Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Türkiye'de Msx 125 için debriyaj teli olmaması rezaleti!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Dün hasanpaşa honda yakınlarında olmadık bir iş oldu ve debriyaj telim koptu, 2 gün önce istanbul-çanakkale yapıp dönmüştüm ki yolda olsa halim ne olurdu düşünmek istemiyorum, neyse istanbul'un göbeği servisin yakınında olduğumdan içim rahatladı, pense yardımı ile teli çekip motoru boşa aldım, yakındaki hasanpaşa honda servisine gittim, sonuçta afedersiniz osuruktan bir debriyaj teli honda servislerinde rahatlıkla bolca vardır diye gittim, yedek parçaya sordum elimde yok dedi, merkezden istersek 2 günde gelir dendi, 2 gün biraz moralimi bozmuştu ama tabi dedim ellerinde olmayadabilir, her motorun her parçası olacak değil ama merkezde ana depoda olmaması imkansız diye düşündüm, bir başka servis olan honda konşuk'u aradım, orası benim asıl servisim olduğundan çocuklar baktı bizde de yok dedi ana depoya soracaklarını motoru da getirirsem orjinal parça olmasa da çözüm bulacaklarını söylediler.

O esnada küçük bir servis buldum usta sağolsun uzun bir tel bulup debriyaj telini yeniledi, tabi sağlam olsa da garanti veremem dedi, neyse o esnada benim servis aradı ve beni şok eden cevabı verdi KOCA ÜLKEDE HONDA TÜRKİYE BİR ADET MSX 125 İÇİN DEBRİYAJ TELİ BULUNDURMUYORMUŞ!!! 2014'den bu yana yüzlerce sattıkları motosikletin debriyaj teli gibi hem hayati hem de temel bir parçasını ancak 1 ay sonra getirebiliyormuş.

Soruyorum bu rezalet değil de nedir???
    -Black- bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün hasanpaşa honda yakınlarında olmadık bir iş oldu ve debriyaj telim koptu, 2 gün önce istanbul-çanakkale yapıp dönmüştüm ki yolda olsa halim ne olurdu düşünmek istemiyorum, neyse istanbul'un göbeği servisin yakınında olduğumdan içim rahatladı, pense yardımı ile teli çekip motoru boşa aldım, yakındaki hasanpaşa honda servisine gittim, sonuçta afedersiniz osuruktan bir debriyaj teli honda servislerinde rahatlıkla bolca vardır diye gittim, yedek parçaya sordum elimde yok dedi, merkezden istersek 2 günde gelir dendi, 2 gün biraz moralimi bozmuştu ama tabi dedim ellerinde olmayadabilir, her motorun her parçası olacak değil ama merkezde ana depoda olmaması imkansız diye düşündüm, bir başka servis olan honda konşuk'u aradım, orası benim asıl servisim olduğundan çocuklar baktı bizde de yok dedi ana depoya soracaklarını motoru da getirirsem orjinal parça olmasa da çözüm bulacaklarını söylediler.

O esnada küçük bir servis buldum usta sağolsun uzun bir tel bulup debriyaj telini yeniledi, tabi sağlam olsa da garanti veremem dedi, neyse o esnada benim servis aradı ve beni şok eden cevabı verdi KOCA ÜLKEDE HONDA TÜRKİYE BİR ADET MSX 125 İÇİN DEBRİYAJ TELİ BULUNDURMUYORMUŞ!!! 2014'den bu yana yüzlerce sattıkları motosikletin debriyaj teli gibi hem hayati hem de temel bir parçasını ancak 1 ay sonra getirebiliyormuş.

Rezaletten öte bu honda japonya genel merkeze döşe e-maili
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6

Öncelikle geçmiş olsun, benzer olay benim de Suzuki'de başıma gelmişti. Honda'yı 1 ay beklemek yerine wemoto.com'dan sipariş verebilirsiniz. Kendi alışveriş tecrübemi burada paylaşmıştım.
    Metela bunu beğendi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    hondaninki olacak iş değil ama illa orijinal olacak diye bişey yok. benim bi usta var mesela adam bi top debriyaj teli almış ölçüp kesip takıyor. sonuçta tel aynı tel.
    Metela bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sanayilerde tel işi yapan dükkanlar var , 10 liraya telin kopan içini yenilerler..

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rezaletten öte bu honda japonya genel merkeze döşe e-maili
    Daha döeşemedim ama haftasonu döşeyeceğim.

Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, benzer olay benim de Suzuki'de başıma gelmişti. Honda'yı 1 ay beklemek yerine wemoto.com'dan sipariş verebilirsiniz. Kendi alışveriş tecrübemi burada paylaşmıştım.
    teşekkür ederim link için, bakacağım, teller için hazır tamir kiti var o bile işimi görecektir.

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondaninki olacak iş değil ama illa orijinal olacak diye bişey yok. benim bi usta var mesela adam bi top debriyaj teli almış ölçüp kesip takıyor. sonuçta tel aynı tel.
    ben de zaten sıradan bir ustaya gittim, hasanpaşa'daki honda'dan bin basar adam hemen tel kesip halletti, beni üzen olay, ana servise gidiyorsun adam sana çözüm üretmiyor, basit bir tel için motoru buraya bırak gelene kadar beklesin diyor, akıl almaz bir olay ve ayıp, honda markası benim için çok önemliydi ama cidden kendi adıma gözümden düştü, maalesef ki diğer japon markalar da farklı değil, çin markalar bile daha ciddi olmaya başladılar, böyle giderse motor piyasası çok kan kaybedecek.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Oooooo, o ne ki.

İki gün önce 02.08.2018 (Perşembe) bilindik bir Honda yetkili servisine gidip CBF150 ön kaliper civatası (kaliperin amortisöre bağlandığı civata) istedim. Daha önce yalama olmuş civatanın yerine kullandığım civatanın kesilme direncine güvenmediğimden orjinal parçayı kullanmak istiyordum.

Kontrol ettiklerinde stoklarında olmadığını söyledi, dedim olabilir. Honda Türkiye' de (ana depo) varmı diye kontrol ettik ve öğrendik ki daha önce ülkeye girişi yapılmamış! Yani bildiğiniz HONDA CBF150' nin ön kaliper bağlantı civatası daha önce Türkiye' ye girmemiş.

Sonrasında parça fiyatı için sorgulama çektirdim, iş inada bindi malum. Fiyatı ve temini soruşturulacak... Sorgulama cevabı evvelsi gün geldi, parça numarası değişmiştir, yeni parça numarası şudur diye. Onunla tekrar sorguladığımızda civatanın daha önce ülkeye girdiğini ve ana depoda olduğunu, fiyatının yaklaşık 8 TL(kdv dahil) olduğunu öğrendik.4 tane sipariş çektik.

Anlayacağınız, bir civata bile dert oluyor.

Benzer şekilde MT-07' nin zincir kızağı da merkez depoda bulunamadığından dışarıdan çekmek zorunda kaldık. 80 TL' lik parça (ucuz), ancak gelmesi 40 gün sürecekmiş...

Debriyaj teline şaşırmadım açıkçası

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Çinliler bile yedek parça konusunda daha ciddi. Özellikle UMA ve Kuralkan yedek parça konusunda hiç sorun yaşatmıyorlar. Kendi motoruma bile mekanik parça bulmakta sorun yaşarken, aynı parça mondialin bir motorunda kullanılmış ise mondial alıyorum. hem ucuz hem peynir ekmek gibi her yerde var. kafam rahat.
    Metela bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    ... maalesef ki diğer japon markalar da farklı değil, çin markalar bile daha ciddi olmaya başladılar, böyle giderse motor piyasası çok kan kaybedecek.
    Malum, nerede çokluk orada otluk.
    Metela bunu beğendi.
    ...

Biz kullanıcılar istiyoruz ki her parça her daim adamların stoklarında olsun ama bence bu sürekli olarak mümkün olamaz şimdi honda'ya bakıyorum geçmişten gelen bir sürü modeli var kuba'ya bakıyorum bir sürü modeli var mondiale bakıyorum bir sürü modeli var bu 3 markanın piyasada 600'den fazla satılan modeli var her motosiklette 170 yedek parça var dersen 102.000 kalem yapar bu kadar kalemi takip etmek sanıldığı kadar basit değil.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Geçen gün bakıma gittim parçayı yanlış bilmiyorsam ön varyatörle krankın arasındaki keçe olması lazım her neyse hafif yağ kaçırıyormuş değiştirdiler anında. Öyle bir parçanın stoklarında olmasına şaşırmıştım. Bir debriyaj teli bulunduramıyorlar mı vay be.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    az kazara EU üyesi olsaydık basacaktın parayı %20 VAT ile BG,GR,DE hangi serviste varsa açıp telefon söylecektin şak gümrüksüz işleme tabi olmadan 2 güne gelecekti
    Metela bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda ile hiç sıkıntı yaşamadım Allaha şükür. Belkide kendi şansımdı.
    2004 te Türkiye ye Honda Türkiye tarafından değilde serbest ithalatla getirilen motorum için parça istemiştim 2 haftada gelmişti.
    Cıvata bence çok önemli değil ama debriyaj teli sıkıntılı bir olay. Sarf malzeme elde bol olması gerekiyor.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    msx in teli ayrı mı ? açık tel ile yapabilirsin hatta fazladan al yedek dursun uzun yolda da kopabilir

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kullanıcılar istiyoruz ki her parça her daim adamların stoklarında olsun ama bence bu sürekli olarak mümkün olamaz şimdi honda'ya bakıyorum geçmişten gelen bir sürü modeli var kuba'ya bakıyorum bir sürü modeli var mondiale bakıyorum bir sürü modeli var bu 3 markanın piyasada 600'den fazla satılan modeli var her motosiklette 170 yedek parça var dersen 102.000 kalem yapar bu kadar kalemi takip etmek sanıldığı kadar basit değil.
    Debriyaj teli, her parça değil ki, bunlar boy boy birçok modelin debriyaj teli diğerine uyuyor, msx ise normal motorlara göre daha kısa bir tel, 2014'den bu yana satılan bir motor için bu kadar önemli ve basit bir malzeme bolca bulunmalı, onu da geçtim, servislerin bu durumda bir çözüm üretmesi de gerekli, bir servis umursamadı diğeri gel halledelim dedi ama debriyaj teli kopukken 20 km yol yap demek de ayrı bir komedi.

Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    msx in teli ayrı mı ? açık tel ile yapabilirsin hatta fazladan al yedek dursun uzun yolda da kopabilir
    zaten öyle yaptım, yaptırdığım usta açık tellerin bile ithalatı azaltılıyor, orijinal zorlanıyor dedi,işte yine komedi burada başlıyor, bu kadar önemli ve basit bir parçayı distribütör bulundurmuyor!

Motosikleti
    xv250
    dış borusu zarar görmediyse iç tel piyasa çok var tel ve ucu olarak satılır 2 tl ye almıştım kaç senedir kullanıyorum. gaz telini de öyle yaptım topuz taktım ucuna hala kullanıyorum

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben'de cbf150 için 2 hafta sağ ayak pegi beklemiştim...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    orjinali gelmiş 158 TL şaka gibi, gerçi dolar uçmuşken her şey şaka gibi..

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-honda-msx-125-gaz-teli-orjinal-sifir-urun-561988474/detay

buna bir bakar mısın hocam
    benim aradığım debriyaj teli, gaz teli değil, teşekkürler.

daha önce 60 tl'ye debriyaj teli ilana koymuşlardı ancak son kalanı söylediklerine göre bir gün ile kaçırmıştım, gaz telinden 2 tane vardı bir tanesini ben aldım ne olur ne olmaz diye, eminim şimdi servise sorsam bu telin fiyatı da 100tl'den aşağı değildir.
    tiawern bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az kazara EU üyesi olsaydık basacaktın parayı %20 VAT ile BG,GR,DE hangi serviste varsa açıp telefon söylecektin şak gümrüksüz işleme tabi olmadan 2 güne gelecekti
    eskiden olsa 1 hafta içerisinde gelebiliyordu yine

fakat gel gelelim bizim servis çalışanlarımız eşine dostuna kankasına ot bok ne kadar parça varsa hep acil posta hizmeti ile talep ettiklerinden dolayı honda tr bu servisi kaldırdı

bu servis normal şartlar altında motorun çalışması ve yürümesine engel teşkili oluşturan parça ise acil posta ile istenilebiliyordu ama affedersiniz grenaj vidasına kadar millet siparişe yüklenince bu şekilde yeter dediler.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)