Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru,tavsiyeler...

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle yaşım 23 a2 motor ehliyeti almayı düşünüyorum . motor olarak aklımda scooter var ve 125lik motorlar var tam olarak karar veremedim daha önce hiç motor sürmedim bu ay içinde ehliyet kursunda eğitim başlayacak. arkadaşımın verdiği tavsiyeye göre vitesli bir 125lik motor filan almam ama bilmiyorum benim aklımda scooter var onla birşey öğrenemezsin diyor tavsiyelerinizi bekliyorum boyum 1.85 87 kiloyum iş ve üni var.bütçe olarak en düşüğü olursa iyi olur fazla bir bütçem yok çünkü. ama çin malıda almak istemiyorum forumda birkaç yerde okudum masrafı motorun kendisini aşıyormuş tecrübelilerden yardım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Rahmetli Babuş der ki 0sa tecrüben, trafikte hayatta kalman için scooter daha iyidir.

Bence çok değer kaybetmeyecek dandik bir scooter al 2-3 ay takıl aldığın fiyattan sat, vitesli alacaksan da cbf ybr mondial drift gibi öneriler gelecektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin
    çaylak
    scooter mantıklı. ergonomi ve yürüyeni problemsiz bişeyle başlamalısın

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter iyidir , rahattır ama normal motosikletten daha tehlikelidir(bence). Teker ebatları küçük olduğu için hata telafi etmiyor. Panik frende veya en ufak mıcırda kayıp düşebilirsiniz :D . Bence 2.el cbf150 mantıklı bir seçim olacaktır. Konforlu , az yakıyor , parçası bol... He ama yakışıklı mı ?? Orası çok göreceli :D

Motosikleti
    honda cb500f
    Buyuk tekerlekli bi scooter disunebiirsin
    . Sym symphony 125 veya symphony 200 bakabilirsn. 2 el bisey alip sonrada sattabilirsin. Sehirbici kullanacaksan scoter al hic ugrasma vitesliyle faaalan.
    Hemde alisirsin trafige faalan sonradan yetmezse 250cc vitesli biseye gecersin.

Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Rahmetli Babuş der ki 0sa tecrüben, trafikte hayatta kalman için scooter daha iyidir.

Bence çok değer kaybetmeyecek dandik bir scooter al 2-3 ay takıl aldığın fiyattan sat, vitesli alacaksan da cbf ybr mondial drift gibi öneriler gelecektir.
    beyler hepınıze tşkler . hocam ben bu videoyuda izlemiştim aslında bi arkadaşım demişti scooter alma diyede işte laf olsun torba dolsun hesabı konuşuyor benim aklımdada var scooter

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk tekerlekli bi scooter disunebiirsin
    . Sym symphony 125 veya symphony 200 bakabilirsn. 2 el bisey alip sonrada sattabilirsin. Sehirbici kullanacaksan scoter al hic ugrasma vitesliyle faaalan.
    Hemde alisirsin trafige faalan sonradan yetmezse 250cc vitesli biseye gecersin.
    hocam varmı şöyle bilindik bir marka tavsiyeleriniz ben konyada yaşıyorum bu markayı ilk defa duydum bayisi filan varmıdır buralarda bilmiyorum. şöyle honda yamaha filan ben zaten tekerlekleri büyük olan bir scooter araştırıyor olacağım yardımlar için saagolun

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Duke 200 falan bence iyi başlangıç motoru olabilir olmadı xmax250 al hocam scooter 125cc motorları 1 ay sonra değişmek istersin. :D

Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 200 falan bence iyi başlangıç motoru olabilir olmadı xmax250 al hocam scooter 125cc motorları 1 ay sonra değişmek istersin. :D
    hocam şimdi fiyat olarak düşük demiştim xmaxa baktım fiyat bence bana göre yüksek

Route16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Yeni başlayacal arkadaşıma ybr125le ders verdik. Cocuk 2, gaz verişinde düştü, motor emanet olduğu için sahibi orjinal parça taktırcam dedi 1300 lira hasar çıktı ortaya. Benim arkadaşımla aram bozuldu, hemde motora başlamaktan vazgeçti. Ben vitesliyle başladım herkezi kendim gibi zannettim ama malesef skuter en güvenli ve sağlıklı yol.
    c4yl4k bunu beğendi.

