Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor sola çekiyor nedendir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı StiF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki motorunu değiştirdi ama avatarının altındaki bilgiyi güncellemedi bunu nerden bilicez =))
    Azıcık forumu takip etseydin konuyu açan arkadaşın xmax300 sıfır yeni aldığını ve henüz ehliyeti olmadan kullandığını da öğrenirdin. Zincirdendir diye yorum yazmadan önce azıcık dikkat. Şimdi bunu mu tartışacağız. Başka bir tavsiyen varsa söyle, polemiğe girme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hafif sağına oturduğumda bir tık daha iyi ama yine çekme var. Düz yolda giderken ellerin gidondayken sorun yok. Çok önemli değil herhalde 1000 rodaj bakımında soracam ustaya artık.
    ellerin gidonda iken sola çekme varsa sorun olabilir. Ellerini bırakıp düz gidiyor mu testi yapmak doğru değil, bisiklet değil ki bu, 180kg makine. bence sorun yok rahat ol.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Acq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam doğru söylüyorsun ama motor sola cekiyor dostum yani egzozun diger tarafina ben yanlış anlamadim degil mi.?
    Xmax 300 de yanlış bilmiyorsam egzoz sağda sola çekmesi normal olabilir egzozdan çıkan gazın itme kuvveti sola çekme yapabilir.
    Diğer arkadaşların dediği gibi eller serbestken hafif çekme normaldir. Eller gidonda iken sıkmadan tutarsanız çekerse o zaman sorun vardır. Çok ta takmaya gerek yok.
    Önemli olan sağa sola çekmenin eller gidondayken olmamasıdır.
    Elleri hangi insan bırakıpta yol alırki? Yıllardır motosiklet sürüyorum sadece 4-5 kez 2 elimi bırakmışımdır. Çokta gerekli birşey değil bence.....

Motosikleti
    MT07
    Emredersiniz paşam

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Motorum XMAX 300 avatarı değiştirmedim hedefim NC 750X de ondan Egzoz sağda motor sola çekiyor sadece elleri bırakınca ama dengesine bakmak istedim şuan 700 km deyim 1000 olsun servise gidecem rodaj bakımına orada sorup burda yazacam bakalım.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    benim nmax de de aynı durum var. Elleri bırakınca hafif sola doğru yöneliyor. Ama eller gidonda iken herhangi bir sıkıntı yok çizgisini bozmuyor.
    Benim motor da rodajda ben de bir sorayım bakıma gidince

Motorunuz sosyalist bir motordur ondan sola çekiyor.
    Benim kisi de saga çekiyor kendisi biraz liberal olurda 😂😂

Boş bir alan bulun deneyin önce a dan b ne yönüne gidin sonra aynı yolda b den a yönüne gidin .
    Yol şartları sabit olsun
    Not rüzgar yandan esmesin bu çok önemli arkana veya önüne al rüzgarı yada rüzgarsız havada dene.

Sonra başka bir arkadaşına denettir .

Bana anlatıklarınız biraz piskolojik geldi

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 300 de yanlış bilmiyorsam egzoz sağda sola çekmesi normal olabilir egzozdan çıkan gazın itme kuvveti sola çekme yapabilir.
    ....
    Ohaaa yok artık hocam. Motor çalışırken egzozun çıkışına elimizi koyduğumuzda tatlı tatlı elimize vuran egzoz gazı elimizi bile hareket ettirmezken sürücüsüyle beraber kaç yüz kilo olan makineyi mi hareket ettirecek? sizin hesaba göre litrelik sslerin sürekli sola çekmesi lazım. Sürekli olarak sağa doğru kontra yapıp düzeltmemiz lazım ki o 4 silindirin 10 bin devirde ki çıkardığı gazlar motoru sola itmesin hahahaha

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Çok basit, öncelikli motor tecrübesi olan birisi veya normal motor kullanan birkaç kişi motoru test etsin çekme var derlerse sorun araştırılır, yoksa sorun yok, ikinci neden kıçınızın yamuk oturması veya bir tarafa eğik oturma, üçüncüsü direksiyonu bırakırken önce sağ eli bırakıp sona tek solu bırakın deneyin sonra tam tersini.En az hız 40 km üstü olmalı.Direksiyonu bırakınca dik geri çekilin.Bunlara rağmen varsa çekme garantiden baksınlar.Ayrıca egzost ağırlık çanta manta fark yapmaz çekmede.
    CagrioneTR bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerini bırakınca oluşan hafif çekmeler normaldir.
    Yani ok gibi dümdüz gidecek diye bir şey yok.
    bunun yüzlerce sebebi olabilir;

Yol düz olmayabilir, sen tam ortaya oturmuyor olabilirsin, hatta vücudunun sol tarafı ile sağ tarafı aynı ağırlıkta olmayabilir.
    Gidonun sol tarafı ile sağ tarafı ağırlıkça eşit olmayabilir.
    Sol taraftaki tel (fren) ile sağ taraftaki teller (fren, gaz) arasında küçük bir fark varsa bile hafif çekmeler olur.

Ama rahatsız edici ise, yani motor sürekli sola gitmeye çalışıyor ve düz gitmek için efor gerektiriyor ise anormaldir.
    Mükemmel bir cevap 👍👏

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohaaa yok artık hocam. Motor çalışırken egzozun çıkışına elimizi koyduğumuzda tatlı tatlı elimize vuran egzoz gazı elimizi bile hareket ettirmezken sürücüsüyle beraber kaç yüz kilo olan makineyi mi hareket ettirecek? sizin hesaba göre litrelik sslerin sürekli sola çekmesi lazım. Sürekli olarak sağa doğru kontra yapıp düzeltmemiz lazım ki o 4 silindirin 10 bin devirde ki çıkardığı gazlar motoru sola itmesin hahahaha
    Hocam ne diyim bende şaştım bi önceki mesajda bi çok neden söyledim kabul görmedi. Bende öylesine bir hipotez ortaya attım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)