Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 ehliyet 600cc ile trafik çevirmesine girmek hk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar merhaba. Benim ehliyetim a2 sınıfı fakat yeni yasaya gore yeni tip ehliyet olduğundan 600cc gibi kuvvetli motorları süremiyor. R6 ile 3 kere çevirmeye girdim evrak kontrolü yapıldı. Fakat hiç yetersiz ehliyet vb gibi şeyden ceza almadım kontrol sonrasıni yolladı memur beyler.
    Acaba memurun dikkatsizliğinden mi kaynaklı ehliyet sınıflarına hacime çok dikkat etmiyorlar mı. İşten fırsat bulunca önümüzdeki yaza A sınıfı ehliyet düşünüyordum düşünceleriniz nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Ccden ziyade beygir gücü ve kg başına düşen güç oranına bakılıyor ama r6 zaten a sınıfına giriyordur kısaca memur dikkat etmemiştir

Motosikleti
    Kesinlikle banada öyle geliyor 3 çevirmede de şansa geçtik anlaşılan

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hadi uygulamadan bir şekilde geçtin,olurda ciddi bir kazaya karişsan o zaman sıkıntı büyük hakli iken haksiz duruma düşmek kaçinilmaz..

Dikkatli ol,ayık ol,risk alma.
    computeus bunu beğendi.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Benim ehliyetim a2 sınıfı fakat yeni yasaya gore yeni tip ehliyet olduğundan 600cc gibi kuvvetli motorları süremiyor. R6 ile 3 kere çevirmeye girdim evrak kontrolü yapıldı. Fakat hiç yetersiz ehliyet vb gibi şeyden ceza almadım kontrol sonrasıni yolladı memur beyler.
    Acaba memurun dikkatsizliğinden mi kaynaklı ehliyet sınıflarına hacime çok dikkat etmiyorlar mı. İşten fırsat bulunca önümüzdeki yaza A sınıfı ehliyet düşünüyordum düşünceleriniz nedir
    hemşerim söyle söyleyeyim eğerki senin yaş 24 ve üzeri A2 ehliyetin yeni-eski tip varsa sıkıntı olmaz sistemlerde A sınıfı görünüyor.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşerim söyle söyleyeyim eğerki senin yaş 24 ve üzeri A2 ehliyetin eski tip varsa sıkıntı olmaz sistemlerde A sınıfı görünüyor.
    01-01-2016 dan önce aldiysa A2 ehliyeti sorun yok

Motosikleti
    hemşerim söyle söyleyeyim eğerki senin yaş 24 ve üzeri A2 ehliyetin yeni-eski tip varsa sıkıntı olmaz sistemlerde A sınıfı görünüyor.
    YAş 26 fakat ehliyet yeni tip abim
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi baktım B sınıfı 2010 senesi a2 ise 10/2016 senesi. Keşke 8 sene önce araç için alınca motor alsaymışım 250 lira farkı vardı. O zamanlar aracı yatırıp motorcu olacağım aklıma gelmezdi hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇEvirmede yetersiz felan deseler bilmiyorum a2 yeterli sanıyordum yıllardır böyle sürdük felan desek yemezler heralde amcalarımız çok ertelemeden almak lazım

Motosikleti
    MT-07
    Yemezler acımazlar. Ehliyetin yok gibi muamele görür ve ona göre ceza yazarlar. Motoru kullanamayacağın için bağlarlar ve seni eve taksi ile gönderirler. Gelecek yazı falan yok bunun. Mağdur etmemekte isteyebilirler lakin arabalı polislerden ziyade motorizelere denk gelirsen affetmezler. 2018tl sana, 2018tl araç sahibine yazarlar. Şayet araç senin değil ise. 4036tl ye de 4tane A sınıfı ehliyet alırsın.

Motosikleti
    Ehliyetsiz gibi muamele yapılmıyor. Yetersiz ehliyet ile araç kullanmakdan ceza alıyorsun. Sürücü kursu var amcamın Bursada ehliyetlerimi ondan alıyorum ücretsiz fakat gidip gelmek zor ya yaza alacağım yada burada para verip gideceğim artık kısmet. 3 unde de şansa yırttık anlaşılan. Bir daha çevirmeye girince polislere araçla soracağım mutlaka

Motosikleti
    honda cb500f
    Hic sorma polise uyuyan adami uyandiracaksin. Zaten kural belli. Adamon aklina gemeyen seyi aklina sokacaksin. Sonra motorla gecince ceza yiyceksin

Eski A2 EHLIYETLER TUM MOYOSIKLETLERI KULLANAMILIYOR

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Onun bi yili vardi o tarihten once A2 ALANLAR hepsini kullabiliyordu.

Senin tarih belki ondan oncedir.

.
    .
    .
    .yaa bananeeee iste oyle bise

Motosikleti
    MT-07
    O yetersiz ehliyet olayı tamamen polisin insiyatifinde olan bişey. Çok güvenme. Senin dediğine göre B ehliyetim var ama C olan kamyonu kullanayım, polis tutarsa bana kalksın ehliyetsizlikten değil de yetersizden yazsın?

Ayrıca konuya ne derece hakimsin bilmiyorum ama ehliyetini yükseltmek için kursa gidip gelmen gerekmiyor. Sadece gidip direksiyon sınavına giriyorsun. 1kez gideceksin altı üstü. Tabi parada, kumar zevki de senin. Lakin o yetersiz ehliyet olayına fazla güvenme. Ağlayanını çok gördüm...

daha polisler bilmiyorki o konuyu

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ruhsata güç ağırlık oranı yazıyor bide beygir gücüde belirtiliyor bakan polis dikkat etmemiş yoksa ceza yerdin şanslıymışsın

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 Bajaj Dominar 400 SYM Wolf SB250Ni
    Biz boşunamı A aldık her CC ye binebiliyoruz yeni yasayı bir çok kişi kulaktan duyma bilgilerle yazıyor söylüyor.

“Madde 75 ‒ Sürücü belgesi sınıfları ile belge sahiplerine sürme yetkisi verilen motorlu araçlar ve özellikleri aşağıda gösterilmiştir:

a) M sınıfı sürücü belgesi iki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikletleri (moped) kullanacaklara verilir.

b) A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

c) A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

ç) A sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

Kaynak - http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/04/20150417-3.htm

Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunsalla benim arkadaş karşılaştı A2 ehliyet ile 600RR ile çevirmeye girdi,memur beyin dikkatsizliğinden çevirmeden geçti. Bence bu konuyu fazla sulandırmamak lazım malum sonra polislerde uyanacaklar mevzuya.
    Spidi Göksel

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yetersiz ehliyet olayı tamamen polisin insiyatifinde olan bişey. Çok güvenme. Senin dediğine göre B ehliyetim var ama C olan kamyonu kullanayım, polis tutarsa bana kalksın ehliyetsizlikten değil de yetersizden yazsın?
    ...
    Siz farklı ehliyet sınıfları arasında örnek vermişsiniz(B'den C'ye vs), konu ile alakası yok, arkadaşın dediği o değil . Burda konu aynı ehliyet sınıfında ama farklı grupta olmak(A A1 A2 vs, ama A sınıfı nihayetinde ) .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)