Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ilk motor heyecani

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle herkse merhaba icimdeki motor tutkusu beni bu siteye yönlendirdi.2 yıllık kötü araba maceramdan sonra sonunda aracımı satıp 2. El bajaj pulsar 200rs almaya karar verdim daha once 10 yasindan 17 yasima kadar bisiklet maceram oldu o benim ve bir arabanin dikkatsizligi sonucu kucuk capli bir kaza gecirdim.3 yil sonra tekrar bu sefer motorla o ruzgari almak istiyorum.A2 ehliyeti icin kursa yazildim ekipmanlar icin gerekli parayi ayirdim tek sorunum galiba biraz cesaret eksikligi...Oda ailemden kaynaklanıyor.Motor surenin başına illaki bise gelecektir mantığı var.Cesaretmi kararsizlikmi korkumu bilmiyorum aranizda yasayan olmustur sizlerden abilerimden tecrubelerinizi paylasmanizi istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

A2 değilde a. Alsaydın çok iyiydi ilerde tekrar uğraşman grrekir.

Motosikleti
    MT-07
    Motor tutkudur, tutarsa senindir, tutmazsa zaten seninle değildir Bir macera der geçersin. İyi yapmışsın. Sonradan keşke demeyeceğin bir konuyu daha elemiş oldun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bisiklet tecrübesi motor üzerinde fayda etmez. bunu kafandan sil.
    furkan2632 bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    o korkuyu bende yaşıyordum. ilk ehliyet eğitimine gittiğimde mondial z-one vardı kursta. ilk gördüğümde ben bunu nasıl sürücem dev gibi motor bu diye sıramı beklerken tir tir titriyodum. sonra üstüne oturdum sürmeye başlayınca ne korku kaldı ne endişe aşırı zevk almaya başladım. kurstaki diğer elemanlar normal kullanıyordu bitanesi süremiyodu sürekli istop ettiriyodu. ben ilk seferime rağmen şiir gibi sürüyordum. bunda bisiklet geçmişimin büyük payı var. ehliyeti aldıktan sonra ailenin endişeleri dahada azalacak. ama o endişe hiç bitmiyor bana hala haberlerde motor kazası görünce gel şu motoru satalım diyorlar ama ısrar etmiyorlar. seninde senaryo muhtemelen bu şekilde olur. başlayınca gerisi gelir.

Umarim boyle olur guzel yorumunuz icin tesekkur ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor sürenin başına illa birşey gelecek diye bir kaide yoktur ama çoğunlukla birşey gelir. Almayı düşündüğünüz super sport görünümlü motor sizi yolda gaza getirecektir. Aman dikkat. Gün içinde motor üstünde yaşadıklarımı ve artık motor sürenlere normal gelen durumları motor sürmeyen kişilere anlattığımda ağızları açık dinliyorlar.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet tecrübesi motor üzerinde fayda etmez. bunu kafandan sil.
    kim diyor bunu?

daha önceden bisiklet kullanmış birinin 2 tekerde denge sağlaması daha kısa sürer.
    "People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both." Benjamin Franklin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı acestor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim diyor bunu?

daha önceden bisiklet kullanmış birinin 2 tekerde denge sağlaması daha kısa sürer.
    Dengeye az da olsa faydası olabilir esasen motosiklet sürmek ile bisiklet sürmek arasında 2 teker haricinde bir benzerlik yok. Birinde pedal çeviriyorsunuz en fazla 15kg lık bir alet sadece kas gücü ile gidiyor, öteki ise 100 küsür kilo en azından 8-9 beygir gücünde bir motor. Yılların bisiklet sürücüsü olsanız da motosiklet sürmemiş bir kişi iseniz bisiklet tecrübesi çok bir şey ifade etmez. Öğrenmeyi kolaylaştıran bir tecrübe değil bence de. Zaten hemen herkes çocukluğunda bisiklet sürmüştür.
    furkan2632 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler