Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete Başlangıç

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hakan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Merhabalar herkese, 9 senedir aktif araç kullanıyorum ve haftasonları binmek biraz olsun kafa dağıtmak için motosiklet almaya karar verdim (haftaiçi arabamı kullanmaya devam edeceğim.)

Yapacağım seçimleri aşağı yazıp sizden öneri almak istiyorum, bilmediğim bir sürü konu var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2 teker deneyimim sadece bisiklet oldu bugüne kadar.

A sınıfı Ehliyet başvurusunu yaptım + Honda safety Türkiye'den GS1'e kayıt yaptıracağım. (zamanla devam edeceğim kursa)

Motor olarak CB250R var aklımda (ABS + servis evime yakın + ucuz) ne dersiniz?

Ekipman olarak ekimde Frankfurta gideceğim Zubehör-Shop-Frankfurt www.zsf.info 'dan aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum

Bu seçimler ordaki elemanın yönlendirmesiyle veya sizin yardımınızla değişebilir.

Arai Chaser-X helmet matte black 420 €
    Dainese Course D1 Out Air Stiefel schwarz/anthrazit, 205 €
    Dainese Assen Leather Jacket 233 €
    Dainese Carbon D1 short gloves 100 €
    Dainese Delta Pro C2 leather pants 230 €
    Manis D1 65 back protector 125 €

%10 indirim ve 12,5% vergi iadesiyle 1320 € yukardakiler

Bunların dışında aşağıdaki isimini yazdığım boyun koruyucu buldum, sizce gerekli midir? Oldukça pahalı

https://www.youtube.com/watch?v=qGggtwnknaA
    Leatt Fusion 3.0 Chest Protector/Neck Brace

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    emin ol her koruyucu ayrı ayrı gereklidir.

sadece üşenmeyip kullanması var bunun.

Motosikleti
    YZF R25
    Ben 2. araç olarak aldığım için ekipman giymeden asla motor sürmem o konuda sıkıntım yok. Arabamla giderim giyemeyeceğim zaman

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hoş geldin
    GS1, CB250R doğru tercih

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Hayırlı olsun, fakat motosiklete alışınca arabaya binmek istemiyo insan Yani bi süre sonra işe gidip gelirkende motosiklet kullanmaya hazır olun derim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben deri mont ve deri pantolon yerine tekstil olan modellerden tercih ederdim. Tabi biraz bütçe meselesi. CB250R güzel seçim GS1 ve GS2 yi tamamlarsanız daha da iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Bu mağazayı internetten mi buldunuz yoksa daha önce gitmişliğiniz var mı bilmiyorum. Ancak şu noktayı hatırlatmakta fayda var. İnternette gördüğünüz indirimler mağazada olmayabilir. Ayrıca siz gittiğinizde kalmamış da olabilir. o yüzden alternatif bir liste yapmakta fayda var. Siz oraya gittiniz ben şu kasktan L beden istiyorum dediniz ama şu an orda yok dediler ve 1-2 gün teslim süresi verdiler dönüp tekrar oraya uğrama şansınız var mı?

Motosikleti
    YZF R25
    Selam,

Abim ve kuzenlerim Frankfurtta ikamet ediyor aslinda ama ben gidince uzerime uygun numara/bedenleri secip alacagim. Magazada olanlar tercihim olacak cunku vergi iadesini ben cikarken alabiliyorum bir tek. Indirim olayini konustular, ekim gibi gidecegim icin ekstra indirim olur dediler ancak olmasa da problem degil ekipman butcem motorun fiyatini da gecse duzgun almadan binmeyecegim.

Kask haric digerlerini uzun vadeli yatirim olarak dusunuyorum aslinda ama orda magazanin stok durumuna gore degisebilir evet.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    CBR250R güzel motor, biraz boy, pos, yaş da önemli.
    Yaş biraz ileri ise sırt ağrısı yapabilir.
    Normalde dik oturup sürülebiliyor, ama boy pos uzun ve kilo varsa pek konforlu olmayabilir.
    Sözün özü, üstüne binip almakta fayda var.

Ekipmanda ise boyun koruma - boyunluk çok pratik ve ergonomik değil.
    motor üstünde hareket kabiliyetini engelleyen hiç birşeyi tavsiye etmem.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Daha önce pcx ve ironmaxten sonra benim de ilk vitesli motosikletim CB250R oldu. Kendisiyle mutlu mesut devam ediyoruz. 1900 km oldu. Ben de a sınıfı ehliyetle aynı zamanda motor kullanmaya başladığımdan vitesliyle arama sadece 1 sene ara girmişti ehliyetten sonra. Bindiğimde sanki hiç ara girmeden scooter kullanmadan vitesliye geçmiş gibi hissettim. Zaten yoran bir motor da değil kendisi. Ben tavsiye ediyorum kendi adıma. 3-4 kere ani fren ihtiyacı duydum işimi gördü ve dengemi koruyabildim. Malum istanbulda böyle durumlar yola atlayanlardan ötürü bolca yaşanma potansiyeli yüksek.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ekipmanların hepsi çok güzel hiç tereddüt etme bence.
    Yalnız ben olsam bi tane de yerli korumalı kot alırdım.Her gün deri pantolon giymek zor.

