Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: MT125 vs R125

Katılımcı sayısı
17. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha MT125

12 70.59%
  • Yamaha YZF R125

5 29.41%

Yamaha MT125 veya R125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Selamlar, Yaşım 15 ve seneye motor ehliyeti alacağım bunun yanı sıra iki motor arasında gidip geliyorum birisi naked diğeri de süpersport
    Yamaha YZF R125 veya Yamaha MT125. Sizce hangisi daha iyi bilgisi olan bir abimiz/ablamız bana bu konu hakkında bilgi verebilir mi

Ve boyum 1.85 kilom 101 sizce motor altımda abez mi kaçar yani küçük mü gelir dersiniz yoksa ideal mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abisi benim de adım birkan. Senden 13 yaş büyüğüm, boyum 1,89 şu an 94-95 kg civarındayım. 2 sene öncesine kadar 170 kiloydum. Sende bu yaşta bu kilo ilerde büyük sıkıntı.

Bence sen motoru biraz sallayıp bi bisiklet al önce kendini toparla. Bunlarıda sakın haraket gibi algılama ben kendim yaşadığım için biliyorum. Senin yaşlarındayken bende motosiklet aldım ve mecburi yürüyüşlerde yok oldu iyice kilo aldım sonra zaten patlayacak kıvama kadar geldim.

Sen bu söylediklerimi takmayacaksın büyük ihtimal ama söylemek istedim.

Bu boyda kiloda bi insana ne ss yakışıyo ne naked. Endurodan başka altını dolduracak bi seçenek yok. Ama bende ss seviyorum ve senden uzun olmama rağmen r125 kullandım.

Motorun altımda küçücük göründüğünü söyleyenler oldu ama yapacak bişey yok, sen nasıl iyi hissediyosan ona bineceksin.

R125 zor motor, ilerde ben ss ile devam edip büyüte büyüte gidicem demiyosan hiç bulaşma, mt125 çok daha konforludur diye tahmin ediyorum. Fakat ilerisi için iyi tecrübe istiyosan R125 kullanmanı tavsiye ederim.
    birkan_a bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Abi cevabın için teşekkür ederim spora gidiyorum zaten geçen ay 107 kiloydum şu an zayıflama içerisindeyim.
    Bakalım hayırlısıyla nasıl olacak hedefim 85-90'a düşmek seneye kadar.

Aklımda yamaha yz125 de var aslında ama malum kıbrısta yaşıyorum burada geçinmek türkiye ye göre çok daha zor artık ne olacak bilmiyorum dediklerini ama dikkate alıcam <3

instagram: birkan_alptkn

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Kardeşim inşallah gönlüne göre bişey bulursun. Ama tecrübende yokken bu motorlar çok mantıklı değil. Parçaları çok pahalı, cb125, cbr125,cbf125,ybr125 arasında bi seçim yapsan daha iyi olur gibi.

2 teker bu düşüp-kalkmak bunun fıtratında var. Düşmek problem değilde düşüp yaptıramaz, binemezsen üzer. Sen daha basit bi tercihle başla, 1-2 sezon kullan. bu arada biraz daha para biriktirip güzel bi 250cc alırsın.
    birkan_a bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Bir an böyle 82.5 cm r125 / 81cm mt125 sele yüksekliğini görünce baktım ettim motor boyuma göre sınırda gibi geldi açıkçası şimdi bu konuda tam tecrübem de yok nasıl olması gerektiği açısından. Kilo olarak ama çok fazlam var orası ne yenilir ne yutulur. Gene de en iyi cevap aslında bayiye gidip motorun üstüne oturmak türkiyeye geldiğimde bir bakayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Tamamdır abi <3 Yamaha XT660 a oturmuştum 87 cm parmak ucuyla basıyordum ama malum başlangıç için pek ideal motor değil diye biliyorum 125 lik daha mantıklı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    2 modelde 125cc ler içinde görüntü olarak ve kalite olarak gerçekten çok iyi.ben olsam mt125 alırdım tasarımı ve kullanım kolaylığından.ayrıca daha iri duruyor
    birkan_a bunu beğendi.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    cb125r'a da bakabilirsin. Yeni motosiklete başlayan 3 arkadaşımdan biri cb125r aldı, biri sipariş verdi motoru bekliyor bir diğeri de ben bu motoru alacağım diyor. Ben denemedim ama görünüşü biraz daha kalıplı ve hoş görünüyor bi bakabilirsin.
    birkan_a bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Pangaea yorumunuz için teşekkür ederim hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:21 ----------

Burak yorumunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:28 ----------

Çoğu kişi 125-250cc lerde hörgüçlü mont giyenler gülünc durumda oluyor diyor sence de öyle midir ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hörgüçe gerek yok komik bir görüntü olur altındakiyletabi ben motor büyütücem burda durmicam diyorsan her motor aldığında birde kıyafete para verme içinden geçeni al.600ler 1000ler hedefim değil diyorsan güzel bir normal mont al devam
    birkan_a bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Kıbrısta yaklaşık 3,5sene yaşadım. Heryer radar oldu ben oradayken, nereden baksan 10sene önce. Kıbrısın yollarıda hep dümdüz. Hani motor keyfine karışmak istemem ama Konya Ovası gibi. Duble yol. Dağ yolları hafiften güzel ama oralarında asfalt kalitesi benim zamanımda çok kötü idi. Bizim eski ehliyetler ile sizin ehliyette farklı idi, pek bilgim kalmadı ama 200cc motor kullanabiliyorsan istersen Kuba Superlight 200 al Türkiye'den. 2senede bir gir çık yeter ülkeye. Yada 125/150cc lik cross ta bakabilirsin. Oralarda atlayacak, zıplayacak çok yer.

KKTC'de eskiden modifiyeli arabalar ve supersportlar çok modaydı çünkü trafik ve radar yoktu. Eskinin modasını sürdürmek ise niyetin boşver derim, yok ben bunları görünce içim eriyor, bunları sürmek istiyorum diyorsan Naked öneririm. SS'de 125cc ile yere diz değdirmeyeceksin herhalde
    birkan_a bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Mt125 tabikide sahibi olarak diyorum bu kadar spor 125 cc makina zor bulunur kalitesi honda cbr a çift vurur tek sayar
    birkan_a bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Angrypower evet her yer radar oldu ben de 2010'dan beri kıbrısta ikamet ediyorum. Asfalt kalitesi hala daha kötü ama eskisine göre iyileştirilmiş.

SS'de 125cc ile tabi ki de diz değdirmeyeceğim :D o kadar da değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Burak hocam teşekkür ederim yanıt için
    900TL ye Dainese'in hörgüçlü montunu buldum gözüm kalmıştı o yüzden sormuştum artık bakalım hayırlısı neyse

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler