Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bel fıtığı ve motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Ben l4-l5 sol, l5-s1 sağ taraftan fıtık ameliyatı oldum. Soldaki başlangıç, almışken onu da alacağız dediler giriştiler. Eski yöntem ile yaptılar. Sonuç? Belim daha kötü. 1yıl olacak ve çektiğim acı azalmadı. Cuma artık kaçıncı mr bilmiyorum ama gene çektirip ona göre sağlam birkaç doktora göstereceğim. Motora gelirsek, belli bir zamandan sonra döküntü oluşuyor. Dik konumda oturmak, üstüne yatmamak lazım ki vstrom bu konuda rahattır bence. Ağır kaldırmayacaksın falan hikaye. İlkeli kaldırıyorsun. Benim gibi bacağın komple uyuşup, his kaybı yaşananı sağlamıyorsa olmamanı öneririm. Acı içinde dolorex iyi geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Route16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Scooter oturuş pozisyonu itibariyle bel fıtığı olmayan adamı bel fıtığı yapıyor diye duymuştum. 6 ay kullanip sattım. Bende muazzem bel sirt ağrısı yaptı skuter. Şuan mt25 ile cok mutluyuz

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    bence de bel fıtığı için skuter pek doğru bi tercih değil gibi. benim vstroma biraz daha yüksek gidon bi de sırt desteği yaparsam rahat ederim gibi duruyo. cevaplar için teşekkürler ama bel fıtığı ameliyatı konusunda bütün Türkiye resmen 2ye bölünmüş durumda. yarısı ol rahatlarsın diyor diğeri sakın olma, anlayamadım.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktor bir yakınım fıtık oldu. Bayağı kuvvetli. Kırk küsür yaşında adamın ağrıdan ağladığına şahit oldum. Olabilecek herşeyi denedi. Sonunda ameliyat oldu. 15 senedir rahat.

Bel ve sırt ağrısı sıkıntılı bir durum. Ameliyat çoğu zaman çözüm olmayabilir. Ancak yazdığınız da hiç makul değil.
    Bu yazdığım isim vermeyeyim ama İstanbul'un sayılı fizik tedavi merkezlerinin ortağı olan profesör akrabamın bana tavsiyesidir. Ben de bu rahatsızlıktan muzdarip bir kişi olarak profesörün sözünü dinledim. Elbette ki herkesin doğrusu başka olabilir. Bildiğim en kesin ve doğru çözüm pilates. Kaslarınızı güçlendirmediğiniz sürece ne fizyoterapi, ne de ameliyat çözüm değil diye düşünüyorum. Hayatınız boyunca dikkatli hareket edeceksiniz. İlerlemesini yavaşlatacaksınız.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Uzman değilim, ama ameliyat bel ağrılarının ancak yüzde biri için geçerli gibi bir şey. 99 hasta iyi bir tedaviyle toparlıyor. Öteki 1 hastayı ise ameliyat dışında birşey paklamıyor.
    Bu arada, anladığım kadarıyla bu bel ağrısı denilen şey ataklar halinde geliyor. Yani beliniz ağrıdı, ilaç fizik aldınız geçti. 1 yıl sonra tekrar ağrıdı. İlk tedavi başarısız demek değil bu. Grip gibi düşünün. Direnciniz düştü grip oldunuz, iyileştiniz. Uygun şartlar oluştuğunda tekrar grip olursunuz.
    Benim bilgiler de birkaç doktorla sohbet ve internetten geliyor.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Güvenç kardeşim bu ağabeyin 63 yaşında . Vücudumda altı adet ameliyat var . 1979 4.5 saat sağ göz dekolman. 2002 bel fıtığı operasyonu.
    27 sene bel fıtığı ameliyatı olmamak için savaştım . Çaresiz kalınca ameliyat oldum Ameliyattan bir sene sonra 50 kiloluk fıstık çuvallarını
    30 - 40 tanesini (işim gereği) rahatça taşıyabilir hale geldim. 2008 paraganglioma operasyonu 8.5 saat sürmüş. Karaciğerle böbreğimin arasında
    oluşan 10 cm kitlenin çıkartılması. 2015 sağ diz menisküs 2 saat. Ocak 2016 sol göz dekolman 2 saat ( kısa sürme sebebi 35
    sene içinde gelişen ameliyat teknolojisi). Son olarak da ekim 2016 da üç damar değişimli bypass operasyonu 4.5 saat. Amma Allahıma şükür ki bunca operasyonlardan sonra 3 yılda 3 defa motorumla Bursa - İzmir Çeşme tatilime gidebiliyorum.
    En dikkat edeceğin konu AMELİYAT SONRASI 6 AY BİR PAKET SİGARA BİLE ELİNDE TAŞIMAYACAKSIN.
    2. olarak da hastalık yoktur HASTA vardır . Hiç kimsenin hastalığı bir başkasının hastalığına benzemez
    Geçmiş olsun kardeşim . Sen Türk doktorlarına güven. Selaklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Selamlar yazmak istemiştim.
    schizo bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de mevcut, iki tane var. Özellikle kışın ağrılar artıyor. Son bir aydır hariç (kavurucu sıcak) bellik takıyorum motorda, ve en önemlisi, arazide veya normal bir yolda kasiste ve çukurda çok yavaşlama imkanım olmaz ise, hafiften totoyu seleden ayırıp, ağırlığı ayaklara veriyorum ki, darbe direkt bele vurmasın. Normal sürüş şartlarında senin motor rahatlık açısından iyiler arasında bence. Hard enduro- cros yapmayacaksan bence çokta dert etme, çünkü hafif arazi şartlarında sürmek inan bana o beli üşütmek kadar ağrıtmıyor beli. Bir ss sürüşü kadar zararı olmaz bele hafif arazi sürüşünün.
    schizo ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    çok saolun arkadaşlar. bursalı ali hocam size ayrıca teşekkür ediyorum. maşşaaallaahhh tütütüt
    bursalıali bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    işin ilginci ben belim ağrıyor diye scooter aldım ve bel açısından çok memnunum toplu taşımaya göre çok çok daha rahat.

ama aynı şeyi sırt için söyleyemeceğim. harici sırt koruma kullanıyorum sürekli, ağrıyı azaltmak için. en son da scooter ı değiştirdim.
    schizo bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    ns 200
    Sırt ve karın kaslarınızı olabildiğince güçlendirin. Fazla kilonuz var ise zayıflayın. Doktorunuzun önerdiği egzersiz hareketlerini günlük olarak düzenli şekilde yapın. 2 sene boyunca L4-L5, L5-S1 fıtığıyla yaşamış ve ilk 1 ay yatakta acıdan ağlamış biri olarak söylüyorum bunları. Şu an çok rahatım, sadece ayakta sabit durunca belli bir süreden sonra belimin altı uyuşmaya başlıyor.
    Bahsettiğim şeyleri uyguladıktan sonra istediğiniz tarzda motosiklete, istediğiniz şekilde binin.
    schizo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)