Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Bayisinden Peşin Ödemek Kaç bin TL Pazarlık Sağlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar CF Moto 150 nk alacak gibi gözüküyorum. İkinci elde 9 bin temiz de bulunur 8 de ama biliyosunuz her zaman 0 almak daha mantıklı.

- Sorum şöyle ; 11.450 tl bayi fiyatı. Peşin versek kaç bin tl oynar? Biraz pazarlıkla 2.el fiyatı gibi indirebilir mi ?
    - Bazı bayilerde 2016 model de kalmış bayii zorda kalarak bi kaç bin tl indirim yapar mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    8 10 bin tl lik motorda binlerce tl indirim beklemek şaka gibi bir şey

[QUOTE=Mertcan39;4367334]8 10 bin tl lik motorda binlerce tl indirim beklemek şaka gibi bir şey[/QUOT

11.450 artık 8-10 binde elbette mantıksız

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Bir kaç sene öncesi, kuzen 4000 satışlı olan motoru, 3000'e aldı.
    Tabii marka, model önemli, satışı çok da zor olmayacak, mesela r25, duke vs. gibi aletlerde çok bi indirim yapılmaz zira adamın düşüncesi "sen almasan o alır, bu alır" olabilir.
    Yine de şans denenebilir mantık çerçevesinde. 11.450 ortalama 10.600e alınabilir diye düşünüyorum ama belli de olmaz tabii.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    33 binlik motoru peşin 30’a bırakmışlardı.Aynı motoru başka bir bayii 32’ye bırakırım ama 800 tl lik koruma demiri hediye ederim demişti.R25’te peşinde 1000 tl indirim olmuştu.Mt-125’te 750 tl indirim olmuştu.Dominarda peşinde 2 bin tl indirim olmuştu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kredi olduğunda da bayi peşin almıyor mu arabasını?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    motosikletlerde kar marjı çok düşük bir bayi motosikletten daha çok kask mont ve benzeri ekipmandan kazanıyor. Daha pahalı örneğin tracer 700 bile alsanız tüm bayilerin vereceği dip rakam bellidir. Aynı model yılı olmak şartıyla. Bazen şu tip şeyler yaşanabiliyor mesela süper tenere 1200 alacaksınız bayi motosikleti stoğuna yıl başında çekmiş ve acil nakite ihtiyacı var liste fiyatının 1 2 lira altına verebiliyor. Yine daha ucuz bir örnek vereyim bi motosiklet alacaksınız internette distiribitör liste fiyatı 11.000 tl motoru a bayini arasanız nakit ne olur diye 10.000 vb bir cevap verebilir. diğer b c d bayileri hep aynı rakamı duyabilirsiniz ama içlerinde dediğim gibi acil durumu olan bir bayi bulursanız taş çatlasın kendi komisyonunu keser 300 500 lira daha az fiyat verir maksimum bu.

bazı özel ve az bulunan model ve renklerde bayiler hiçbir alternatif sağlamıyor liste fiyatı neyse o fiyatlara veriyor.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Benim anlamadığım, kredi çeksen bile sonuç olarak bayii parasını tam alıyor. Neden kredisiz satışa indirim yapar ki

Motosikleti
    rx3
    Kredi kartı ile ödemeden bahsediliyor zannederim.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    100 lira indirirler belki.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Sorum şöyle ; 11.450 tl bayi fiyatı. Peşin versek kaç bin tl oynar? Biraz pazarlıkla 2.el fiyatı gibi indirebilir mi ?
    dünyanın en kral çingene pazarlığı yapan kişisini bul gene olmaz o iş

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım, kredi çeksen bile sonuç olarak bayii parasını tam alıyor. Neden kredisiz satışa indirim yapar ki
    Krediyle aldığında banka bayiiden %3 gibi bir komisyon alıyor + vergisi algısı gibi kalemler çıkıyor o yüzden ben otomobil aldığımda bile peşin parayla gittiğimde 10 bin tl’lik indirim yaptırmıştım.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krediyle aldığında banka bayiiden %3 gibi bir komisyon alıyor + vergisi algısı gibi kalemler çıkıyor o yüzden ben otomobil aldığımda bile peşin parayla gittiğimde 10 bin tl’lik indirim yaptırmıştım.
    + Yaptırdığı taksit sayısına göre bankaya verdiği komisyon oranı artıyor
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler