Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik değişiminden sonra oluşan arıza.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF RX
    selamlar,

motosikletin lastikleri eskidiğinden değişim yaptırdım.
    işlemler bittikten sonra eve yol aldım , yaklaşırken motor ışığının yanıp söndüğünü gördüm.
    durup motoru kapatıp tekrar calistirip yol aldım fakat yine de benzer şekilde yanmaya devam etti.
    servisi arayıp sordum km okuyucusunda arıza var dediler.
    neyse lastikciye geri götürdüm tekrar söktü taktı fakat değişen olmadı servise göster dedi,adam başından savdı desem yeridir.
    servise gittim, onarım olmazmış ,parcanın değişmesi gerekiyormus 530 TL fiyat çektiler.
    parçacılara sordum ettim kimsede yok maalesef çıkma yada uyumlu.
    sonra az cok eli yatkın anahtar tutabilen arkadaşa söktürdüm lastiği meğerse içeride 180 derece aralıklı iki tırnağı da kırmış.
    siz siz olun dikkat edin bu tip insanlara,memlekette adam gibi iş yapan sayılı anlaşılan.
    resimleri de ekliyorum belki durum daha iyi anlaşılabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun aga.

Km reduktörunun yatagini bozmus,kanali merkezlemeden teker gobegini haldir haldir sıkmış,oda centigi ezmiş .keski ile törpule ve icine gres bas tekrar tak.çentikli kanala dikkat et.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hayatinizdan harcadığınız zamana Yazık gerçekten

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, siz lastikçi de tam s.k suratmış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, siz lastikçi de tam s.k suratmış..
    "Sizin lastikçi" demek istedim, klavye azizliğinden "siz" demişiz, ayıp olmuş..

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ne ustalar gördük biz lastik basınç sensörünü kıranlar vs. lastikçiyiz diye geçiniyorlar

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Geçmiş olsun. İşin ehlini bulmak da, yaptığı hatayı kabul edeni bulmak da ne zor oldu bu devirde.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iman gucuyle sıkmış gavat . gecmıs olsun hocam
    velizrsln ve tavsanlili bunu beğendiler.

olur öyle sensörü iptal edin ama nasıl edildiğini bilmiyorum ben, kablo falan kopmadan arıza ışığı veriyormu, kabloya direnç koyuyorlar kandırıyorlar

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Gittiğiniz yerin adresini verin ki başkalarının da başına gelmesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun

Motosikleti
    YZF RX
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aga.

Km reduktörunun yatagini bozmus,kanali merkezlemeden teker gobegini haldir haldir sıkmış,oda centigi ezmiş .keski ile törpule ve icine gres bas tekrar tak.çentikli kanala dikkat et.
    tesekkurler, biraz uğraştık ama iflah olmadı parça kovalıyoruz bakalım,biraderin motosikletle idare edeceğim.

Alıntı huduni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. İşin ehlini bulmak da, yaptığı hatayı kabul edeni bulmak da ne zor oldu bu devirde.
    tesekkurler, balans yapılması amacıyla götürmüştük yoksa lastik değişimini yapabiliyorduk.şimdi balansı da düzgün yapıldı mı yapılmadı mı şüphelenmedik değil,Allah biliyor artık.

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iman gucuyle sıkmış gavat . gecmıs olsun hocam
    tesekkurler,

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur öyle sensörü iptal edin ama nasıl edildiğini bilmiyorum ben, kablo falan kopmadan arıza ışığı veriyormu, kabloya direnç koyuyorlar kandırıyorlar
    motosiklet viteste hareket ettikten sonra devir bilgisi gelmeyince hata kodu vermeye başlıyor.sensor takılı olmadığında da durum farketmez muhtemelen denemedim gerçi.manyetik bir parçaya benziyor başka çözüm arıyoruz,parça denk gelirse değiştireceğiz.

Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Gittiğiniz yerin adresini verin ki başkalarının da başına gelmesin.
    tesekkurler,daha önce konusu geçmişti sanırım mudanya yolunda bp benzinliği geçtikten sonra sağda kalıyor.eski adı rf otomotivmiş ama şuanki ismi neydi dikkat etmedim.hatta balans makinesinde eski firmanın adı bulunuyor.

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    sağolun,umarım sizlerin başına böyle can sıkıcı durumlar gelmez.parça için de 530 lira fazla geldi bana göre bu kadar olmaz diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)