Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kaza yaptın mı?

Katılımcı sayısı
105. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

62 59.05%
  • HAYIR

43 40.95%
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ben hiç kaza yapmadım diyen yok mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Yau arkadaş bu motora binipde yana yatırmamış olanınız yok mu hiç? Her kaza konusunda bende söyle yaptım bende böyle yaptım çevremdeki kullanan arkadaşların hepsinin bir kez bir yerleri kırılmış. Hakikatten ben motoru bırak yana yatırma yanından bile geçmedin diyeniniz yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Ben

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    60.000 küsür Km dir motosiklet kullaniyorum.bunun 5 katı kadar´da otomobil tecrübem var.

Haritayi açalim,doğu anadolunun 5-6 şehri hariç gitmedigim yer kalmadi.

Kisaca örnek vereyim,gidon topuzum bir kez olsun asfalta değmedi.ayni şekilde otomobilimle´de gram kaza yapmadim,bir kez olsun ceza yemedim.

Rabbim kimseye Kaza bela vermesin.

Tekerimiz düz bassın.
    mavzer-i, jackonbir, tommygun ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    motoru aldığım ilk ay bakışı kaçırıp virajda çok komik kaza yaptım. 3 metre havaya zıpladım yere çakıldım. korumalar vardı da bana bişey olmadı.
    motor da sağ grenaj çizildi sağ sinyal kırıldı sağ elcik koruması kırıldı

hafif eğimli yolda bitane arabaya çarptım. lastikler eski olduğu için frene asıldım ama lastik kaydı tampona çarptım. ikimizede bişey olmadı. tamponda lastik izi çıktı sadece.

ıslak yolda mercedese arkadan bindirdim. adam hasar kaydı olmasın diye bastı gitti.

kırmızı ışıktan kaçayım derken arabanın bitanesi bana yandan vurdu artçının ayağını koyduğu kısma. motor yarım metre yana kaydı ama düşürmedi.

aklıma başka gelmiyo.
    levend84 bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    4-5 tane motor kazam oldu, hep ful koruma ve hızımı haddimi bildiğim için, motosiklete gelen zarar dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kaza bazen kaçınılmazdır, burada hiç kaza yapmadım diyen arkadaşlar umarım hiç bu deneyimi yaşamazlar ancak mesela benim 15 senelik tecrübem için binlerce defa geçtiğim bir noktada bir gün kaçınılmaz olan oldu, demek ki kaza deyince illa kendi hatanız olmuyor, başkaları da motorunuzu ve sizi yere yapıştırabiliyor.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    2011 den bu yana irili ufaklı motosiklet kullanıyorum , Öğrenciyken kuryelikte yaptım sonuç olarak şunu rahatça söyleyebilirim ki bizden kaynaklı olmasa bile karşı taraftan kaynaklı (dolmuş,taksi,kadın sürücü,öküz sürücü,acemi sürücü .... ) olarak ufakta olsa birşeyler malesef ki oluyor ...

Benim diyen motorcu abilerimizide gördüm ama kazasızına ben rastlamadım ...
    https://www.youtube.com/watch?v=T0jbH_Vu_eA&t=1s

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan yollar, şehirler ve hatta trafik kültürü bile bu durumu ciddi manada değiştirir. Küçük bir yerleşim yerinde süren ve oradan çıktığında da genelde çevre yolu ve şehirler arası yollarda süren birisinin kaza yapma ihtimali büyük bir şehirde ve şehir içi ağırlıklı süren birinden kat kat daha azdır. Veya trafik kültürü olan ve çoğunluğu kaliteli sürücüler olan bir şehirde süren biri trafikte terörist gibi araç kullanan iki ayaklı hayvanların çoğunlukta olduğu bir yerden çok daha güvendedir.

Tabi bunlar sadece olasılığı değiştirir. Bazen kaçınamıyoruz. Her ne kadar hiç kaza yapmamış olanları kıskansam da umarım nazar etmem de hiçbir zaman başlarına böyle şeyler gelmez.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60.000 küsür Km dir motosiklet kullaniyorum.bunun 5 katı kadar´da otomobil tecrübem var.

Haritayi açalim,doğu anadolunun 5-6 şehri hariç gitmedigim yer kalmadi.

