Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sifir motora ruhsat cikarmak hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB250R
    Arkadaslar ben motoruma sigorta yaptırdığımda model ismi muhtemelen yeni oldugu icin cikmadi ve crf250 olarak yazdi sigortaci. Bu durum noterde ruhsat cikarirken sorun teskil eder mi ruhsatta farkli model ismi girerler mi? Yoksa faturadaki islenlere gore mi islem yapılıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şase ve plaka aynıysa sorun olmaz

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Benimde başka model girmişlerdi notere gittim hiç soylemedim model yanliş diye faturadaki modeli yazdi ruhsata bi sorun olacagini sanmiyorum.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde başka model girmişlerdi notere gittim hiç soylemedim model yanliş diye faturadaki modeli yazdi ruhsata bi sorun olacagini sanmiyorum.
    Muayenede sıkıntı olmasın ? Sonuçta muayenede ruhsatla uyumlu olması gerekmiyor mu muayene yapılan araç ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim rx3 üde bulamadı mct250 girdiler sorun olmadı daha 1 ay olmadı

Motosikleti
    Honda CB250R
    Faturadan bakakarak yaziyorlar. Sigortaya hic bakmadilar. Sikinti yasamadim. Asil merak ettigim konu sigorta gerektiren herhangi bir durum yasarsak sirket bunun model Numarası girilmemis ben karismam der mi.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Ben noter personeliyim hiçbir noter personeli sigorta ile fatura birbirini tutmuyo diye tescil işlemini geri çevirmez, yani öyle bişey yok için rahat olsun kardeşim, hatta çoğu noter personeli sigorta evrağına bakmaz bile, sigortası var mı var bitti gitti ben onunla ilgilenirim gerisi beni bağlamaz...

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben noter personeliyim hiçbir noter personeli sigorta ile fatura birbirini tutmuyo diye tescil işlemini geri çevirmez, yani öyle bişey yok için rahat olsun kardeşim, hatta çoğu noter personeli sigorta evrağına bakmaz bile, sigortası var mı var bitti gitti ben onunla ilgilenirim gerisi beni bağlamaz...
    Geri çevirmekten ziyade ruhsata yanlış bilgi girilmesini istemediğimden sordum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sigorta önemli değil. ruhsata fatura bilgileri ve teknik dosyadakiler girilir. sıfır motorlara da noterde mi ruhsat çıkıyor emin misiniz? Benim bildiğim trafik tescile gideceksiniz.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Peki ruhsat aldıktan sonra olası bir kaza durumunda o sigorta poliçesi iş görecek mi?

DASK kapsamında kapı numarası farklı/yanlış yazıldığı için sigortadan yararlanamayan bir örnek biliyorum.

Araç sigortasında tanıtıcılık ve belirlilik anlamında plaka ve şase numarasın tek başına yeterli olur mu? Sigorta bu poliçe farklı marka/modele ait ödeme yapmıyorum diyebilir mi ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta önemli değil. ruhsata fatura bilgileri ve teknik dosyadakiler girilir. sıfır motorlara da noterde mi ruhsat çıkıyor emin misiniz? Benim bildiğim trafik tescile gideceksiniz.
    artık noter
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı ozgens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri çevirmekten ziyade ruhsata yanlış bilgi girilmesini istemediğimden sordum.
    Ruhsata uygunluk belgesinde yazılan bilgiler girilir, dikkat et hemen hemen hiçbir aracın tam ismi ruhsatta yazan ismi ile uyuşmaz özellikle motorlarda hiç uyuşmaz, nedeni Türkiye'ye girerken bu isimlerle girdikleri içindir, yani atıyorum bir Honda pcx'in ruhsatın pcx yerine xc120 falan gibi saçma bir yazı yazar

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsata uygunluk belgesinde yazılan bilgiler girilir, dikkat et hemen hemen hiçbir aracın tam ismi ruhsatta yazan ismi ile uyuşmaz özellikle motorlarda hiç uyuşmaz, nedeni Türkiye'ye girerken bu isimlerle girdikleri içindir, yani atıyorum bir Honda pcx'in ruhsatın pcx yerine xc120 falan gibi saçma bir yazı yazar
    Evet bu dikkatimi cekti ticari isim olacak farkli görünüyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)