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Bence bir sene daha bekleyip A ehliyet için başvursanız daha iyi olurmuş gelecekteki kurs ve harç masraflarından kurtulmuş olurdunuz ama madem başvurmuşsunuz kurs size iyi bir eğitim verdiği takdirde ve sakin bir sürücüyseniz duke 200-250 gibi motorlar koruma demiriyle birlikte kullanılabilir. Ben 125 likle başlamış biri olarak 125 lik önermeyi sevmiyorum trafikte çok yetersiz istediğinizde gitmeyen motorlar bu da sinir bozucu, tatmin etmeyen sürüş zevki sağlıyordu. Benim açımdan kendini tehlikiye atacak sürücü 125 likle de atar 250 likle de bence. Scooter olarak sym gts250i evo ya bakabilirsiniz fiyatları makul ve kaliteli bildiğim kadarıyla.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Erenk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bir sene daha bekleyip A ehliyet için başvursanız daha iyi olurmuş gelecekteki kurs ve harç masraflarından kurtulmuş olurdunuz ama madem başvurmuşsunuz kurs size iyi bir eğitim verdiği takdirde ve sakin bir sürücüyseniz duke 200-250 gibi motorlar koruma demiriyle birlikte kullanılabilir. Ben 125 likle başlamış biri olarak 125 lik önermeyi sevmiyorum trafikte çok yetersiz istediğinizde gitmeyen motorlar bu da sinir bozucu, tatmin etmeyen sürüş zevki sağlıyordu. Benim açımdan kendini tehlikiye atacak sürücü 125 likle de atar 250 likle de bence. Scooter olarak sym gts250i evo ya bakabilirsiniz fiyatları makul ve kaliteli bildiğim kadarıyla.
    Bir konu haricinde aynen katılıyorum. KTM gibi bakımı ve parçaları pahalı bir motosikelt yerine CBF150/CBR125-250/YBR125 veya belki bir spacy/Xmax çok daha uygun olacaktır. Bu motosikletlerin yedek parçası bol, kullanımı kolay, yakıt tüketimi makul, ikinci eli bol ve kolay satılır-alınır, kaliteli ve sağlam motosikletlerdir.

Tabi ki zevk meselesi, bunların hiçbirini beğenmez, nakiti dert etmez, eğitimi alır ve sakin kullanırsanız ehliyet limitinizi zorlayabilecek motosikletleri de düşünebilirsiniz, lakin genel anlamda tavsiye edilmez.
    Erenk34 bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Öğrenmek için motorsiklet alınmaz önce bir ehliyeti ekipmanı tamamlayın motor almak kolay. Başlangıç için Scooter idealdir. Maxi Scooter değil ama.
    c4yl4k bunu beğendi.

Alıntı Erenk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen o 24 yaş sınırına takılmam kötü oldu ama yapacak bir şey yok . sürücü kursuyla görüştüğümde biz vitesli motorla eğitim veriyoruz ama sizin alttan gelen biraz bilginiz olması lazım dedi bende daha ehliyeti almadan motor derdine düştüm

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı c4yl4k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen o 24 yaş sınırına takılmam kötü oldu ama yapacak bir şey yok . sürücü kursuyla görüştüğümde biz vitesli motorla eğitim veriyoruz ama sizin alttan gelen biraz bilginiz olması lazım dedi bende daha ehliyeti almadan motor derdine düştüm
    Standart sürücü kursu cevabı sizin biraz bilmeniz lazım dedilerse anla ki bir şey öğretmeyecekler. Yalandan 2 tur attırıp sınava sokacaklar şansa geçersiniz artık. Ancak trafikte hayatta kalmak istiyorsanız profesyonel bir yerden eğitim alın.
    c4yl4k bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı c4yl4k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi il ve ilçedesiniz?

Paylaşırsanız sürücü kursu tavsiyeleri veya yorumları/önerileri gelebilir.
    ...

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Ehliyet kursu o şekilde söylediyse düzgün bir eğitim vermelerini beklemeyin belki sınavı geçecek kadar kullamayı öğrenirsiniz sonra hakimiyet eğitimi veren yerlere giderseniz iyi olur. Bir de şimdi aklıma geldi Pulsar 200ns abs sizin için iyi bir başlangıç motoru olabilir yedek parçaları ucuz kullanması kolay kendini kanıtlamış bir motor altınızda çok yavaşta kalmaz.

Motosikleti
    honda cb500f
    Yamahada xcity 250 diye bi model var fiyat sym ye gore biraz daha yuksektir.
    Honda pcx var.
    Sym de iyi markadir kalitesi iyidir.senin butce ne kadar o da onemi. Sahibinden de bi bak.
    Bence 2. El az km li bi sym symphony 200 al gitsin sifira para verme. Tecrubem artinca zaten cc yukseltmek istiyceksin 250cc yada daha uste gecersin durumlari toparlayinca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)