Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Kursuna Yazıldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk eğitim yarın. Kaç yaşında adamım, heyecandan duramıyorum. İşe güce konsantre olamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Panik yok, heyecanınızı atmak için fırsat buldukça eğitim videosu izleyin. Film izler gibi, bazen ders çalışır gibi. Her şekilde iyi gelir

Bugün ilk eğitimini aldım. Gayet güzel geçti. 8 çizme hariç parkurun tamamını defalarca yaptım. 8 çizmeyi haftya sınava gireceğim motorla çalışacağız. Bugün sadece 4 saat kadar Mondial 180 Z-One S ile çalıştık. Haftaya modelini tam bilmediğim 700’lük bir Yamaha ile devam edeceğiz. Şu an kalçalarım çok ağrıyor. Çok kasılmaktan mı oluyor yoksa motor kullananlarda olur mu?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ilk eğitimini aldım. Gayet güzel geçti. 8 çizme hariç parkurun tamamını defalarca yaptım. 8 çizmeyi haftya sınava gireceğim motorla çalışacağız. Bugün sadece 4 saat kadar Mondial 180 Z-One S ile çalıştık. Haftaya modelini tam bilmediğim 700’lük bir Yamaha ile devam edeceğiz. Şu an kalçalarım çok ağrıyor. Çok kasılmaktan mı oluyor yoksa motor kullananlarda olur mu?
    Mt7 dır yada mt7 tracer inşallah traceri sürersin. O daha sakin kullanım sağlar. Motor kullanıyorum sadece uzun süre sıcakta sürersen ağrır diyorum bence sen kendini çokta kasmış olabilirsin. Ne kadar süre sürdüğünü bilmiyorum kesin cevabı kendin bulucaksın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amele yanığı olma, şu an kollarım ekipman yüzünden 4 farklı ton halinde =)

mt07'dir büyük ihtimal, temiz rahat motor. ne stop eder ne 8 de sıkıntı yaratır. mis gibi =)

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amele yanığı olma, şu an kollarım ekipman yüzünden 4 farklı ton halinde =)

mt07'dir büyük ihtimal, temiz rahat motor. ne stop eder ne 8 de sıkıntı yaratır. mis gibi =)
    Boynumda oluşmuş amele yanığı bende de. Hanım baya güldü :D

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Bende girecem şu direksiyon sınavına. Çok tırsıyorum kalacam diye. Benim eğitimler bayramdan sonra başlayacak 9 unda da direksiyon sınavı var seni çok iyi anlıyorum. Ben motorumu önce aldım ehliyeti sonraya bıraktım salak gibi. Benimki scooter ama A sınıfına yazıldım. Şu ehliyeti aldım mı çok rahatlıyacam. Kendi motorumla 8 çizmeyi denemedim hiç. Malum XMAX 300 lastikleri ufak. Hocanın dediğine göre onun kendi 150 lik bir makinası varmış ilk onunla eğitimi verecekmiş sonra MT 7 ile eğitimlere devam edeceksin dedi. Eğitim yeri şuan kurban satış yeri olduğunda bayram sonrasına kaldık. Heyecan bende de dorukta. Şu acemiliğim döneminde ehliyetsiz kaza yapmamak için dua ediyorum.

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende girecem şu direksiyon sınavına. Çok tırsıyorum kalacam diye. Benim eğitimler bayramdan sonra başlayacak 9 unda da direksiyon sınavı var seni çok iyi anlıyorum. Ben motorumu önce aldım ehliyeti sonraya bıraktım salak gibi. Benimki scooter ama A sınıfına yazıldım. Şu ehliyeti aldım mı çok rahatlıyacam. Kendi motorumla 8 çizmeyi denemedim hiç. Malum XMAX 300 lastikleri ufak. Hocanın dediğine göre onun kendi 150 lik bir makinası varmış ilk onunla eğitimi verecekmiş sonra MT 7 ile eğitimlere devam edeceksin dedi. Eğitim yeri şuan kurban satış yeri olduğunda bayram sonrasına kaldık. Heyecan bende de dorukta. Şu acemiliğim döneminde ehliyetsiz kaza yapmamak için dua ediyorum.
    Sizde yine scooter tecrübesi varmış, bende o da olmadan direk A sınıfına yazıldım. 8 çizme dışında sorun yaratacak bir şey yok. Onu da bol pratikle aşarız diye düşünüyorum. Ben ilk 4 saatlik eğitimi 180’lik Mondialle aldım. Bu cumartesi de sınav motoru olan Yamaha Mt07 ile 4 saat çalışacağım. Sınavdan önce de son kez bir 4 saatlik eğitim var. İnşallah beceririm. Sizin eğitime başlamanız biraz gecikmemiş mi?

Bugünkü eğitimde sınav motoru da olan Yamaha MT07’ye geçtik. Mondial’den sonra kullanımı çok rahat geldi. Motoru kaldırmak yürütmek çok kolay. 8 çizme olayını da 1-2 denemesen sonra söktüm. Birinci viteste yarım debriyaj giriyorum, ortalarda hızım azalır gibi olunca debriyajı bırakıyorum. Kolayca dönülüyo. Püf noktalarından biri dönüş yaparken omuz hizasından dönüş yapılan noktaya bakmak. Bakalım napacağız.

yüksek cc motor cok kolay demiştim

simdiden hayırlı olsun

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek cc motor cok kolay demiştim

simdiden hayırlı olsun
    Aynen hocam yazdıklarınız bire bir çıktı. Ne stop ediyor,ne sekizde sıkıntı çıkarıyor. Motor kaynaklı bir sorun olmadığı gibi sürücüye yardımcı oluyor bu motor

Dün son 4 saatlik eğitimimi aldım. Trafik parkuruna da çıkıp iki tur attım. Sıkıntısız ve keyifliydi Normal parkurda da bir sıkıntım yok şükür. Sekiz çizmeye falan iyice alıştım. Sınav gününün açıklanmasını bekliyoruz.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    benide A alma diye korkuttular pişmanım... 1. vites rolantide parkuru dolanırsın... yolda en fazla 2 ye alırsın... kendine hakim olup gazı açmazsan sorun yok.. bende büyük makine kullanmam ama almışken neden A almayayım ki.. ben A2 liyim şimdi..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benide A alma diye korkuttular pişmanım... 1. vites rolantide parkuru dolanırsın... yolda en fazla 2 ye alırsın... kendine hakim olup gazı açmazsan sorun yok.. bende büyük makine kullanmam ama almışken neden A almayayım ki.. ben A2 liyim şimdi..
    Ben de büyük makine almayacağım muhtemelen. Ama inanın büyük makinenin hakimiyeti daha kolay oluyor. Makine parkurda resmen sana yardımcı oluyor. A2'ye yazılanlara düşük cc çin malı motosiklet veriyorlar. Adam zaten acemi, bir de motosikletle boğuşuyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de büyük makine almayacağım muhtemelen. Ama inanın büyük makinenin hakimiyeti daha kolay oluyor. Makine parkurda resmen sana yardımcı oluyor. A2'ye yazılanlara düşük cc çin malı motosiklet veriyorlar. Adam zaten acemi, bir de motosikletle boğuşuyor.
    Sınava gireceğiniz motor ile çalışmak önemli. Debriyaj gaz tepkilerini önceden öğrenirsiniz. stop ettirme riskiniz azalır böylece.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Sinirden ölücem yaa resmen ehliyet kursu benim evrakları MEB sistemine göndermeyi unutmuş kaydım yok diye 15-16 arasındaki sınava giremiyorum taaa ekime attı. Adam hakkını helal et tamamen benim unutkanlığım ne desen haklısın yapabilecek birşeyim yok diyip durdu gidip mekanın dağıtasım var ama neye yarar. Eğitimlere ne zaman başlıyoruz artık zaman daraldı diye 50 kere aradım. En sonunda söyledi. Küfür etmek istemiyorum ama varya .....

Cagrı; bana verilen doğru mu bilmioyorum ancak bölgesel oluyor sınavlar, tarihler farklı demişlerdi.

ARaştır belki bu ay içersindeki sınav için (ay sonu vs) kayıt alan başka bir kurs vardır.

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinirden ölücem yaa resmen ehliyet kursu benim evrakları MEB sistemine göndermeyi unutmuş kaydım yok diye 15-16 arasındaki sınava giremiyorum taaa ekime attı. Adam hakkını helal et tamamen benim unutkanlığım ne desen haklısın yapabilecek birşeyim yok diyip durdu gidip mekanın dağıtasım var ama neye yarar. Eğitimlere ne zaman başlıyoruz artık zaman daraldı diye 50 kere aradım. En sonunda söyledi. Küfür etmek istemiyorum ama varya .....
    Tüh. Cidden sinir bozucu bir durum. Benim gittiğim kurstaki sekreter hanım beni dün aradı. 15 ya da 16 sında sınava gireceksiniz. Günü netleşince arayacağız dedi.
    Sizin yaşadığınızı yaşamaktan hep korkarım. Çok berbat bir durmum.
    Olmazsa kurs ile görüşüp ders almaya devam etmek istediğinizi söyleyin. Sonuçta daha sınavınıza 1 ay falan var. Soğumamanız için idmanlara devam edin bari.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Seneyede A Ehliyetine Gircem Babam Kizsa Bile Buyuk Motor Daha Kolay Nedense Kalitesindenmidor nedir

Abimde sizin yaşınızda başladı motosiklete 1 ay oldu ehliyetini alalı a2 ile başlamıştı 100 tl fark ile a sınıfına geçti sıfır tecrübeyle ama dediği şu a2 de mondıalle kalma ihtimalim fazlaydı ama mt 07 ile gaz vermeden kuru tamamlamış sadece trafiğe çıkınca 2 ye almış vitesi sonuç sınavı geçti .sağ ele dikkat aşırı gaz vermedikçe geçersiniz dengeli motosiklet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler