Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pahalıdır vardır hikmeti, ucuzdur vardı bir illeti

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatihim,

Esas mesele şu,Nc gibi bir makinanin,ciddi önem arzeden bir parçasi olan orta sehpa bileşeni opsiyon veya aksesuar grubunda olamaz,

Bu duruma otomobillerden örnek verecek olursak,Tam boy stepne veya paspas..ben 1.2 araca 80bin tl para verecegim tam boy stepnesi ve paspasi olmayacak yok arkadaş.(örnekleri gırla)

Velhasil,bahsi gecen model için Orta sehpa standart olmasi lazim,hadi SS makinalara,hafif naked´lara ve dualsport lara lafim olmaz.zaten litrelik endurolarin çogunda standart geliyor.Ornek gs1200
    ooo ben konuyu kaçırmışım, bu motorda orta sehpa fabrika çıkışı olarak takılı gelmiyor mu? ilginç bir durum, gülsek mi ağlasak mı :D ben gülüyorum.

..........peki şöyle bir çözüm sunacaktım ben aslında;

Wing750 reis, sehpadan parça kesmek yerine tam yukarı çıkmasını engelleyebilir miydin? o sehpa egzoz yada şasenin biyerisine değerek en üst noktada duruyor ve o değdiği kısma plastik takoz uydursan 2cm civarı bir şey o zaman olurdu.

mesela benim motorun egzozun da ufak bir bölüm var orta sehpayı zincirden aşağıda tutmak için.

neyse artık olan olmuş. orta sehpa hayırlı olsun, güle güle kullan. (böyle dedim çünkü millet motosiklet alıyor o paraya :D )
    Wing750 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaş 2000 liraya dandik cinlide bile orta sehpa var. 50 bin liralık makine yapıyor lar orta sehpa si yok. Tabi Honda ve Yamaha da da devir saati ve vites göstergesi olmayan motorlarinida biliyor uz.
    Wing750 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Ana fikri kaciriyoruz arkadaslar. Bunlar satış stratejileri. Amaç yedek parca ve aksesuardan para kazanmak zaten. Ondan takmıyorlar. Yoksa ktm yamaha neden beton gibi sele yapiyor ? Comfort sele satmak için...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motora yeni başlıyorum, o yüzden bilmediğimden soruyorum. Bu orta sehpa tüm motorlarda üzerinde takılı olarak gelmiyor mu?
    gelmiyor. genelde ağır motorlarda uzun yol motorlarında endurolarda geliyor ya da bazılarında gene gelmiyor.
    tüm motorlarda geliyor olsaydı yarış motorlarında da gelirdi ve ortaya komik görüntüler çıkardı.
    imaj olarak olması gereken motorlar da var olmaması gereken motorlarda var.
    ama olmaması gereken motora orta sehpa koyunca yakışanı da var yakışmayanı da var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    ilk defa orta sehpalı bir Motora biniyorum ne büyük nimetmiş yarabbi 😃
    YasinC ve Wing750 bunu beğendiler.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu takan gerzek mengeneye sokup hafif dışarı doğru yamultsa böyle bir sorun olmazdı.
    Wing750 bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    orjinali 1000 lira olan malzemenin 220 liraya alırken bunda bir i... olduğunu anlamalıydınız :D Büyük markalar arge çalışmasını sağlam tutuyor ve ürünleri test ediyor. Cbf150 kullanan herkes orta sehbasını en az birkere kırmıştır ki sizin motosiklet nc750 ... En kötü sert virajlarda yere sürter.

Tavsiyem bunu tecrübe olarak görün ve aldığınız sehbayı çıkarıp atın ya orjinal ya hiç kullanmayın.
    Wing750 bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hocam güzel çalışma, 1000 tl de ne en iyisini yapmışsınız. Kestiğiniz pedin altına dışa doğru yine bir parça sac kaynattırırsanız hiç bir sorun olacağını sanmıyorum.
    Wing750 bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    ve benzin alırken çadır mat söküp takmaktan lanet geldi yan çanta demiri tasarımı yaptırdım açılıp kapanan malzeme bağlamak için
    Tasarım harika olmuş.
    Ben de waytake almıştım, zamanla sertleşti ve sehpa kısmı mile kaynadı. Muhtemelen sürtünen yüzeyler paslandı.
    Sehpa kendiliğinden yukarı çıkmamaya başladı, nerede bırakırsam orada kalıyordu.

Ben de sabitleme viadasını söktüm öyle kullanıyorum.
    Böyle anlatması zor, eğer benim yaşadğım gibi bir sorununuz varsa resim veya video atarım.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım harika olmuş.
    Ben de waytake almıştım, zamanla sertleşti ve sehpa kısmı mile kaynadı. Muhtemelen sürtünen yüzeyler paslandı.
    Sehpa kendiliğinden yukarı çıkmamaya başladı, nerede bırakırsam orada kalıyordu.

Böyle anlatması zor, eğer benim yaşadğım gibi bir sorununuz varsa resim veya video atarım.
    Sehpayı takarken milin olduğu kısmın greslenmesi gerekiyormuş. Ben de benim sehpanın mili gresli mi değil mi pek emin değilim. Değilse muhtemelen biraz pas yapar ve indirip kaldırırken düzgün çalışmaz.
    Kızıl pars ve F54 bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Sehpayı takarken milin olduğu kısmın greslenmesi gerekiyormuş.
    Bence sistemde en azından iki tane küçük rulman olmalıydı.
    Bu haliyle paslanmaması imkansız gibi.
    Wing750 bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinali 1000 lira olan malzemenin 220 liraya alırken bunda bir i... olduğunu anlamalıydınız :D Büyük markalar arge çalışmasını sağlam tutuyor ve ürünleri test ediyor. Cbf150 kullanan herkes orta sehbasını en az birkere kırmıştır ki sizin motosiklet nc750 ... En kötü sert virajlarda yere sürter.

Tavsiyem bunu tecrübe olarak görün ve aldığınız sehbayı çıkarıp atın ya orjinal ya hiç kullanmayın.
    hocam benim cbfde sehba hafiften yamulmaya başlamış,adamlara maliyetten kısmış resmen,

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım harika olmuş.

aynen kaliteli gres sürüp takarsak sıkıntı olmuyor
    ben nc yi sattım waytake elinde olan bütün 660 aksesuarlarını alıp taktım yeni motorum tenere ye
    allahtan tenere yi boş almadım ama anladım ki aksesuarsız motor almak çok mantıklı değil
    Kızıl pars bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler