Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik cezasına itiraz hakkında yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Arkadaşlar merhaba;

28.07.2018 / 15:20 tarih saatli 2 maddeden oluşan bi ceza geldi bugün evime.

Motosiklet: Honda Today 50cc.

1. Madde de: Dur ihtarına uymamaktan 235₺ yazılmış.
    2. Madde de: Seyir halinde kask takmamaktan 108₺ yazılmış.

Şimdi itiraz sebeplerime geleyim.

Falso 1: Ben ogün mesaideydim 15:30'da çıktım. Motorum kamera önünde duruyordu.

Falso 2: Cezanın yazıldığı güzargahı normal şartlarda sık sık kullanıyorum, kız arkadaşımın iş yerine giden yolda yazılmış. Fakat konuşmalarımızı kontrol ettim, arayıp kız arkadaşımada sordum ben ogün direk mesai bitiminde evime gitmişim. Yani ceza yazılan yer ile benim geçtiğim yol tutuşmuyor.

Falso 3: Motosikletle hiç polisten kaçmadım ki Today'i kısa mesafede koşarak yakalarsın. Daha geçen salı Balıkesir'den yeni motosiklet aldım. Plakayı 07'e çevirdim yeni plaka basıldı, delik plaka yasak diye orada da yolda düşürürüm korkusuyla plakayı delmeden çantama koydum geldim ve Antalya girişinde daha evime giremeden ceza yedim. Dilesem plakasızken arabalı bi trafik memurundan ceza yemez basar kaçardım. O gün hiç bir polisle karşılaşmadım.

Falso 4: Evden çıkıp 20 metre gidecek olsam bile kaskımı takmadan bi kere seleye oturmuşluğum yoktur. Diğerlerine birşeyler uydursalar bile buna edebilecek laf bulamazlar. Hayatım boyunca beni kasksız motosiklet üzerinde görebilen kimse yok. Bu kadar net.

Şimdi şu saçma kanuna uyup önce cezayı ödemem lazım. Ödemediğin cezaya itiraz edemiyosun çünkü yüce adaletimizde.

Sonuç olarak bununla uğraşacağım, parasının canı cehenneme ama o polis mahkemede önüme çıksın yerin dibine sokayım istiyorum. Nasıl bi yol izlemem lazım, sonuç olarak bu zibididen şikayetçi olarak mahkemeye getirte bilirmiyim?

Mahkeme çıkışına yerel televizyonları çağırıp konuşma bile yapabilirim, o derece sinirlendim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    birbilent bunu beğendi.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Adalet Loading....

Welcome to turkey
    birbilent bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam itirazınızın kabul olacağına eminseniz parayı ödemeden de itiraz edebilirsiniz.
    ancak red cevabı gelirse daha sonra faiziyle birlikte ödemek zorunda kalırsınız.
    o sebeple 15 gün içerisinde %25 indirimli olarak ödemeyi yapın, daha sonra itiraz edin.
    eğer red gelirse fazla ödememiş olursunuz, kabul edilirse de sonra ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz.
    dilekçenizde, tutanakta belirtilen gün ve saatte o güzergahta olmadığınızı, kamera kaydının olmaması halinde cezayı kabul etmediğinizi, iptalini istediğinizi yazın.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam itirazınızın kabul olacağına eminseniz parayı ödemeden de itiraz edebilirsiniz.
    ancak red cevabı gelirse daha sonra faiziyle birlikte ödemek zorunda kalırsınız.
    o sebeple 15 gün içerisinde %25 indirimli olarak ödemeyi yapın, daha sonra itiraz edin.
    eğer red gelirse fazla ödememiş olursunuz, kabul edilirse de sonra ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz.
    dilekçenizde, tutanakta belirtilen gün ve saatte o güzergahta olmadığınızı, kamera kaydının olmaması halinde cezayı kabul etmediğinizi, iptalini istediğinizi yazın.
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için, dilekçede bunu belirtirim.

Ben o saatte mesaideydim ve dediğim gibi kasksız hayatımda motora binmedim. Yani bu cezada hiç bir kanıt sunamazlar.

Benim amacım ceza ödememek değil, ben bu adamı utandırmak istiyorum. Amacı neydi? Ne ye istinaden yazdı bunu merak ediyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cezayı öde. mahkemeye başvur. sonra emniyete git. neden böyle olduğunu sor. agresif olma, jopu yersin kafana. emniyette tanıdığın varsa daha hızlı yol alırsın. geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    hiç bir şey olmaz. sana ceza yazanı mahkemeye getirmeyi unut. itirazın kabul edilirse öp de başına koy yeter.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Büyük ihtimal plaka benzerliğinde sana yazdılar hocam, cezayı öde itiraz et başka bir çözüm yolu yok, geçmiş olsun.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de motosikletimi trafikten men etmişler sebepsiz yere Trafik şubeye gittim bulamadılar neden men edildiğini sonra kaldırdılar meni. Yani yalnış varsa düzeltirmeye çalış ama senin dediğin yöntemle değil zararlı çıkarsın her şey usulüne göre.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Kardeş ben trafiğe çılmadığım halde 20 mayısta belirttiğin nedenlerden aynı ielilde ceza yedim.Mahkemeye itiraz ettim.Gelen cevap yediğim cezaların maddesini yazıp geçiştirmişler.Ben hakkımı helal etmiyorum cezayı kesen trafik polisine.Sen yinede şansını sene ama zor biraz para iadesi alman.

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz herhalde gençler. Öde cezayı geç boşuna itiraz vs. ile uğraşma, farklı ilde yediğin cezalar bile mahkemede reddediliyor. Sen vatandaşsın polisten daha mı iyi bileceksin ?

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezayı öde. mahkemeye başvur. sonra emniyete git. neden böyle olduğunu sor. agresif olma, jopu yersin kafana. emniyette tanıdığın varsa daha hızlı yol alırsın. geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim.

Evet cezayı ödeyip başvurucam, emniyette de artık durumu onların yaklaşımı gösterecek ama uğraşıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir şey olmaz. sana ceza yazanı mahkemeye getirmeyi unut. itirazın kabul edilirse öp de başına koy yeter.
    Abi bu herşeyi yurttuğumuz için böyle, mahkemeye gelmese bile şansımı denicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimal plaka benzerliğinde sana yazdılar hocam, cezayı öde itiraz et başka bir çözüm yolu yok, geçmiş olsun.
    Öyle bi durum varsa külliyen sıkıntı, ceza makbuzunda araç bilgilerinin kontrol edildiğine dair not var. Ben Antalya merkezde yaşıyorum plakam Alanya'ya kayıtlı.
    Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de motosikletimi trafikten men etmişler sebepsiz yere Trafik şubeye gittim bulamadılar neden men edildiğini sonra kaldırdılar meni. Yani yalnış varsa düzeltirmeye çalış ama senin dediğin yöntemle değil zararlı çıkarsın her şey usulüne göre.
    Benim elimde kamera kayıtları var, kurumsal bi firmada çalışıyorum mesai giriş-çıkışlarım parmak basıyoruz. Ceza yazıldığı saatte iş yerinde olduğum kanıtlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben trafiğe çılmadığım halde 20 mayısta belirttiğin nedenlerden aynı ielilde ceza yedim.Mahkemeye itiraz ettim.Gelen cevap yediğim cezaların maddesini yazıp geçiştirmişler.Ben hakkımı helal etmiyorum cezayı kesen trafik polisine.Sen yinede şansını sene ama zor biraz para iadesi alman.
    Benim için para iadesi en son husus. Daha öncede benzeri durumlar yaşadım, görüyoruz ki herkes yaşamış. Bi şekilde tepki olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Alıntı 35Türk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz herhalde gençler. Öde cezayı geç boşuna itiraz vs. ile uğraşma, farklı ilde yediğin cezalar bile mahkemede reddediliyor. Sen vatandaşsın polisten daha mı iyi bileceksin ?
    Ya illaki bi kılıfa uyduracaklardır. Biz ayda yılda bi böyle durumla karşılaşıyoruz, onlar buna alışkın. Yine de şansımı denicem. Olur mu olur, bi video çeker atarım haber kanallarına bişeyler yaparım. Nokta koyamayız bunlara ama bi virgül bile olabilirsek başarıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)