piyanocuyum.

Xmax250 sahibi oldum ve sattim.

Halen kullandigim cryptonum var.

Iki ay evvel 0km Tvs180 aldim.

Motorun işciligi ve muhendisligi yamahayi aratmiyor.

Kisaca boru değil TVS markasi,kemik gibi saat gibi makina.

Bu segmentte japon alamiyorsan TVS alacaksin gerisi gazoz agaçı.boş laf.
    Aynen ustam, 20000 km deki makinede en ufak arıza pas vs yok. 3000 km de 150 kt almıştım sağı solu paslandı. Bu TVS ler mühendislik olarak gerçekten harikalar yaratıyor.

Apache 2. el olarak max kaç KM de alınmalı sizce? (2012/14 model arası olduğunda)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Apache 2. el olarak max kaç KM de alınmalı sizce? (2012/14 model arası olduğunda)
    Geçen gün 35.000km de 2013 150apache gordum,abartmiyorum tertemizdi sesi gidisi cok iyiydi..

Buradan yap hesabini..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yaz başı 19000 de aldım şu an 24000 binde. rutin bakım harici debriyaj balatası değiştirdim. içinden çıkan orijinaldi. buji değiştirdim, çıkan buji orijinaldi, ön fren bitmişti brenta marka taktım bide hidrolik değiştirdim.

motorda boya solması pas ses gıcırtı hiç birşey yok.

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Bende hero hunk var, kullanım amacım sizinkiyle aynı. Yakıtı, performansı, konforu gayet uygun. Genelde yayla ve dağ yollarında artçılı kullanıyorum. 2 senedir bakım harici servise gitmedim. İkinci el fiyatları da çok uygun. İsterseniz seçeneklere ekleyebilirsiniz.

Tertemiz Apache'ler var ancak KM düşük ise Görsel sıkıntılı , Görsel kötü ise KM sıkıntılı. Oldu dediğim satıcı konuşmalarım son dakika da yatıyor.

Şu an motorun piyasası cidden garip. yıl/km aynı olan motorları 3.5 e de buluyorum 6k a da buluyorum. anlayamadım bu insanları =)

Motoru 1 sene sonra değiştireceğim muhtemel, ama yine de "ya değiştiremezsem" diyip kötü mal da almak istemiyorum.

Nogayali ona baktım ama piyasası 6k. şu an elimde cash 5 k var + cıkamıyorum maalesef

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Tertemiz Apache'ler var ancak KM düşük ise Görsel sıkıntılı , Görsel kötü ise KM sıkıntılı. Oldu dediğim satıcı konuşmalarım son dakika da yatıyor.

Şu an motorun piyasası cidden garip. yıl/km aynı olan motorları 3.5 e de buluyorum 6k a da buluyorum. anlayamadım bu insanları =)

Motoru 1 sene sonra değiştireceğim muhtemel, ama yine de "ya değiştiremezsem" diyip kötü mal da almak istemiyorum.

Nogayali ona baktım ama piyasası 6k. şu an elimde cash 5 k var + cıkamıyorum maalesef
    aynı sorunu bende yaşamıştım maalesef gidip 800km de bulup aldım

sıfırı 5,000TL olan motosiklete adam bakım yaptırdım diye 5,500TL istiyor yada aksesuarı var diye bakıyorum motosiklet hoşaf olmuş nereden baksan en az 1,000TL masrafı var abi birşey yok 200/300 e halledilir o diyor

km dersen RTR150 mi 23.000 kmde satmıştım fena değildi epey yol yaptım bakımlı kullanıldıysa sorun çıkarmaz,tabi gzle bakmayka bunu anlamal çok zor.

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Bayilerde bazı motorlar internetteki fiyatından daha uygun olabiliyor. Araştırma sürecinde bol bol motosiklet satan yerleri gezmenizi öneririm. Ben iki yıl önce sıfır km hunk almak için bayiye gitmiştim, 2. el 350 km de sıfırından çok daha uygun bi tane alıp gelmiştim.

Apache 150 , 2014 / 8k KM , hasarsız , siyah

Adam ile anlaştm 4k TL'ye , yarın servise sokup işlemleri yapacağım, herkese önerileri için teşekkürler. sadece alım satım işlerini bilmiyorum.

Şase / Plaka Sorguladım sıkıntı yok

Yarın:

Test sürüşü + servise sokacağım
    Noter ile adama gideceğim
    Noterden Sonra Trafiğe gideceğim ruhsat için , sanırım orada sigortacılar oluyormuş sigortayı da yaptıracağım. Motoru götürmem gerekiyor mu trafiğe?)

Başka yapmam gereken birşey var mı?; plaka değiştirmeyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

hatta bi arkadaş sadece noter e gideceksin, trafiğe gerek yok ruhsatı noter veriyor artık dedi.

Sonra sigorta yaptır yeterli dedi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Apache 150 , 2014 / 8k KM , hasarsız , siyah

Adam ile anlaştm 4k TL'ye , yarın servise sokup işlemleri yapacağım, herkese önerileri için teşekkürler. sadece alım satım işlerini bilmiyorum.

Şase / Plaka Sorguladım sıkıntı yok

Yarın:

Test sürüşü + servise sokacağım
    Noter ile adama gideceğim
    Noterden Sonra Trafiğe gideceğim ruhsat için , sanırım orada sigortacılar oluyormuş sigortayı da yaptıracağım. Motoru götürmem gerekiyor mu trafiğe?)

Başka yapmam gereken birşey var mı?; plaka değiştirmeyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

hatta bi arkadaş sadece noter e gideceksin, trafiğe gerek yok ruhsatı noter veriyor artık dedi.

Sonra sigorta yaptır yeterli dedi
    Doğru demiş. Notere gidin, noter satış işlemi sonunda hemen orada ruhsatınızı düzenleyip size teslim edecek. 15 gün içerisinde (eskiden 30 gün idi) trafik sigortasını yaptırmanız gerekecek.

Bakacağınız motosikleti beğenmezseniz benim motosikletlerden birini (2017 CBF150) satışa çıkardım, belki buradan da bakan olur diye link atayım. Aklınızda bulunsun

Sigortayı yaptırmak için çok acele etmeyin, daha iyi teklif alabileceğiniz bir yer de bulabilirsiniz. Gerçi sigorta şirketleri taban fiyatı 400 TL gibi bir rakkama çektiler deniyor ama siz yine de bakın. Doğruluk payı nedir bilemiyorum, araştırmadım. Daha uygun teklif alabilme ihtimaline karşı hemen orada sigorta yaptırmayın derim.

Şimdiden hayırlı olsun diyelim

Teşekkürler hocam.

Süreç değişmiş sanırım, forumlarda trafiğe gideceksin, sürücüler odasına gideceksin vs. diye muhabbetler dönüyor. Cidden kolaylaşmış süreç o zaman

bakalım tanıdık sigorta şirketi var dedi arkadaş, bi sorgulayalım.

Sizce 30-35 bin arası 2012 model apache alınır mı?

Servise sokacağım ama fikrinizi merak ettim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)