Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 cc'de yamaha neo4 mü peugeot kisbee mi???

Motovento
    REKLAM ALANI

B sınıfı ehliyetimle kullanmak için 50 cc motor bakıyordum. Aslında Peugeot kisbee'ye karar vermiş gibiydim ancak şimdi yamaha'nın da neo4 modelini Türkiye'ye getirdiğini gördüm. Fiyatlar aynı(yaklaşık 10000tl). Hangisini tercih ederdiniz? Veya 1 alt fiyatına düşüp stmax milan(7500tl) mı denemeli? Vespa'ya kadar çıkamam. Ayırdığım bütçe 10.000 tl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jumba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B sınıfı ehliyetimle kullanmak için 50 cc motor bakıyordum. Aslında Peugeot kisbee'ye karar vermiş gibiydim ancak şimdi yamaha'nın da neo4 modelini Türkiye'ye getirdiğini gördüm. Fiyatlar aynı(yaklaşık 10000tl). Hangisini tercih ederdiniz? Veya 1 alt fiyatına düşüp stmax milan(7500tl) mı denemeli? Vespa'ya kadar çıkamam. Ayırdığım bütçe 10.000 tl.
    Neo4 kullanıcısına pek rastlamak mümkün değil, kisbee ise daha önce piyasaya girdiği için kullanıcı yorumları mevcut.
    Tek karşılaştırabileceğimiz veri servis hizmeti. Yamaha daha yaygın bir servis ağına sahip.
    Araştırılması gereken en önemli şey ise her ne kadar hızla işimiz yok desekte 50 cc'de hız çok önemli. Kimi model 50 km hızda kalırken kimi model 65 km hızlara kadar çıkabiliyor. Hatta kimi model CDI değişimi, varyatör değişimi, silindir değişimi gibi bir kaç seçenekle 80 km hızları bulabiliyor.
    Ben olsam servis ve yedek parçadan ziyade ilk önce son hızlarına bakardım.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Eğer ehliyet için ayıracak zamanınız varsa bence önce ehliyet alıp sonrasında da 125/150cc ikinci el bir scooter almanız daha mantıklı olacaktır.
    50cc, yüksek hızda akan bir trafikte (İstanbul) , engebeli bir şehirde sizi sıkıntıya sokacaktır , diye düşünüyorum.
    10 bin lira gibi bir fiyat 50 cc için çok fazla, maalesef ülkenin durumu bu ama ben olsam o paraları vermem.
    Eğer ehliyet ile uğraşamam B sınıfı ile kullanacağım birşey olsun illa diyorsanız;
    5bin civarında ikinci el Peugeot kisbee alabilirsiniz

50 CC alacak isen al Çinli geç hepsi aynı,tipi hoşuna gideni alır son. 50cc için 10k verilmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin
    Neo's 4: sıvı soğutma, daha büyük teker

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Motoran allegro 50 ile mondial revial 50cc var, hoş görünüyorlar kafamı karıştırıyor zalımlar.

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    10.000 tl 50cc motor için çok değil mi ? Algı vergi yok diye 10bin vermeye değer mi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Today alın, parçası ucuz, piyasası çok canlı. Hemde katır gibi, ben çok memnunum.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    10.000 TL'yi 50 cc'lik makineye vermek

Sonuçta hepsinin son hızları 60-80 civarı ve bu hızlara ulaşınca Japonu da Çinlisi de titriyor. Bir tık fazla konfor, bir de daha uzun ömürlü motor bloğu için 3-4 kat daha fazla para vermek

Ben olsam onları alacağıma ;
    (Tahmini Fiyatlardır. Zaten aşağı yukarı böyle)
    1.500 ehliyet, 1.500 ekipman kaldı mı geriye 7.000 gidersin temizinden CBF yada YBR veya ikinci el istemiyor isen sıfır 100/150/180...'lük Çinli. Geriye de 500-600 rahat artar sigorta da oradan. Gördün mü bak 50 cc'lik fiyatına hem ekipman, hem ehliyet, hem sıfır veya ikinci el sağlam Japon hem sigortan var.

adam 50 cc alcam demiş yine çamdan kavaktan girmiş bazı arkadaşlar,Yamaha ya da kisbee beğendiğini al arkadaşım aynı hemen hemen
    gurcanozturk ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    piyasada 50cc lik motorda kullanılan motor tipleri belli scooterda üç tip falan var qmb139 ve qmb137 ve piaggio nun motoru ..

qmb139 özünde honda motoru çinliler almış birebir kopyalamış piyasadaki çinlilerin %99 unda bu makina var..

