Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb125f Jant Kırılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bir yakınında Bir tane Küba 100 cc motor var. Kullanırken Ybr motorumu sürerken aldığım keyiften fazlasını veriyor. Niçin mı. O öve öve bitiremedigimiz Yamaha markası gidonu düşük yapmış. Hiç mi üstüne oturup deneme yapmamıslar anlamadım. Halbuki Japonlar bizden daha kısa boylu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85 bindeki çinlim sorunsuz jantıda sağlam 2800 tl ye almıştım 5.senesi
    Sizin adınıza sevindim ama bahsettiğiniz tarihlerde cbf150 5000 küsür liraydı. Biz hatalı mala da iyidir alalım diyecek değiliz ama siz aynı motoru şuan 2800 liraya alabilir misiniz acaba? O fiyata arkadaşımın 100 binli kilometreleri devirmiş 1999 model Honda Titanını alamazsınız. Burada ne olduğu belli bi konuda sidik yarışına girecek değiliz. İyi sürüşler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir hondasever olarak eleştiri okunu atıyorum:

ULAN 10.000 LİRAYA 125 CC'LİK MOTOR SATIYORSUNUZ, BARİ İŞÇİLİK VE MALZEMEDEN KISMAYIN YAHU!

insanlar honda markasına güvenip araç satın alıyor. bu iyi niyeti istismardır.
    aquarist4 bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amortisörler yamulmuş mu?

Gidon un şase bağlantı kısmında gevşeme var mı?

Bu ikisinini kontrol ettirdikten sonra darbe diyenlerin yüzüne tükürebilirsiniz. Düşme ile bu ikisinin olması çok düşük ihtimal ancak darbe ile bu ikisi olabiliyor. Resimlerden gördüğüm kadarıyla da amortisörlerde yamulma, bükülme filan yok. Haliyle geriye tek açıklama kalıyor o da hatalı üretim. Bu işin peşini bırakmayın. Gerekirse mobese, çevre kameralardan filan görüntü arayın bulabilirseniz haberlere filanda çıkar çok rahat.
    Shrieker bunu beğendi.

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Sevgili kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Derhal Honda avrupaya mail at, derdini anlat, resimleri paylaş. Emin ol ilgileneceklerdir.
    Remzidemir41 ve Shrieker bunu beğendiler.

Geçmiş olsun kardeş.hondanin. Mondial firması gibi davranması çok yanlış.ama dediğiniz gibi burası Türkiye .sonuç olarak. Düşük ccde Çinli japon farketmiyo .
    Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj 200NS
    Bu tarz firmaların en ucuz motorları genelde Çin üretimi oluyor ve çok kaliteli olmuyor ama fiyatı pahalı , 10000 tl.
    Söyleyince de bahane hazır pahalı modelimizi almalısın.
    Arkadaş yurtdışı Honda ile iletişime geçmeli , sorun çözülmezsede mahkeme ile sorunu çözmeli.
    Bajaj vb markalara laf atan arkadaşlar , Bajaj'da en azından bir muhatap var , Japonlar gibi kendini beğenmişlikle muhatapsız bırakmıyor kullanıcısını.
    Normal beğenmediğimiz esnaf bile der ki adam kolu bacağı hasar görüp yalan mı söyleyecek der çözer.

Motosikleti
    cıks
    https://eksisozluk.com/entry/79603165

mantıklı gelebilir!!!
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıkları mantıklı, konuyu açan kişinin de bir güncelleme yapmaması düşündürücü.
    Ancak servisin bir kağıt/rapor vermemesi ayrı bir rezillik.
    Konuda bolca soru işareti var.
    Shrieker bunu beğendi.

evet, düz yolda giderken jant göbekten kirilirsa motor takla atar, amortisörler yamulur, zarar görür. bu olayda motor sol tarafa yatmış, amortisörlerde bir darbe yok.

şimdi olayın seyri değişti.

tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz. bu olay nasıl olmuş olabilir?

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    Ekşide konunun takipçisiyim kaza yapan kişi ilk mesaj hariç ortada yok merakla güncelleme yapmasını bekliyorum ve hondaninda bu olaya açıklık getirmesi lazım acilen soru işaretleri artmaya başladı

kazayı yapan kişi motoru sola yatırıp ön tekeri bir yere vurmuş ve janti kırmış olabilir mi?

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazayı yapan kişi motoru sola yatırıp ön tekeri bir yere vurmuş ve janti kırmış olabilir mi?
    Amortisörde yamukluk gözükmediğine göre mantıklı yaklaşım bence.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Olayı ekşide facebookta ve şimdi de burada görüyorum.Eğer çözüme kavuşmazsa ciddi zarar ettirir markaya.Geçmiş olsun.

İşte bu yüzden bajajı tebrik ediyorum.Hiç kimseyle bile görüşemezsen ceosuyla iletişime geçebiliyorsun.Hadi bakalım hondadan bir yetkiliye ulaş ulaşabilirsen!!!

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    10.000TL dediğiniz paranın karşılığı bugün nedir ,

Havalanına gidin 1960$ veriyorlar.

2002 yılında 6.666$ ediyordu

Geçmiş olsun, konuyu güncel tutmak lazım.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sürüşte kırılsaydı çamurluk dayanmaz kırılır veya diskte falan sürtünme izleri olurdu

Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisörde yamukluk gözükmediğine göre mantıklı yaklaşım bence.
    eğer böyle ise ortada marka karalama ve haksız kazanç elde etme isteği var. honda bunu ispat ederse donuna kadar alır yavrunun.

eğer kazayı yapan ispat ederse honda'dan yüklü bir tazminat alır.

heyecan dorukta.

yalnız şu an bir cb125f sahibi olsaydım motora binmeye cesaret edemezdim doğrusu!

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    eğer durduk yere kırıldığına dair görüntü bulamazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

eğer durduk yere kırıldığına dair görüntü bulamazsa hiçbir sonuca varamaz diye düşünüyorum

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer durduk yere kırıldığına dair görüntü bulamazsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

eğer durduk yere kırıldığına dair görüntü bulamazsa hiçbir sonuca varamaz diye düşünüyorum
    Görüntü veya adamın ölmesi mi gerekiyor? İşte önce bundan sıyrılmamız gerek.Herne olursa olsun bu şekilde kırılmamalı.Balyozla vurmadıkça ya da açık rögar deliğine düşmedikçe...
    aquarist4 bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Honda bu arkadaşı mağdur etmemeli. Kendi jantını kırarak bir kazanç elde edecek değil, bilakis seyir halindeyken kırılan bir jantla kaybedecek çok şeyi var (can). Honda bu işe 'kullanıcı hatası' deyip sıyrılmaya kalkarsa çok prestij kaybeder. O janttan kazanacakları paranın 100 katını kaybederler.

Ha bir de şu üsttekileri yazdıktan sonra AEA'nın bir programında marka ismi vermeden geçen bir lafı hatırladım. Japonya, Honda Türkiye araba satıyor diye "motosiklet de satacaksınız" diyormuş. Aslında bizimkilerin böyle bir arzusu yok, motosikletle sanırım uğraşmak istemiyorlar kar düşük diye. Olayın sebebi buraya kadar iniyordur bence.

Böyle marka o-lun-maz.
    mgora bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)