Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu kilitlere rağmen motorumun çalınma ihtimali nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Selamlar,

Biliyorum hırsıza kilit dayanmaz derler fakat yine de siz tecrübeli üyelere danışayım, ona göre gerekirse ekstra önlem alırım.

Borç harç bayiiden nmax 155 aldım.Uzun süredir heves ediyordum, ilk motorum. Kapalı alan olmadığı için kapının önüne kilitliyorum.

Arka tekerlekten demir direğe armor military 714 kilit ile bağlıyorum.
    (http://www.kilitdeposu.com/index.php?route=product/product&product_id=439)

Ön diske de Securage alarmlı disk kilidi taktım.
    (http://www.motomax.com.tr/securage-alarmli-disk-kilidi-pmu3214)

İstanbul'da tenha olmayan bir sokakta bağlı. Armor kilidin Riders of Bilgi youtube kanalında videosu var makasla falan kesilmiyor. Ama kilit yuvasını kurcalayarak falan açılma ihtimali var mı bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dua et. evrene mesaj gönder.

ha bir de karma felsefesi var.
    kulspruta bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    180 cm.lik kilitin ufak bir modelini daha alıp (100 cm ya da daha kısa) ön janttan geçirmeni ve de branda kullanmanı da tavsiye ederim. Amaç hırsızın üşenmesini sağlamak.
    kulspruta bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben motorlarımı evin içine koyuyorum, buna rağmen direksiyonu kitliyorum

Yani naparsan yap o korku gitmiyo
    Jameican1912, kulspruta ve Erdost bunu beğendiler.

yeterli. rahat ol. yeni olduğu için endişen had safhada zaten. zamanla normal düzeye iner. ben sadece alarmlı disk kilidini kullanıyorum mesela aldığının aynısı. kıpırdasa bağırıyor. zincir kilidi takmıyorum bile.
    kulspruta bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motorunu sokak lambasının altına kilitle. Ne kadar aydınlık olursa o kadar iyi. Hırsız karanlıkta çalışmayı sever.
    kulspruta bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Sokakta motor bırakmayın, popülaritesi olan bir şeyse bir gün illa ki gidecektir
    kulspruta bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Biliyorum hırsıza kilit dayanmaz derler fakat yine de siz tecrübeli üyelere danışayım, ona göre gerekirse ekstra önlem alırım.

Borç harç bayiiden nmax 155 aldım.Uzun süredir heves ediyordum, ilk motorum. Kapalı alan olmadığı için kapının önüne kilitliyorum.

Arka tekerlekten demir direğe armor military 714 kilit ile bağlıyorum.
    (http://www.kilitdeposu.com/index.php...product_id=439)

Ön diske de Securage alarmlı disk kilidi taktım.
    (http://www.motomax.com.tr/securage-a...kilidi-pmu3214)

İstanbul'da tenha olmayan bir sokakta bağlı. Armor kilidin Riders of Bilgi youtube kanalında videosu var makasla falan kesilmiyor. Ama kilit yuvasını kurcalayarak falan açılma ihtimali var mı bilmiyorum.
    Size tavsiye vereyim. Kesilmeyen bir kilit yapılması imkansız.. Elektirikli jet taşıyla hertürlü kilidi kesersiniz he nolur çok ses çıkar ve uzun sürer ama kesilir. Riders of bilgi işi showa dönüştürmüş. Sonunda dünya markası olan abusun kırılıp magginin kırılmaması bunu doğruluyor. Şu an piyasa alabileceğiniz en pahalı kilit bile jet taşıyla kolaylıkla kesilebilir.

Kilidini kesrim videoları bence tamamen bir markanın reklamı için yapılmış bir çalışma. Hele işi abartıp uzatıp oksijen kaynaklarına kadar gidilmesi yine bunun bir göstergesi. İnsanları asla kesilmez diye kandırmak yerine. Arkadaşım bakın bu kilit makasla kesilmez ama 5 10 dakikalık bir çalışma yapılarak yüksek ses çıkartılarak elektirikli bir jet taşıyla kesilebilir denmesi daha sağlıklı ve samimi. Mağazaya kilit koymuşlar yanına makas zaten o çapta bir zinciri ne marka olursa olsun o makasla kesmeniz imkansız.. Ha ince zincir olur o tabiki peynir gibi kesilir videodakiler gibi...

Motosikletinizde piyasadaki en ucuz veya en pahalı kilidi kullansanız bile hırsızın aklında sizin motosikletinizi almak varsa .. Jantı söker keser kırar yinede o motosikleti bulunduğu yerden alır. Adamlar koskoca alarmli motosiklet dükkanlarına girip içerdeki kilitli motosikleti alıyorlar.

Nmax 155 için bukadar zahmete gireceklerini sanmıyorum ama eğer kapalı bir otoparkınız yoksa söylediğiniz şekilde bir disk kilit bir zincir kilit + bir branda ile yeterince önlem almış ve hırsıza zaman kaybettirmiş olacaksınız.

Bu arada bence en önemli şey alarmli kilitler kullanmak alarmli zincir alarmli disk veya motosiklet üzerinde bir alarm. Hırsızın asıl hedefi fazla ses çıkarmadan motosikleti almak olduğunu düşünürsek bu yeterince caydırıcı olacaktır.
    kulspruta bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Kardeşim kilitler kötü değil fakat açılmayacak kadar zorda değiller yani işi bilen adam bu iki kilidi 5 dakika içinde ofline eder.

Bunlara bu kadar para vereceğine gidip karaköyde zincirciler var motosiklet için güzel kaplamalı kesilmez zincirler var gerçekten güzel bende onlardan aldım Gayet başarılı metresi 120 TL bu zincirin ve uygun kilitleride var onlarda güzel çelikten yapılma kilit ve zincir 150-160 TL yapıyor 3 tane alıp ön teker arka teker ve gövdedende bağladımmı yani açılmaz demiyorum açılmayan çözülmeyen kilit yok çünki ama en kralı bu 3 kilidri yarım saatten önce çözemez kaldıki bu yarım saatlik mevzu içinde 100-150 TL 'lik bir alarm işini çözer yani totalde 500-600 TL ile çok güzel güvenlik sistemi kurarsın ben böyle yapaıyorum şahsen ben olsam bu kilitlerle uğraşmam

ama tabiki hiç birşeyin garantisi yok benim söylediğim en güvenli yöntem değil en güvenlisi garaj'dır her zmaan sonra benim söyledim yöntem
    kulspruta bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ben olsam iki tane alarmlı disk kilidi takarım, hem ön diske hem arka diske, birde motora alarm taktırırım.Hırsız emin ol hiç uğraşmaz.Dokundukları an ciyak ciyak ötmeye başlar.Hem bu zincirlerden daha uygun ekonomik ve pratik bir yöntem olur.
    kulspruta bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam iki tane alarmlı disk kilidi takarım, hem ön diske hem arka diske, birde motora alarm taktırırım.Hırsız emin ol hiç uğraşmaz.Dokundukları an ciyak ciyak ötmeye başlar.Hem bu zincirlerden daha uygun ekonomik ve pratik bir yöntem olur.
    Yanlış hatırlamıyorsam bi sakızla disk kilidini ötmeyecek hale getirebiliyorlar diye duymuştum
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belliki yeni hırsızlık yöntemlerinden haberdar değilsin
    Bu alarmlı kilitler için asit içerikli sular mevcut eskiden yansanayi olan alarmlı kilitleri cola ile ofline edebiliyorlardı şimdi ise durumlar çok değişti kilitler kaliteli olmaya başladıkları için hırsız arkadaşlarda alet edevatlrını kalitelileştirmeye başladılar :D
    adamlarda Allah korkusu yok insanların zorla boğazlarından üst başlarından kesip aldıkları motosikltleri arabaları almayı kafaya koydukları zaman pek engel olmak mümkün olmuyor bizim yaptığımız sadece onların işini zorlaştırmak o yüzden bana göre 1 tane 1000-1500 TL 'lik kilit almaktansa 4-5 tane ayrı ayrı sağlam kilit alıp takmak daha mantıklı birde alarm koyduğunuz zaman baya bir zorlaştırıyorsunuz işlerini
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 cm.lik kilitin ufak bir modelini daha alıp (100 cm ya da daha kısa) ön janttan geçirmeni ve de branda kullanmanı da tavsiye ederim. Amaç hırsızın üşenmesini sağlamak.
    abi öyle diyorsunda farkındaysan çalınan motorların bir kısmı ya birşey olmaz kilitsiz dursun 5 dk ya geliyorum zaten diyerek çaldırılanlar velhasılı
    hırsız çalmaya değilde biz güvenlik önlemi almaya çok üşeniriz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi öyle diyorsunda farkındaysan çalınan motorların bir kısmı ya birşey olmaz kilitsiz dursun 5 dk ya geliyorum zaten diyerek çaldırılanlar velhasılı
    hırsız çalmaya değilde biz güvenlik önlemi almaya çok üşeniriz.
    Valla dostum ilave önlemin hiç zararı olmaz, benim motor pek çalınan popüler motorlardan değil, buna rağmen heryerden kilitleyip branda örtüp yine de evde tetikte bekliyorum. Beyzbol sopam var, eskiden alarm çaldı mı sopayla aşağı koşuyordum, şimdi havalı tüfek alacağım, alarm çaldı mı sniper gibi vuracağım.
    yulis, hyanax100 ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Gayet yeterli rahat ol. Bir de branda al zaten yağmurlu havalar için lazım olacak. İhtimal falan düşünme mutsuz olursun. Hayırlı olsun kazasız belasız sür, keyfine bak.
    kulspruta bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Kasko yaptım kafam rahat
    kulspruta bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

al böyle zincir birde asma kilit oh

Motosikleti
    falcon flash 100
    Aliexpreste 80 liraya araç takip cihazları var. Bir arkadaş burada paylaşmıştı bende aldım. 40 liraya da bimcell kart al. Aylık 5 liraya 250 mb internet paketi yükle kim çalarsa çalsın motorunu anında bulursun. İnternet paketini her ay yüklemeye gerek yok umarım ihtiyaç duymazsın çalınırsa gidip hemen bim den 5 lira yükle anında internet acılıyor.

Kafan rahat olur başına bir iş gelirse nereden bulacağım diye düşünmezsin. Hem motosikleti başkasına vermek durumunda kalır isen aklın kalmaz nerede ve ne süratte olduğunu canlı izlersin.

Not: Ufak bir şey dolma kalemden biraz kalın elektrik bağlantısı da çok basit motorun herhangi bir yerine korsun.
    hyanax100 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpreste 80 liraya araç takip cihazları var. Bir arkadaş burada paylaşmıştı bende aldım. 40 liraya da bimcell kart al. Aylık 5 liraya 250 mb internet paketi yükle kim çalarsa çalsın motorunu anında bulursun. İnternet paketini her ay yüklemeye gerek yok umarım ihtiyaç duymazsın çalınırsa gidip hemen bim den 5 lira yükle anında internet acılıyor.

Kafan rahat olur başına bir iş gelirse nereden bulacağım diye düşünmezsin. Hem motosikleti başkasına vermek durumunda kalır isen aklın kalmaz nerede ve ne süratte olduğunu canlı izlersin.

Not: Ufak bir şey dolma kalemden biraz kalın elektrik bağlantısı da çok basit motorun herhangi bir yerine korsun.
    yalnız atladığın bi konucuk var.

takip cihazları GSM bazlı çalışıyor. Yani bildiğin cep telefonu. ve hepsinin İMİ numarası var. Sağ olsun Reis yurt dışından gelen cep telefonlarına vergisini öde öyle kullan dediği için. Senin aliexpresten aldığın takip cihazını 1 ay sonra kullanamazsın 160 tl ödemediğin sürece
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 60s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/450...9856747317.jpg

al böyle zincir birde asma kilit oh
    Asma kilitler dünyanın en güvensiz kilitleridir herhalde. Siz, ben dahil işi azıcık bilen biri piyasadaki asma kilitlerin tamamına yakınını bir dakikanın altında açabilir.

Asma kilit veya değil, zincirlerin en zayıf halkası genelde kilit mekanizmalarıdır. Şöyle kesilmez, böyle kırılmaz denilen zincirler çok daha büyük kolaylıkla kilit mekanizmaları kırılarak veya açılarak devreden çıkarılabilir. Kilit mekanizması sağlam olan kilitleme sistemlerini tercih ediniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız atladığın bi konucuk var.

takip cihazları GSM bazlı çalışıyor. Yani bildiğin cep telefonu. ve hepsinin İMİ numarası var. Sağ olsun Reis yurt dışından gelen cep telefonlarına vergisini öde öyle kullan dediği için. Senin aliexpresten aldığın takip cihazını 1 ay sonra kullanamazsın 160 tl ödemediğin sürece
    Eski telefonların IMEI numaraları bu cihazlara atılabiliyor ancak almadan önce alıcıdan teyit etmek lazım. Bazıları numarayı sağladığınız takdirde kendisi atıp gönderiyor. Lakin polisin ne işe yaradığı şüpheli ülkede takip cihazını ancak gidip motoru geri alacak gücünüz varsa kullanmanız tavsiye olunur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)