qmb137 ise sym nin kullandığı pegeoutnun kullandığı bir motor..

olaya 50cc de böyle bakın o marka bu marka işçilikde malzeme kalitesinde farkediyor ama vespa pegeout sym türevi kalite markalar dışında japonlarda bile 50cc de çok büyük bir malzeme kalitesi işçilik kalitesi beklemeyin..

pegeout , sym, vespa bunları düşünmüyorsanız bir çinli alın geçin derim hepsi aynı motoru kullanıyor..

burda tek dikkat etmeniz gereken bence jant ve fren olayı 10 inç jantlılardan uzak durun 12 inç olsun .. ve en azından ön frenin disk olmasına özen gösterin..

zaten bunlarıda kriter koydunuzmu çinliden bile toplasanız 3-4 model kalıyor geriye..

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence 50 cc motor pazarı oldukça hareket görecek. 100 CC üzeri alacağınız her motorda gizli bir de ortağı alıyorsunuz (ki bu Devlet oluyor.)Onunda yükünü çekmek gerek.
    Acaba kaç motor severimiz,senede bir kaç uzun yol yaparak ,motorumuzu şehirler arası yollarda sürekli kullanıyoruz ?

Şehir içinde kelimenin tam anlamıyla ,ayağınızı yerden kesecek ,vergisi olmayacak sigortası olmayacak 6 aylık taşıt pulu olmayacak,gerçekten çok çok az yakacak bir motoru kim kullanmak istemez ki . Sanırım en çok satanlar kategorisinde 50 cc ,ilk sıralara yükselecek. Burada önerilen iki motorda kaliteli . Ben olsam Ülkemiz şartlarında yamaha derdim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sym Orbit 50cc
    Not:
    1.90
    90kg biriyim.

Neosu yakindan inceledim,uzerine oturdum gidon ve diz mesafesi oturus pozisyonu yeterli ayaklarimi panzota koydum tam sag ve tam sol yaptim kesinlikle dizime gidon degmedi.ciddi anlamda kalite ve işcilk var,
    Ilgi duyanlarin bizzat yakindan incelemesini isterim.

Unutmadan,Crypton S modelide yeni geldi onuda inceledim oda cidden kaliteli.(underbone sevenler için)

Motosikleti
    Artık Yok...
    pegeoutnun djangosu efsane güzel tam tasarım alet millet onu vespa çakması sanıyor tasarımını ama esasen 1954 yılında üretilen S55 model pegeoutnun scooter modelinin vintage retro versiyonu

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Edit:

0 km sym Orbit II 50 2017 modeller 6.250 tl nakitte 6.000 tl ye alinabilir.kalan butçe ile işletme giderleri,kaliteli bir kask ve ekipman alinir,yakit masraflari karşilanir(Neos 9.750tl ve kisbee 2018 kiyasla)

Kisbee 2018 9.800 tl.euro4.
    Kisbee 2017 7.400 tl euro3

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Edit:
    Bu mevzuda biraz geniş duşunmek lazim,

Zaten 50cc bir motora uzun sureli binilmiyor,hee garajinda vardir bir enduro,nakedin veya maxiscooterin onunla şehir dişi gidersin,50cc ile terlik niyetine şehir içi.

Ama genel olarak,50cc ye Max 3-4 ay binilir,zehir kapilir daha sonra ehliyet alinir ve 250cc motor bakilir hee illaki istisnalar vardir ama genel kaide budur

O sebeple 50cc bir motora şu aşamada fazla butce gereksiz ama çin malinada 5-6 fazla satarken illa deger kaybi olacak,Ama sym orbit 6 bine alinip en kotu 5,500 veya alinan ucrete satilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben 25 yıldır iki lastik üzerindeyim benimde honda todayim vardı yazlıkda kullanmalık almışdım.. ben şu yaşıma kadar internette forumlarda okuduğum konular dışında gerçek hayatımda 50cc si olupda ilk motor yada başlangıç motoru olarak alan insan görmedim duymadım.. ya adam yazlığına alıyor ayağımı yerden kessin denize kumsala bakkala gidiyim gece kordona iniyim hesabı.. ya adamın motorunun hacmi çok yüksek dl650 si olan bir arkadaşımda kisbee var misal sadece iş ev arası git gellik aldı yaklaşık hemen hemen işi ile evi git gel 7-8 km falandır .. yada alternatif başka nedenlerden sebeblerden ötürü alıyorlar..

Motosikleti
    honda cb500f
    Sym orbit te bi bak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)