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaslar merhaba,

Bu basligi actiktan tam 1 sene sonra karar verebildim yada cesaret edebildim diyelim daha dogru olur.

Yamaha R25 2018 model aldim, yenisi ciktigi icin bayi epey bir indirim yapti.

Ekipmanlar da asagidaki gibi oldu listeyi ekledim, motovlog da yapacagim motor geldikten sonra. Bir hatam olduysa affedin lutfen.

Ekipmanlari kameraya aldim, keyifli izlemeler

*ARAI KASK/RX-7 V PEDROSA SAMURAI S
    *DAINESE CEK/SUPER SPEED D1 LTHR WHT BLK FLU RED 50
    *DAINESE ELDİVEN/CARBON D1 LONG BLK BLK BLK M
    *DAINESE KORUMA/ HARD SHORT E1 BLACK L
    *DAINESE ÇİZME/TORQUE D1 OUT AIR BOOTS BLK ANT 43
    *DAINESE/SOTTOCASCO SETA IN CONF.30 NR SILK BALAC.
    *DAINESE KORUMA/MANIS D1 G1 BLACK
    *DAINESE T SHIRT/ ISTANBUL D1 T-SHIRT BLACK M
    *6 MM ALARMLI DİSK KİLİDİ GÜVENLİK SERTİFİKA
    *DAINESE KORUMA/KNEE V E1 - BLACK-N

Motosikleti
    MT-07
    Bugün itibariyle fiyatlar güncellendi. Mt-07 için 1300₺’cik bir güncelleme geldi. Temmuz’u beklememekte fayda var die düşünüyorum. Hatta %100 alacaksan zamsız pardon güncellemesiz fiyattan almaya çalışmakta fayda var. Bu ay sonunda düzenleme gelmez ise %8 ötv geri gelecek. Ekstradan para vermenin bir anlamı yok die düşünüyorum.

Edit konunun hortladığını görmedim ama yeni alacaklar için bilgi mahiyetinde yorumumu bırakıyorum buraya.

eğer kendi yönettiğin ve sana ait bir garajın var ise al yoksa kesinlikle alma çalınır...

3 aydır haber yok özellikle istanbuldaysan 10 kere düşün

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

hayırlı olsun motorunu cok iyi sakla hırsızların bayıldıgı sokak sokak aradıgı bir modeli satın almışsın.

hayırlı olsun, ekipmanlarda güzel tercihler yapmışsın. detaylı kullanım tecrübelerinide paylaşırsan sevinirim ileride çünkü almayı düşündüğüm şeyler var listende.

Kask için AGV Pista Gp modelini düşündün mü bakarken Arai Rx7 yerine fiyatları benzer sayılır. Arai tercihinde özel bir neden varmıydı konfor vs gibi?

Super Speed Mont fermuarla pantolona bağlanabiliyor olmalı, pantolon almamışsın, aslında en merak ettiğim oydu. Pantolonla bağladığında nasıl oluyor konforu diye tulum yerine tercih edilir mi. Piste gireceksen pantolonda alıp birleştirmen ya da tulum giymen lazım malum.

Motosikleti
    YZF R25
    Arai tercihimdeki temel sebep asagidaki video oldu
    https://youtu.be/aoiMUR4d0fo

Tulum yerine kesinlikle pantolon alip birlestirmek bana daha mantikli geldi. Motoru degistirecegim zaman alacagim deri pantolon. Konforu bence cok artiriyor, her zaman tulumun icinde gezmek zorunda degilsin

arai rx7 zaten kendini kanıtlamış bir kask ben de onunla agv pista gp arasındayım. AGV tasarımları çok güzel ve çok hafif ama bulup deneyemedim henüz.

Pantolon ve ceket ayrı ayrı alıp birleştirmenin avantajı giyip çıkarmak ve sadece ceketi kullanabilmek fakat birleşme yerinde esneklik olmuyor rahatsız oluyor deniliyor. alternatif iki parça tulumlar var aynı şekilde fermuarla birleşiyor onlarda ceket normalden daha kısa fakat yine esneklik pek iyi değil ve ceket kısa olduğundan tek kullamak pek mümkün değil. Ben sadece pist için alacağım sokakta zaten tekstil ceket ve kevlar pantalon. deri ile sıcaktan bayılırım burada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler