Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Brixton BX 125 Retro Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Bx125x modelini satın almış bulunuyorum. Çok araştırdım bu modelde karar kıldım. Henüz acemi olduğum için yorum yapamıyorum fakat ilk izlenimlerim gayet olumlu. Çevreden de olumlu tepkiler alıyorum. Marka henüz yeni, riskli bir iş yaptığımın farkındayım
    Zamanı gelince almak isteyenlere detaylı olarak fikirlerimi aktaracağımdan kuşkunuz olmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    125 cc motora 13bin verme qeyfisi

Motosikleti
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc motora 13bin verme qeyfisi
    200-250lik aynı tarz alternatifi bol olduğu için hata yapmışız, tüh

16 beygirlik çakma enduroya binmek çok keyiflidir eminim
    dyavol-77 bunu beğendi.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Alıntı Scrambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200-250lik aynı tarz alternatifi bol olduğu için hata yapmışız, tüh

16 beygirlik çakma enduroya binmek çok keyiflidir eminim
    plakasını ezberlersin
    hiçbir psikoloğun kapısında park etmiş motosikletler göremezsiniz

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun,

Brixton kalite marka.parasinin hakkini veren makina.tvs kalitesi taşiyor.avrupada kullanicisi çok.

Aksesuara,customa hic gerek yok,stok hali yeter.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakasını ezberlersin
    Tapagaz top speedi ne gorüyor?

Hayırlı uğurlu olsun, fotoğraf video ve yorumlarınızı bekliyoruz :D keşke daha uygun fiyatlı olsaydı ama piyasa almış başını gitmiş, yine de güzel görünen bir motosiklet

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Bx125x modelini satın almış bulunuyorum. Çok araştırdım bu modelde karar kıldım. Henüz acemi olduğum için yorum yapamıyorum fakat ilk izlenimlerim gayet olumlu. Çevreden de olumlu tepkiler alıyorum. Marka henüz yeni, riskli bir iş yaptığımın farkındayım
    Zamanı gelince almak isteyenlere detaylı olarak fikirlerimi aktaracağımdan kuşkunuz olmasın.
    Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde keyifle kullanın.

Ümraniye'de geçen ay incelemiştim, hoş bir makine. Arkada disk fren ve ön ile kombine sistemi olması ilgimi çekti. Detay kalitesini gayet güzel buldum.

Avrupa'da Orcal, Mash ve Brixton iyi pazara sahipler. 125cc ama commuter pazarının dışında kaliteli alternatifler. Şahsen ben de Orcal'ı bekliyorum, gelirse yakından inceleyeceğim.

İzlenimlerinizi ve tecrübelerinizi heyecanla bekliyorum.

Sevgiler...

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu alınıp satılıcak makina değil aslında ikinci motor olarak alınıp şehir içinde on numara sürülücek makina.. hopla zıpla aradan geç dereden geç..

Motosikleti
    Şu üstteki 125cc muhabbeti yapan çakma endurocu ergen gençliğin ne halde olduğunun ispatı sanırım.

Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim. Motor başlangıç için mükemmel bir seçenek. Piyasası yok alıp satılacak motor değil bunun farkında olarak aldım. Zira satmak gibi bir niyetim de olmaz. Mali durumum iyi çok şükür. Seneye yanına Moto Guzzi çekmeyi düşünüyorum

Orcal benim de takip ettiğim bir marka umarım ülkemize gelir. Kaliteli alternatif lazım.

Bu arada belki soran olur şimdiden söyleyeyim. Brixton’ın 250 ve 500lük modelleri ülkemize gelmeyecekmiş.

Motosikleti

Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim. Motor başlangıç için mükemmel bir seçenek. Piyasası yok alıp satılacak motor değil bunun farkında olarak aldım. Zira satmak gibi bir niyetim de olmaz. Mali durumum iyi çok şükür. Seneye yanına Moto Guzzi çekmeyi düşünüyorum

Orcal benim de takip ettiğim bir marka umarım ülkemize gelir. Kaliteli alternatif lazım.

Bu arada belki soran olur şimdiden söyleyeyim. Brixton’ın 250 ve 500lük modelleri ülkemize gelmeyecekmiş.
    Sürüş hallerini anlatırsanız memnun olurum.

Motosikleti
    Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürüş hallerini anlatırsanız memnun olurum.

[video]<iframe width="1195" height="672" src="https://www.youtube.com/embed/5XekZYXzE98" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>[/url]
    İlerleyen zamanlarda detaylı olarak aktaracağım. Tam deneyimlemeden yorum yapmak yersiz olur. Yanlış yönlendirmek istemem.
    Ancak dışardan aldığım tepkiler aşırı olumlu. Gören hemen hemen herkes soruyor, dikkatli gözlerle inceliyor motoru.

sonofcrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davıdson xl1200x Forty Eıght
    Detaylı yorumunuzu ne zaman yaparsınız hocam merakla bekliyorum :d

Motosikleti
    Merak edenlere. Bu hafta detaylı bir inceleme yazısı geliyor arkadaşlar. Rodajı tamamladık. Motorla ilgili başımdan geçenler, motorun kullanımı ve hissiyatı, yakıt tüketimi, servis ve parça fiyatlarıyla vs ilgili bir yazı yazacağım vakit bulunca.
    İyi forumlar.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Geçen haftalarda KYL motor Alp Beyi ziyaret ettiğimde mağazada teslimat için bekleyen bir tane Brixton bx125r GÖRDÜM. Sahibi çok akıllı bir hareket ile standart cst marka çöp lastikleri Anlas Capra marka lastikler ile değiştirmiş. Ve bu modele cuk diye oturmuş hatta motor daha bir kalıp ve karakter kazanmış. Tabi bu lastik değişimi ekstra 1100 tl'ye mal olmuş. Tipi ve şekli lastik değişimiyle birlikte hiç de fena değil.. Tek problem yaratacak konu eski teknoloji motoru.

Bobbers20 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb125r
    hayırlısı olsun hoş motosiklet bazı elemanlarında ne dediğine aldırma memlekette çok boş adam var
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftalarda KYL motor Alp Beyi ziyaret ettiğimde mağazada teslimat için bekleyen bir tane Brixton bx125r GÖRDÜM. Sahibi çok akıllı bir hareket ile standart cst marka çöp lastikleri Anlas Capra marka lastikler ile değiştirmiş. Ve bu modele cuk diye oturmuş hatta motor daha bir kalıp ve karakter kazanmış. Tabi bu lastik değişimi ekstra 1100 tl'ye mal olmuş. Tipi ve şekli lastik değişimiyle birlikte hiç de fena değil.. Tek problem yaratacak konu eski teknoloji motoru.

https://i.hizliresim.com/86nd0r.jpg
    Yanlış bilmiyorsam Suzuki'nin kendini kanıtlamış bir motorunun lisanslı üretim kopyası ve karadüzen bir motor olduğu için pek sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum, sorun olursa parçası ve anlayanı çok, rahat olun...

Motosikleti
    Kuba rx9
    Elektronik yakıt enjeksiyonulu olduğu yazıyor. servisler iyi mi? Yedek parça ulaşılabilir durumda mı?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet o detayı atlamışım FI imiş. Yine de bilinen bir motor.

Motosikleti
    Herkese merhaba.
    Öncelikle herkesin bayramını kutlarım.
    İnceleme yazısı yazacağımı belirtmiştim. Üzerinden biraz zaman geçti, farkındayım. Elimde olmayan sebeplerle bu iş biraz gecikti, kusura bakmayın.
    Nisan ayı ortalarında bayiden teslim aldım motoru. Motosiklet küçüklüğümden beri içimde hep bir tutkuydu. Artık zamanı geldi dedim ve bu aleti internette görüp beğendim. Bayiye gidip hemen sipariş verdim ve motorum geldi. Yaşım 30 bu arada.
    Neden bu motoru tercih ettim konusuna gelince. Aslında içimde hep bir tutku olarak cruiser makinalar vardı. Fakat piyasada çin modelleri dışında başlangıç için sıfır bir makina bulamadım. İkinci ele de gönlüm el vermedi. Alternatif yok gibiydi. Hem başlangıç için commuter tarzı daha uygundu derken aldım gitti.

Bx125X modelini tercih ettim. Bunun dışında daha klasik olan versiyonu ve Cafe racer olan versiyonu mevcut.
    Dış görünüş açısından alet ben burdayım diyor. Her durduğunuz yerde meraklı gözler sizi izliyor. Soran eden çok oluyor. Çoğu 125cc olduğuna inanmıyor. Biliyorsunuz bu scrambler tarz aletler daha çok sonradan başka bir modelden evrilerek elde ediliyor. Bunun hazır olarak gelmesi avantaj. Usta bul, malzeme bul vs. Günümüz Türkiye’sinde zor işler.
    Neyse konumuza dönelim. Alette tasarım açısından bir eksiklik bana göre yok, her şey yerli yerinde ve sade. Şu fazlalık olmuş diyebileceğiniz bir şey yok.

Motoru ve şanzımanı güven veriyor aletin. Sağlamlık açısından gerçekten hissiyatı çok iyi. İş güce geldiği zaman tabii ki can sıkabildiği durumlar olabilir. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ben şehir içi kısa mesafede işe git gel, hafta sonları arada asfalt taş toprak gezerim şeklinde düşündüğüm için gücü bana ideal geliyor.
    Motorda titreşim var fakat çok az. Peglerde hiç yok denilebilir. Gidonda çok az ,en çok selede ve depoyu kavradığınız pedlerin oralarda biraz var. O da 85ten sonra başlıyor. Tek silindir/125cc gayet normal.
    Vites geçişleri çok güzel. Tık tık geçiyor hiç sorun yok. Boşu bulmak çok basit, sorun yaşatmıyor.

Yakıt tüketimi harika! Çok kasmadan sakin kullanılırsa 2.5 litre civarında tüketimi var.
    Selesi çok konforlu değil, jelle vs desteklenebilir. Ben seleyi çıkarıp takviye yapmayı planlıyorum.

Amortisörler yumuşak ve konforlu. Lastikler dişli olduğu için çukurlarda falan rahat ediyorsunuz. Yaşadığınız şehrin yolları bozuksa bu tarz lastikler biçilmiş kaftan.(Tekirdağ’da yaşıyorum, ara sokakları bilen bilir) Onum dışında ıslak zeminde lastikler hiç güven vermiyor. Ön fren anında kitliyor. Cbs olduğu için arkayı da okşayarak sıkmak lazım kaygan zeminlerde. Onun dışında asfaltta sıkıntı yok. Kaliteli bir lastikle frenler gerçekten çok iyi iş yapabilir, o hissi veriyor. Fakat sorun şu ki orijinal ebatlarında dişli lastik piyasada yok, ya da ben bulamadım. Yada dişliden vazgeçip normal bir lastik takacaksınız. O zaman da aletin ruhu kayboluyor.
    Elektrik/elektronik aksamı sorunsuz. Zaten pek bir şey yok far sinyal stop ve küçücük gösterge dışında

Alet avusturya menşeili Ksr şirketi tarafından çinde üretiliyor. Fakat aklınıza kalite açısından kuşku düşürebilir. Şunu söyleyebilirim vidaları falan hiç gevşemedi montaj kusuru falan hiç yok alette.

Gelelim en sıkıntılı konuya: Servis ve yedek parça.
    Peugeot vs Tvs servislerinden faydalanabiliyorsunuz ki aynı firma getiriyor aleti. Servislerin motordan haberi yok. Haberi olmamasını da geçtim yedek parça yok. Yanlış duymadınız YOK. Motoru bir kez sola yatırdım önüme kıran bir şerefsiz yüzünden. Debriyaj maneti kırıldı, elcik yırtıldı, ayna çizildi ve arka basamak çizildi. Maneti başka markadan uydurdular. Dedim sadece elciği değiştireyim. Mayıs ayından beri elcik bekliyoruz. Umudum kalmadı zaten. Demek ki daha büyük bir kaza geçirsek/arıza yaşasak parça falan yok, unutun. Bu büyük bir sıkıntı. Belki İstanbul’da falan durum farklıdır, bilemiyorum.

Bunların dışında alet kıvrak, şık, ölçülü bir motor. Başlangıç için ideal. 13500e aldım motoru. Şu an 15500 civarında olması lazım. Şimdi 125lik alete bu para verilir mi diyebilirsiniz. Alternatifi yok maslesef. Rks’nin bir Cafe modeli var. Küçümsemek için söylemiyorum fakat işçilik vs Brixton’a göre kötü. Fiyatına göre herşey.

Kask olarak Caberg Ghost kullanıyorum, müthiş tamamlıyor motoru.
    Birkaç fotoğraf ekliyorum aşağıya. İlk 1100 km’lik deneyimlerim bunlar. Sormak istediklerini ayrıca sorabilirsiniz.
    İyi forumlar.

________ ve Discolog bunu beğendiler.

Motosikleti
    Herkese merhaba.
    Öncelikle herkesin bayramını kutlarım.
    İnceleme yazısı yazacağımı belirtmiştim. Üzerinden biraz zaman geçti, farkındayım. Elimde olmayan sebeplerle bu iş biraz gecikti, kusura bakmayın.
    Nisan ayı ortalarında bayiden teslim aldım motoru. Motosiklet küçüklüğümden beri içimde hep bir tutkuydu. Artık zamanı geldi dedim ve bu aleti internette görüp beğendim. Bayiye gidip hemen sipariş verdim ve motorum geldi. Yaşım 30 bu arada.
    Neden bu motoru tercih ettim konusuna gelince. Aslında içimde hep bir tutku olarak cruiser makinalar vardı. Fakat piyasada çin modelleri dışında başlangıç için sıfır bir makina bulamadım. İkinci ele de gönlüm el vermedi. Alternatif yok gibiydi. Hem başlangıç için commuter tarzı daha uygundu derken aldım gitti.

Bx125X modelini tercih ettim. Bunun dışında daha klasik olan versiyonu ve Cafe racer olan versiyonu mevcut.
    Dış görünüş açısından alet ben burdayım diyor. Her durduğunuz yerde meraklı gözler sizi izliyor. Soran eden çok oluyor. Çoğu 125cc olduğuna inanmıyor. Biliyorsunuz bu scrambler tarz aletler daha çok sonradan başka bir modelden evrilerek elde ediliyor. Bunun hazır olarak gelmesi avantaj. Usta bul, malzeme bul vs. Günümüz Türkiye’sinde zor işler.
    Neyse konumuza dönelim. Alette tasarım açısından bir eksiklik bana göre yok, her şey yerli yerinde ve sade. Şu fazlalık olmuş diyebileceğiniz bir şey yok.

Motoru ve şanzımanı güven veriyor aletin. Sağlamlık açısından gerçekten hissiyatı çok iyi. İş güce geldiği zaman tabii ki can sıkabildiği durumlar olabilir. Kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ben şehir içi kısa mesafede işe git gel, hafta sonları arada asfalt taş toprak gezerim şeklinde düşündüğüm için gücü bana ideal geliyor.
    Motorda titreşim var fakat çok az. Peglerde hiç yok denilebilir. Gidonda çok az ,en çok selede ve depoyu kavradığınız pedlerin oralarda biraz var. O da 85ten sonra başlıyor. Tek silindir/125cc gayet normal.
    Vites geçişleri çok güzel. Tık tık geçiyor hiç sorun yok. Boşu bulmak çok basit, sorun yaşatmıyor.

Yakıt tüketimi harika! Çok kasmadan sakin kullanılırsa 2.5 litre civarında tüketimi var.
    Selesi çok konforlu değil, jelle vs desteklenebilir. Ben seleyi çıkarıp takviye yapmayı planlıyorum.

Amortisörler yumuşak ve konforlu. Lastikler dişli olduğu için çukurlarda falan rahat ediyorsunuz. Yaşadığınız şehrin yolları bozuksa bu tarz lastikler biçilmiş kaftan.(Tekirdağ’da yaşıyorum, ara sokakları bilen bilir) Onum dışında ıslak zeminde lastikler hiç güven vermiyor. Ön fren anında kitliyor. Cbs olduğu için arkayı da okşayarak sıkmak lazım kaygan zeminlerde. Onun dışında asfaltta sıkıntı yok. Kaliteli bir lastikle frenler gerçekten çok iyi iş yapabilir, o hissi veriyor. Fakat sorun şu ki orijinal ebatlarında dişli lastik piyasada yok, ya da ben bulamadım. Yada dişliden vazgeçip normal bir lastik takacaksınız. O zaman da aletin ruhu kayboluyor.
    Elektrik/elektronik aksamı sorunsuz. Zaten pek bir şey yok far sinyal stop ve küçücük gösterge dışında

Alet avusturya menşeili Ksr şirketi tarafından çinde üretiliyor. Fakat aklınıza kalite açısından kuşku düşürebilir. Şunu söyleyebilirim vidaları falan hiç gevşemedi montaj kusuru falan hiç yok alette.

Gelelim en sıkıntılı konuya: Servis ve yedek parça.
    Peugeot vs Tvs servislerinden faydalanabiliyorsunuz ki aynı firma getiriyor aleti. Servislerin motordan haberi yok. Haberi olmamasını da geçtim yedek parça yok. Yanlış duymadınız YOK. Motoru bir kez sola yatırdım önüme kıran bir şerefsiz yüzünden. Debriyaj maneti kırıldı, elcik yırtıldı, ayna çizildi ve arka basamak çizildi. Maneti başka markadan uydurdular. Dedim sadece elciği değiştireyim. Mayıs ayından beri elcik bekliyoruz. Umudum kalmadı zaten. Demek ki daha büyük bir kaza geçirsek/arıza yaşasak parça falan yok, unutun. Bu büyük bir sıkıntı. Belki İstanbul’da falan durum farklıdır, bilemiyorum.

Bunların dışında alet kıvrak, şık, ölçülü bir motor. Başlangıç için ideal. 13500e aldım motoru. Şu an 15500 civarında olması lazım. Şimdi 125lik alete bu para verilir mi diyebilirsiniz. Alternatifi yok maslesef. Rks’nin bir Cafe modeli var. Küçümsemek için söylemiyorum fakat işçilik vs Brixton’a göre kötü. Fiyatına göre herşey.

Kask olarak Caberg Ghost kullanıyorum, müthiş tamamlıyor motoru.
    Birkaç fotoğraf ekliyorum aşağıya. İlk 1100 km’lik deneyimlerim bunlar. Sormak istediklerini ayrıca sorabilirsiniz.
    İyi forumlar.

Teşekkürler paylaşım için, bekliyordum.

Öncelikle geçmiş olsun olsun, olur o kadar, üzülmeyin, size birşey olmasın. Yedek parça için İstanbul bayi ve servislerini arayın, tahmin ediyorum ki bulacaksınız.

Anlattıklarınız gayet hoş, titreşim 5-6 bin km sonra azalır, sıkı motor, hem titrer, hem tüketir. 2.2 - 2.3 Lt/100km ye iner tahminim. Lastik Anlas'ta varmış, Capra, güzeldir, yukarıda bir arkadaşımız paylaşmış. Bu arad açanta da yakışmış, güle güle kullanın.

Selamlar, sevgiler...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)