Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Havalı ama işe yaramaz, çirkin ama işe yarar aksesuarlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Herkese selam. Motosikletime taktırdığım iki aksesuardan bahsedeceğim. Birisi arka çamur sıyırıcı, diğeri de ön çamurluk uzatma.
    Henüz motosiklet sahibi olmadan bile çok şık bulduğum bir aksesuar vardı. Bugün itibariyle bu aksesuarın tam anlamıyla aksesuar olduğuna inandım. Arka çamur sıyırıcı. Hep endurolarda görür çok beğenirdim. İşe yaradığını da düşünürdüm. Aslında bir anlamda yarıyor, arkadan gelene su ve çamur sıçramasını engelliyor. Yalnız takılı olduğu motosiklete faydası yok.
    Benim beklentim sele altını, şasiyi ve amortisörü sıçrayan sudan ve çamurdan koruması yönündeydi. Ama kesinlikle o işe yaramadığını anladım. Kuru havalarda binmeme rağmen selenin altı ve şasiye sıçramaları engellemiyor.
    Peki havalı mı? Çok havalı hem de. Baktıkça çok beğeniyorum, ama tam anlamıyla aksesuar.

Bir de çok çirkin bir parça var. Gerçekten çok çirkin hem de. Ön çamurluk uzatma. Onu da ön tekerlekten sıçrayan çamur ve suyun radyatör, korna, egzost gibi parçalara gelmesini engellemesi için taktırdım.
    Peki o işe yaradı mı? Evet. Kesinlikle çok işe yarayan bir parçaymış. Özellikle radyatörün pislikten korunup düzgün çalışması için şart bence. Arka çamur sıyırıcıyla kıyaslayınca hem çok ucuz hem de işe yarar bir parça. Aksesuar değil, iş gören ve herkesin kullanması gereken bir parça diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gidon yükseltme vede yakınlaştırma , ss ler için yorumum yok ama diğer tarzlarda özellikle biraz uzun yol yapacaksanız olmazsa olmaz bir eklentidir benim için..herkesin ilk önceliği orta sehpadır lakin bence çok gereksiz ki hiçbir motoruma taktırmadım , eksikliğinide hissetmedim.. xmax da üzerinde vardı park ederken hiç kullanmam , e zincirde yok ne diye koymuşlar anlamadım

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme vede yakınlaştırma , ss ler için yorumum yok ama diğer tarzlarda özellikle biraz uzun yol yapacaksanız olmazsa olmaz bir eklentidir benim için..herkesin ilk önceliği orta sehpadır lakin bence çok gereksiz ki hiçbir motoruma taktırmadım , eksikliğinide hissetmedim.. xmax da üzerinde vardı park ederken hiç kullanmam , e zincirde yok ne diye koymuşlar anlamadım
    Gidon yükseltmeyi yaptıracağım ama birkaç yorumda okudum galiba fren teli ve debriyaj telini biraz geriyormuş. Orta sehpayı ben de hiç istemiyordum ama zincir yağlama için gerekli sanki. Özellikle uzun yol yapınca zinciri yağlamak için en pratik çözüm gibi duruyor. Yoksa o da son derece çirkin bir parça aslında.

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltmeyi yaptıracağım ama birkaç yorumda okudum galiba fren teli ve debriyaj telini biraz geriyormuş. Orta sehpayı ben de hiç istemiyordum ama zincir yağlama için gerekli sanki. Özellikle uzun yol yapınca zinciri yağlamak için en pratik çözüm gibi duruyor. Yoksa o da son derece çirkin bir parça aslında.
    abi sen ne olur ne olmaz radyatör korumayı da ekle oraya
    Wing750 bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arka amortisörü çamur ve sudan korumak için hugger denilen parçayı takmanız lazım, sizin taktığınız teker üstü sıyırı çantanın ve arkanızdan gelenin çamur olmasını engeller.
    Wing750, demirkan, viper17 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Yalnız takılı olduğu motosiklete faydası yok.
    Arka çamurluğu kesik bir motosiklette çok faydası var.

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen ne olur ne olmaz radyatör korumayı da ekle oraya
    Fotoğrafa bak, ilk taktırdığım oydu zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisörü çamur ve sudan korumak için hugger denilen parçayı takmanız lazım, sizin taktığınız teker üstü sıyırı çantanın ve arkanızdan gelenin çamur olmasını engeller.
    Lastikler zaten çok küçük çaplı, tam çamurluk takmakla aynı iş sanki hugger kullanmak. Böyle güzel görünüyor ama, aması var işte.
    zapalka bunu beğendi.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Havalı mı? hayır, işe yarıyor mu? Fazlasıyla.
    viper17, Kızıl pars, Wing750 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abi beni şaşırtan; o parçanın sele altını, şaseyi ve amortisörü koruyacağını düşünmeniz

Yorumum havalı mı? Hayır!
    İşe yarıyor mu? Hayır!

Bu daha kötü işte

Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi beni şaşırtan; o parçanın sele altını, şaseyi ve amortisörü koruyacağını düşünmeniz

Yorumum havalı mı? Hayır!
    İşe yarıyor mu? Hayır!

Bu daha kötü işte
    Böyle düşünüyor olmam beni de şaşırttı.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Kışlık vazgeçilmez aksesuar dir.
    Wing750 bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Naked bir motorda Ön cam da benim için öyle, çok çirkin ama işe yarıyor mu ? Bilmiyorum hiç taktırmadım ama o kadar adam taktığına göre yarıyor olmalı.
    Wing750 bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Orjinal orta sehpa fiyatına otomatik yağlama da alınabilir.

Bende her ikisi de var, sehpayı önceden almıştım.
    Yoğun kullandığım (haftada 600 - 700 km) için her hafta zincir bakımı yapmam gerekiyordu, pes ettim.
    Şimdi zinciri çok kirli olmadıkça sadece periyodik bakımlarda serviste temizletiyorum.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler