Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski Ehliyete A sınıfı işletme

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba;

Randevuyu aldım ancak harc işini neye göre yatıracağımı bilmiyorum.

2009 yılından beri hiç kullanmadığım B sınıfı ehliyetim var , şimdi A sınıfı ehliyete hak kazandım.

Harcı neye göre yatıracağım ? Yeni Sınıf işleme mi, yeni tip kart alma mı, çözemedim açıkçası ne kadar ödeyeceğimi.

https://ibb.co/ihPY9T

https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/odeme

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    A sınıfı ehliyet harç ücreti - 164,40 TL
    Kart bedeli - 134 TL
    ve hizmet bedeli 25 TL ödeyeceksiniz
    A sınıfını işaretleyeceksiniz diye biliyorum

Alıntı Fuatt39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A sınıfı ehliyet harç ücreti - 164,40 TL
    Kart bedeli - 134 TL
    ve hizmet bedeli 25 TL ödeyeceksiniz
    A sınıfını işaretleyeceksiniz diye biliyorum
    umarım yanlıs biliyorsundur, cok bu ya
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım yanlıs biliyorsundur, cok bu ya
    Verdiğiniz linkte yazıyor gayet açık. Yeni sınıf ekletmek ücretlerini yatıracaksınız.

ilgilileri ile konuştum, sonunda bilen birisi çıktı =)

ehliyet yenileme + sınıf ekletme ücretlerinin hepsini ödeyecekmişim.

177 tl civarı birşey tutuyor.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilgilileri ile konuştum, sonunda bilen birisi çıktı =)

ehliyet yenileme + sınıf ekletme ücretlerinin hepsini ödeyecekmişim.

177 tl civarı birşey tutuyor.
    O bilen yanlış biliyor arkadaşım,
    A ekletmek için sıfır ehliyet alıyor gibi harç yatırırsınız.

hocam ilk mesajımda ücret tablosu var linke girmenizi tavsiye ederim, yanlış biliyor dediğiniz kişi bu işleri yapan kişi zaten nüfus müdürlüğünde.

yanlış bilgilendirmeler yapmayalım lütfen.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet yenileme işlemi ne kadara patlıyor?

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    yanlış biliyor dediğiniz kişi bu işleri yapan kişi zaten nüfus müdürlüğünde. yanlış bilgilendirmeler yapmayalım lütfen.
    Komik olan da nüfus müdürlüğünde çalışan kişinin yanlış bilgi vermesi.

Okuyunca ne olduğu gayet açık anlaşılıyor. İşinize gelmiyorsa başka tabi.

İlk Defa Sürücü Belgesi Alımı veya Sınıf Ekleme İşlemleri İçin Ücret (TL)
    “Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına 25,00 TL
    “Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 134,00 TL
    “A, A1, A2, F” sınıfları için harç ücreti Banka Hesaplarına 164,40 TL
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    TOPLAM : 25,00+134,00+164,00= 323,00 TL
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yenileme + sınıf ekletmek ücretlerini toplasanız nasıl 177 TL oluyor? Şu kadar basit bir konuda bile kafa karıştırıyorsunuz. Vallahi pes. Kendin link verip kendini yalanlamışın.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Sıfır ehliyet çıkarıyormuş gibi hepsini ödeyeceksin. Diğer türlü zaten sistem izin vermiyor. Sanırım 320-325TL gibi bir ücret çıkıyordu. Bundan farklı bir şey söyleyen baban dahi olsa inanma bol keseden sallıyordur. Henüz yeni başıma geldi.

Hocam az önce 199'u aradım 1 kişi ile görüştüm canlı destekten 2 kişi ile görüştüm.

Eski ehliyeti yenisi ile değiştirme bedeli 13+2 TL

A sınıfını işletme bedeli 164,4 TL dedi hepsi.

Kendilerine sistemde 134 tl değerli kağıt bedeli vs. olduğunu onun neden yansımadığını sordum. 2016 yılı öncesi ehliyete sahip olduğum için sadece 13+2 ve 164,4 ödeyeceğimi belirttiler.

