Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 600rr kullanan arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Öncelikle Merhaba. 3 yıldır motosiklet kullanıyorum. 50.000 lira ile 40.000 lira arası bir bütçem var. Cbr 650f ve cbr 600rr arasında çok gidip geldim fakat şuan 600rr almak istiyorum. Bir şeyi almadan önce, özellikle 45-50 bin lira para vereceksem, iyice araştırmak isterim. Şimdi sorularım şunlar;
    1- Kronik problemleri neler
    2- bakımları çok pahalı mı
    3- sizin tücrebelerinize göre en makul yakıt tüketimi ne kadar olabilir.
    4- piyasası hemen alıp satmaya müsait mi, canlı mı?
    5- kullanımı rahat mı, en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz özellikleri neler.

Şimdiden teşekkür ederim. 🙏

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    650f kullanıcısıyım rodaj bakımı yağ ve yağ filtresi 250 kağıda patladı. Aynı sürüncemeyi ben de yaşadım gittim bayiye 2018 1000rr ın üstüne oturdum rahat olmadığımı farkettiğim için 650f aldım. Lakin bu motor 600r a göre pek uysal bir makine gazlamaya çıkmak için değil gezmek için yapılmış.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Teşekkür ederim. Önündeki tek far yerine çift far olsa, 20 beygir daha fazla olsa belki alırdım 650f. Lakin 600rr a karar verdim. 250 çok değil özellikle ilk bakımları en pahalı bakımları. Teşekkür ederim.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    125'ten 600'e geçmek fazla değil mi biraz? Keşke önce bi' Ninja 300, Duke 390 felan deneseydiniz...

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Önündeki tek far yerine çift far olsa, 20 beygir daha fazla olsa belki alırdım 650f. Lakin 600rr a karar verdim. 250 çok değil özellikle ilk bakımları en pahalı bakımları. Teşekkür ederim.
    Normal bakımda yağ ve yağ filtresinin yanına hava filtreside eklenecek. Fiyat 300-350 olur gibime geliyor bakalım gidince söğüşlenicez artık

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Cbr 250 kullandım naked kullandım 3 yıldır motosiklet kullanıyorum. Sadece forumda update etmedim. Teşekkür ederim düşünceniz için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Piyasası oldukça canlıdır, 6lt den az yakmaz duruma göre 12-13lt lere çıkabilir. Boyunuz 1.80 üzeriyse biraz sırıtır altınızda. Periyodik Bakımları 600 lük rakiplerine göre daha makuldür, yüksek devir çevirdiği için motor bloğundaki bazı parçaları zamanla yenilemek gerekebilir.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Teşekkür ederim

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bence rr yerine f tercih etmelisin. 250cc'den sonra RR' gibi motorlar doğru olmaz kanımca. 650 F' de öyle böyle gitmiyor, sadece RR'lar ile kıyaslanmaz hepsi bu.

Pişman olmanı istemem RR sadece gazlamaya yönelik, F ise gayet gezip görebileceğin tüketimi düşük, hali vakti yerinde, hem de daha ucuz ve kolay satılabilir, avantajlı bir makina. Ben sadece gazlamaya çıkacağım dersen o farklı.
    nanis61 bunu beğendi.

Herkesin beklenti farklı demekki 250 cc kullanıyorum cb650f kullandım biraz bu makina yeter bana dedim içimden ama tabi ki doyumsuzluk var onu da alsam ilerde sıkılıcam ucu bucağı yok bu işin derler doğruymuş

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Sanırım piyasası ölü ama 600 F Hornet çok şeker motor. Bi de combine abs var makinada.

Ha şu an 250cc motosikletteydim bende, büyüteceğim zaman hornet mi alırım RR mı alırım diye bi ikilem yaşamadan direk RR alırım sanırım. Apaçi ruhumuzun ve asi kalbimizin yegane sahibi

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasası oldukça canlıdır, 6lt den az yakmaz duruma göre 12-13lt lere çıkabilir. Boyunuz 1.80 üzeriyse biraz sırıtır altınızda. Periyodik Bakımları 600 lük rakiplerine göre daha makuldür, yüksek devir çevirdiği için motor bloğundaki bazı parçaları zamanla yenilemek gerekebilir.
    12-13 lt mi ? ciddimisin hocam.
    Ben cbr 500ü benzin 3 liraya düşene kadar satmam o zaman

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abandığınızda 10-12 litrelere cikması olağan bir şey, normal kullanımda 4.5 - 6.5 litrelerde gezer.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abandığınızda 10-12 litrelere cikması olağan bir şey, normal kullanımda 4.5 - 6.5 litrelerde gezer.
    Peki 650F in yakıt tüketimi nasıl ?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Peki 650F in yakıt tüketimi nasıl ?
    4-5 litre ortalaması var, abandığında 8-9 litrelere çıkıyor, hadi bilemedin maks 10 olur.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Torklu bir makine deneminizi öneririm. Yıllarca 4 silindir ss motorlu naked veya ss kullandım. Ss motorundan bozma seyahat endurolari filan kullanmıştım ve yakın zamanda xt660r aldım. torku beygirinden daha yüksek ve inanılmaz bir hissiyatı var.
    İmkanım olsa 1200luk süper tenere filan denemek istiyorum. Yıllarca torku beygirinden 40-50nm daha düşük motorlara bindim ve şimdi anlıyorum ki asıl zevki, hissiyatı veren tork imiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    200km/h + seyrettiğinizde bu değerleri yakalarsınız, 500r la bu hızların üzerine çıkamadığınız için yakıt olarak sizi tatmin etmesi normal 😊 hız olarakta tatmin ediyorsa satmayın zaten. Ama bir gün daha hızlısını istersen 8-10lt ler çok uçuk gelmesin.

650f ile ben 8lt nin üzerini görmedim ama naked versiyonuydu uzun süre 200+ seyredemedim. Cbr650f de kullandım 600rr la alakası yok makinanın. İkisininde kendine has özellikleri , güzellikleri, kötülükleri var 😊

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "ABS"+Yakıt+Konfor 650F
    Güç 600RR

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    650f candır can,600rr dünyalar güzeli ancak tripli savurgan her zaman ilgi bekleyen en ufak hatanızda sizi terk edip çekip gidecek bir top modelse;650f gayet alımlı,yeri geldiğinde tutumlu,cefakar,ufak tefek hatalarınızı görmezden gelebilecek,ilgi göstermediğinizde sizi anlayabilecek,tüm isteklerinizi karşılayabilecek, güzel bir hanımefendidir,siz hangisiyle evlenmek isterdiniz?600rr zengin adama metres olabilir ama 650f her erkeğin düşlediği kadındır,hali hazırda sıfır 650f fiyatları kampanyalıyken bence hemen bir adet alın zira seneye 650f 50 bin liradan aşşağı satılmaz,şu an bayiler kur düşükken aldığı makinaları kampanyalı 40 bine veriyor,ve bildiğim kadarıyla 600rr sıfırı yok,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

bu arada cbr600rr kullanımı en rahat racing makinadır ancak 650f kadar rahat değildir.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650f candır can,600rr dünyalar güzeli ancak tripli savurgan her zaman ilgi bekleyen en ufak hatanızda sizi terk edip çekip gidecek bir top modelse;650f gayet alımlı,yeri geldiğinde tutumlu,cefakar,ufak tefek hatalarınızı görmezden gelebilecek,ilgi göstermediğinizde sizi anlayabilecek,tüm isteklerinizi karşılayabilecek, güzel bir hanımefendidir,siz hangisiyle evlenmek isterdiniz?600rr zengin adama metres olabilir ama 650f her erkeğin düşlediği kadındır,hali hazırda sıfır 650f fiyatları kampanyalıyken bence hemen bir adet alın zira seneye 650f 50 bin liradan aşşağı satılmaz,şu an bayiler kur düşükken aldığı makinaları kampanyalı 40 bine veriyor,ve bildiğim kadarıyla 600rr sıfırı yok,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

bu arada cbr600rr kullanımı en rahat racing makinadır ancak 650f kadar rahat değildir.
    Güzel bi öyküleme olmuş. Hocam kararımı çoktan verdim. 650f i alırsam o güzeller güzeli kadın beni tatmin etmeyecek. Ne kadar evine sadık olsada, çekik gözlü japon aklımda gelecek. Ben o zengin adamın metresini istiyorum. 650f alıp evime bağlı kalmak istemiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)