Kisaca örnek vereyim,gidon topuzum bir kez olsun asfalta değmedi.ayni şekilde otomobilimle´de gram kaza yapmadim,bir kez olsun ceza yemedim.

Rabbim kimseye Kaza bela vermesin.

Tekerimiz düz bassın.
    Aga sen efsunlu musun ya 2 arabamda toplamda 300 bin km devirdim. İki aracımda da ufak sürtmelerim var. hatta ikisinde de öndeki araca arkadan hasar almadan dokunmuşluğum var...

motoruda öğrenene kadar bi kaç yatırdım.. olduğu yerde yatırdım.. bir kere virajda panikleyip ön frene bastım yattım ( 20 km hızla) ama şükür bugüne kadar hiç bir yerimi kırmadım.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Şükürler olsun, kazayı bırak düşme tehlikesi yaşamadım.

Motosikleti
    ......
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga sen efsunlu musun ya 2 arabamda toplamda 300 bin km devirdim. İki aracımda da ufak sürtmelerim var. hatta ikisinde de öndeki araca arkadan hasar almadan dokunmuşluğum var...

motoruda öğrenene kadar bi kaç yatırdım.. olduğu yerde yatırdım.. bir kere virajda panikleyip ön frene bastım yattım ( 20 km hızla) ama şükür bugüne kadar hiç bir yerimi kırmadım.
    Şükür hiç kaza yapmadim ama mm-sn farkiyla atlattiğim çok kazalar oldu,olmadi diyen ya farkli gezegende yaşiyordur yada yalan söyluyordur.

Motosiklet,otomobil,bisiklet,yaya yurumek,vs.vs.artik her neyse,

Bunlar dillendirilmez ama,yetimi,öksuzu,garibani sevindir,sadakayi esirgemeden ver,abdestli ve besmeleyle evden çikmak,seyir esnasinda mezarlik lardan gecerken bir kisa dua okumak,yardim isteyeni mumkun oldugunca boş çevirmeden,hee alan el senin duygunu somurmek amacli istiyorsa birak o ziyanda olsun,seni 3-5tl ne zengin eder nede fakir.

Tabi bunlar,´´abi ben duami okudum gayri,yapiştir 299´a gelsin makaslar,filtrelemeler, asfalt ağlasin´´ değil tabi..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir aralar ben vardım hiç kaza yapmadım derdim taaki o gri renkli kangoya kadar. adamı kovalıyordum ve önüne geçip onu durduracaktım sonrada dövecektim ama ne oldu biliyor musun? yanına geldiğimde üstüme kırdı ve beni düşürdü.

döveceğim de garanti değil dalıcaktım adama işte, sonra adam bastı kaçtı zaten.

bir keresinde de 2 şeritli yanyolda sol şeritte ilerliyordum ve ileride sağdan bağlantı vardı ve oradan çıkan bir araç direk sol şeride atladı ve kış sabahı yollar buz gibi bir şeydi ve bende ona çarpmayayım diye iyice sol kenara yanaştım ve yol kenarındaki buzlanma sebebiyle motorun ön teker kaydı ve motor yere düşüp altından gitti ama ben ayakta kalmayı başardım yani hızım azdı.

........... okumaya üşenenler için; kaza yapıp yapmamak biraz şansına bakıyor çünkü önüne kimin atlayacağı belli olmuyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ufak bir kaza ile atlatmak gerek er ya da geç olacak çünkü.

Motosikleti
    xmax250
    sürerken degi ama durdugum yerde motoru yatırmışıgım vardır.. yuksek motosiket surmenin dezavantajı..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1) Motorla börekçiye girdim (Birşey olmadı)
    2) Filtering esnasında sağdaki sapak için araba kafa çıkardı, sağ tamponuna sürttüm ve düştüm (kaburgam çatladı)
    3) Seyir halinde giderken sol sapağı kaçırmamak için adamın teki üstüme kırdı ve uçtum (Ayağımın arkası, topuğun üst kısmı yaralandı)
    4) Solumdan ambulans çarptı (Normal kot giyiyordum, havada takla atıp yere düştüm, dizim kanadı sadece, kot parçalandı)
    5) Lastiğim daha rodajdayken, yeni motorun da tepkilerini daha tanımıyorken düşük süratte motoru sağa yatırdım. (Birşey olmadı)
    6) Seyir esnasında kask içinde hapşurdum, göz hapşırık sırasında kapanır ya bir açtım gözümü öndeki araba boş yolda durmuş. Panik fren yaptım ama arabaya çarpacağım korkusuyla kendimi motordan aşağı attım. (Birşey olmadı)
    7) Tek şeritli u dönüşü gibi viraja hızlı ve yanlış yerden girdim, viraj sonunu göremedim konumumdan ötürü, viraj sonunda araba durdu aniden, ben de yatıktım, baktım bagaja gireceğim motoru sola devirdim. (Sol üst kol ve omuzda doku zedelenmesi oldu, hareket kabiliyetim azaldı, 2 ayda anca eski halime döndüm)

Bütün bu kazalar 2 senede oldu, nedenlerini biliyorum; apaçilik, yanlış konumlanma, öngörüsüzlük, kendine aşırı güven, itlik kopukluk..
    levend84, kefkes ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    ns 200 & mt-07
    İlk 15.000 kilometrede 6-7 kere motordan düştüm, arkadan vurdum, teker kaydırdım. Hiç birinde yaralanma olmadı ama psikolojimi ve öngörümü ciddi etkiledi. 50.000 kilometreyi devirdim, hala kaza yapmadım. Ama biliyorum ki önünde sonunda bir gün çok ciddi bir kaza atlatacağım. Hatta bu düşünceden dolayı motosiklet kullanmayı bırakacağım. Medeni bir ülkede yaşıyor olursam, tıpkı bir araba gibi kendi şeridimde hız sınırları dahilinde bu maceraya devam edebilirim. Ancak bu ülkede motosiklete binmeye devam edersem öleceğimi biliyorum.

Motosikleti
    ......
    Nacizane bir kaç öneride bulunayim;

-Motosiklete boş kafayla binin,stres,kizginlik,veya kafaya takilan problemler,ailevi sorunlar,hastalik vs.

-Trafikte kimseyle dalaşmadan(10 milyonda bir ihtimal tekrar denk geleceginiz bir araçla inatlaşmayin(hee olayin ciddiyetine gore degisir)

-Kendi surusumuze ve trafigi okumamiza odaklanalim,diger araclarin potansiyel manevrasi hariç,araçlarin surus dinamiklerine kafa yormayalim zira bu bizim konstrasyonumuza olumsuz etki yapar.

-Ilk defa gececeginiz bilmediginiz yol,guzergah ve trafikte azami defansif surun.

-Seyir halinde gerek takip mesafesi gerek guvenli koridorunuz her zaman kontorolunuzde olsun.

-Ani olumsuzluklar icin mutlaka A-B-C manevra ve kaçiş planlariniz olsun.bu dogrultuda musait alanda pratik yapalim.

-Kullandigimiz araci yeni almiş isek,bizimde bir rodaj surecimiz oldugunu unutmadan kullanalim.
    YasinC, kefkes, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece eve gelirken bir sokak arasında kafaya çöp torbası yedim. İlkinden sonra devamı geliyor.
    levend84 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motosiklet konusunda maalesef İkarus sendromu dedikleri olay baş göstermeye başladıktan bir süre sonra mutlaka bir yere patlıyorsun. Yılda en az 1 kere başıma bir iş açarım

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    En son bunu söylediğimde kaza yaptım

Motosikleti
    honda cb500f
    Arabayla yaptim ama motorla yok cok sukur.
    Ama ben ondeki arabalara uzak suruyorum donus varsa oraya aniden doner diye ordan kaciyorum. Ana yola tali yol baglaniyorsa o seritte girmiyorum.

Isiklarda ve trafik durdugunda arada dururum arkadan carpmasinlar diye. Arada youtube falan kaza videolarina bakiyorum.

Kisaca defansif suruyorum suruculer her an sacma bisey yapar diye dusunup en kotu ne yaparlar seklinde suruyorum.
    Tabi kaza geldi mi de gelir bazen kacamazsin.
    bursalıali ve Archidraw bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)