3 müşteri temsilcisi de 2016 öncesi B sınıfı ehliyetim olduğu için bunu teyit etti. Ha 3 ü de yanlış biliyorsa vay halimize ki kamu sektörü batmış durumdadır.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru prosedür bence Osm@n nickli arkadaşın yazdığı rakamlar. Açıkça yazıyor orada. Sürücü kursları da bu şekilde söylüyor.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    2 hafta önce birebir aynı işlemi yaptım.

Osm@n nickli arkadaşın yazdığı rakamları ödedim

al işte bu sefer bi kadın ile konuştum o da osman ın dediğini söyledi.

4 farklı kişiden 3 farklı bilgi aldım resmen =)

Motosikleti
    CBR 125
    Hocam tam olarak şöyle oluyor ödeme işlemi gidiyorsun halkbank a ben ehliyete A sınıfı ekleticem diyorsun kimliği veriyorsun onlarda toplam 323 lira 40 kuruş( harç ücreti 164.40tl, kart ücreti 134tl, vakıf payı 25tl) tutuyor dicek. Parayı bayıldın mı tamamdır tüm ödemeler hazır. Birde 15 lira yeni ehliyet parası vereceksin onu tüm bankalardan yapabilirsin veya randevuya gidince orada vezneden halledebilirsin.
    Buraya kadar her şeyi net öğrendim de benimde ehliyet eski acaba yeniletme parası veriyoruz ya yeniletme de sağlık raporu lazım yazıyor her yerde acaba gereklimi bilgim yok. Bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Arkadaşlar merhaba;

Randevuyu aldım ancak harc işini neye göre yatıracağımı bilmiyorum.

2009 yılından beri hiç kullanmadığım B sınıfı ehliyetim var , şimdi A sınıfı ehliyete hak kazandım.

Harcı neye göre yatıracağım ? Yeni Sınıf işleme mi, yeni tip kart alma mı, çözemedim açıkçası ne kadar ödeyeceğimi.

https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/odeme

Hocam tam olarak şöyle oluyor ödeme işlemi gidiyorsun halkbank a ben ehliyete A sınıfı ekleticem diyorsun kimliği veriyorsun onlarda toplam 323 lira 40 kuruş( harç ücreti 164.40tl, kart ücreti 134tl, vakıf payı 25tl) tutuyor dicek. Parayı bayıldın mı tamamdır tüm ödemeler hazır. Birde 15 lira yeni ehliyet parası vereceksin onu tüm bankalardan yapabilirsin veya randevuya gidince orada vezneden halledebilirsin.
    Buraya kadar her şeyi net öğrendim de benimde ehliyet eski acaba yeniletme parası veriyoruz ya yeniletme de sağlık raporu lazım yazıyor her yerde acaba gereklimi bilgim yok. Bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı center112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Yenilemek için de sağlık raporu lazım

Motosikleti
    CBR 125
    Yenilemek için de sağlık raporu lazım
    Yani eski B ehliyete A ekletirken sağlık raporu gerekli diyorsunuz doğru mudur.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı center112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani eski B ehliyete A ekletirken sağlık raporu gerekli diyorsunuz doğru mudur.
    Evet. Sürücü kursunun söylemiş olması lazımdı zaten. Hatta bazıları kursa kaydolurken istiyor sağlık raporunu sınavı geçtikten sonra tekrar size veriyorlar onunla gidiyorsunuz ehliyeti çıkartmaya

Motosikleti
    CBR 125
    Evet. Sürücü kursunun söylemiş olması lazımdı zaten. Hatta bazıları kursa kaydolurken istiyor sağlık raporunu sınavı geçtikten sonra tekrar size veriyorlar onunla gidiyorsunuz ehliyeti çıkartmaya
    defalarca sordum sadece ödeme makbuzlarıyla gidin diyorlar üstelik ehliyetin eski olduğunuda söyledim gene aynı şeyi söylediler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)