Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu kilitlere rağmen motorumun çalınma ihtimali nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpreste 80 liraya araç takip cihazları var. Bir arkadaş burada paylaşmıştı bende aldım. 40 liraya da bimcell kart al. Aylık 5 liraya 250 mb internet paketi yükle kim çalarsa çalsın motorunu anında bulursun. İnternet paketini her ay yüklemeye gerek yok umarım ihtiyaç duymazsın çalınırsa gidip hemen bim den 5 lira yükle anında internet acılıyor.

Kafan rahat olur başına bir iş gelirse nereden bulacağım diye düşünmezsin. Hem motosikleti başkasına vermek durumunda kalır isen aklın kalmaz nerede ve ne süratte olduğunu canlı izlersin.

Not: Ufak bir şey dolma kalemden biraz kalın elektrik bağlantısı da çok basit motorun herhangi bir yerine korsun.
    Yalnız simkartlı ürünler bunlar gümrüğe takılırsa gelmez yasak çünkü, siz nasıl aldınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı freelancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asma kilitler dünyanın en güvensiz kilitleridir herhalde. Siz, ben dahil işi azıcık bilen biri piyasadaki asma kilitlerin tamamına yakınını bir dakikanın altında açabilir.

Asma kilit veya değil, zincirlerin en zayıf halkası genelde kilit mekanizmalarıdır. Şöyle kesilmez, böyle kırılmaz denilen zincirler çok daha büyük kolaylıkla kilit mekanizmaları kırılarak veya açılarak devreden çıkarılabilir. Kilit mekanizması sağlam olan kilitleme sistemlerini tercih ediniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Eski telefonların IMEI numaraları bu cihazlara atılabiliyor ancak almadan önce alıcıdan teyit etmek lazım. Bazıları numarayı sağladığınız takdirde kendisi atıp gönderiyor. Lakin polisin ne işe yaradığı şüpheli ülkede takip cihazını ancak gidip motoru geri alacak gücünüz varsa kullanmanız tavsiye olunur.
    Şöyle bir asma kilit olursa kolay değil o kadar. Kale'nin de var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Yanlis Hatirlamiyosan Gazli Kilidler var kesmeye kalktigin an gaz salgiliyo

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir asma kilit olursa kolay değil o kadar. Kale'nin de var.
    Bağlantıdaki kilidi araştırmadım ancak gerçekten sağlamsa "tamamına yakını" derken kalan birkaç kilit bunlar idi, asma kilitlerin zayıflıklarına sahip olmasın diye üretilmiş asma kilitler.

Alıntı Slayer5810 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlis Hatirlamiyosan Gazli Kilidler var kesmeye kalktigin an gaz salgiliyo
    Yasal mı bunlar peki, hırsızı enseleyeceğiz diye hapsi boylamayalım? Gaz ne gazı ola ki?

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    İyiki sitede kalıyorum yoksa o korkuyla yaşayamazdım bir yere gittiğim zamanda ön diske disk kilidi takıyorum mevzu çözülüyor.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birkaç makale okudum da konuyla ilgili; genelde birden fazla kilit mekanizması ve branda kullanılması üzerinde durulmuş. Sabit bir şeye kilitlemenin ve bu şeyin gerçekten büyük oranda sabit olmasının da önemine değinilmiş. Son olarak, kilitlerinizi yerden uzak tutun, U-kilit kullanıyorsanız da kilit içindeki boşluğu doldurmaya ayrıca gayret edin demişler. İki makale de şöyle bırakayım, dileyen okusun:

RideApart
    Motorcycle Cruiser
    hyanax100 bunu beğendi.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...zli-kilit.html

burda bahsedilmiş ondan bir yorum var ona çok güldüm.

"Bizimkiler gaz maskesi takar yine keserler"
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    üzerinde kilit deliği olan brandalar var ordan da ayrıca kilitlersiniz aliezpreste var ayrica gidondan freni kilitleyen kilitler var bir de disk kilidi taktın mı işlem tamam bence. Asma kilitte abus plus döner plakalı asma kilit öneririm. Kesmeden zorlayarak açılamaz. Maymuncukla açılamaz. Özel bir decoder aparatıyla bile yarım saat uğraşmak gerek . Masterlock denilen markanın kilitlerinden uzak dur. Youtube de bosnian bill diye bir amca var videolarina bak en iyi kilit hangileri anlarsın.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    her motorlu bir gün motorunu çaldıracaktır.
    bu yüzden sen her ihtimale karşı motora gps takip sistemide taktır. en azından motoru götürürlerken telefonun alarmı çalar.
    uyuyorsanda uyanırsın. belki motoru kamyona atmadan yetişirsin.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Arkadaşlar burda konu uzar gider o kadar çok zincir ve kilit varki güvenli olan aslında hiç birisi güvenli değil en sağlamı kasko + garaj tabi motosiklete göre değişir ama bu ikisini uyguladığınız zaman motosikletiniz çalınsada sizin için pek sorun olmaz yenisi kapıya gelir

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Otopark daha ucuz ve güvenli

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerinde kilit deliği olan brandalar var ordan da ayrıca kilitlersiniz aliezpreste var ayrica gidondan freni kilitleyen kilitler var bir de disk kilidi taktın mı işlem tamam bence. Asma kilitte abus plus döner plakalı asma kilit öneririm. Kesmeden zorlayarak açılamaz. Maymuncukla açılamaz. Özel bir decoder aparatıyla bile yarım saat uğraşmak gerek . Masterlock denilen markanın kilitlerinden uzak dur. Youtube de bosnian bill diye bir amca var videolarina bak en iyi kilit hangileri anlarsın.
    abus plus döner plakalı asma kilit

bu kilidin fotoğrafı yada modeli var mı ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bitakip kullanan varsa sorum olacak, güvenlik önlemini paylaşmak istemeyen özelden de yazabilir.

Fiyati hiç önemli değil, daha sağlamı yok dediğiniz kilit hangileri( hem gövdeden, şaseden bağlanacak incelikte ve sağlam hem de ayrica disk kilidi lazim bana- tamamını okuyamadim tek kilit kullanmıyorum yine de takviye şart oldu)

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    En saglam kilitden ziyade motosikletinize kapali garaj sağlamaya calısin, yinede dısarıda kalıcak derseniz ön arka alarmli disk kilidi motosiklet alarmi ve 2 farklı sabit noktaya zincirlemek

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız atladığın bi konucuk var.

takip cihazları GSM bazlı çalışıyor. Yani bildiğin cep telefonu. ve hepsinin İMİ numarası var. Sağ olsun Reis yurt dışından gelen cep telefonlarına vergisini öde öyle kullan dediği için. Senin aliexpresten aldığın takip cihazını 1 ay sonra kullanamazsın 160 tl ödemediğin sürece
    Sipariş verirken eski bir telefonun İMEİ sinide gönderiyorsun onlar kopyalıyor veya sana Türkiye de bir isim ve telefonunu veriyor ona 20 liraya kopyalatıyorsun böylece kapanma derdi kalmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız simkartlı ürünler bunlar gümrüğe takılırsa gelmez yasak çünkü, siz nasıl aldınız?[COLOR="Silver"]
    Cep telefonu şarj cihazı diye geliyor. Takip cihazı diye yazmıyor. Gümrükte kim açıp bakacak? kim anlayacak?

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En saglam kilitden ziyade motosikletinize kapali garaj sağlamaya calısin, yinede dısarıda kalıcak derseniz ön arka alarmli disk kilidi motosiklet alarmi ve 2 farklı sabit noktaya zincirlemek
    Birde özel güvenlik tutalım

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    branda olsun mutlaka emin ol zincirler kadar önemli böylece hırsızlar gelip kilidi inceleyemiyorlar. Bilinemeyen sey insanı ürkütür

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C - RR Daytona 250
    Sokağa motor bırakmak aslında riskli iş... Çalınma konusunda ihtimal vermekte öyle. Ne kadar fazla engel o kadar zaman kaybı demek hırsız için.. Bu konuda tavsiyede bulunmak veya yorum yapmakta zor iş. Ancak hırsızlık dışında farklı bir konu daha var. Özellikle küçük çocuklar motosikletlere çok ilgili üzerine çıkıp oynuyorlar. Senin makinanın ayaklık durumunu bilemiyorum ancak motorun devrilmesi ve çocuğun motor altında kalması en büyük risk. Daha önce şehir oteli önünde motor kilitlediğim bir gündü, sabah geldiğimde makinamın yerde devrilmiş olduğunu gördüm. Kamera kayıtlarını inceledik, 7-8 yaşlarında bir kaç çocuğun motorum ilgisini çekmiş. Ayaklığı felan kaldırmış çocuklar takribi 290 kilo motorun altında kalmaktan son anda kurtulmuşlar. Allah korusun sokağa motor bırakmanın hırsızlık korkusu yanında bu tip sıkıntılarda mevcut. Meraklı bir çocuğun motosiklet altında kalması gibi durumlar korkutur beni. Önce sağlık ve güvenlik demek lazım. Konu dışında da olsa bu durum aslında sokağa motor bırakmanın en tehlikeli olduğu durum diye düşünmekteyim.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Motoru kendi içinde kilitlerseniz, yani biryere sabitlemezseniz kaykay benzeri tekerlekli birşeyler yerinden oynatıp birkaç kişi kamyonete atıp götürebiliyorlar.
    Ayrıca hırsızlar birşeyi açarken senin ilk aklına gelen yöntemi pek kullanmaz.
    Örneğin klasik asma kilitler teneke koladan kesilmiş parça ya da kalem pil ile rahatça açılır. Yada açık anahtar ile kırılarak açılır.

Ev kapıları pet şişe ile açılır vs.
    Özetle satıcıların şovlarına takılma, deneyimler daha değerli olacaktır.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Masterlock zincir kilit ve disk kilidi dışında şöyle bir şey sipariş ettim, deneyemedim henüz fakat belki yararlı olabilir:

http://www.dx.com/p/vibration-activa...3#.W1XSxNUzaUk

Çalınmaya karşı önlemler çoğunlukla caydırmaya yönelik olduğu için iyi bir caydırıcı olur diye düşünüyorum. Görünmeyen bir yere saklandığında en ufak titreşimde ötmesi disk kilidini ses çıkarmadan kırıp atan hırsızı bile panik yaptırıp caydıracaktır, eğer iyi bir yere saklanırsa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    MR.BERK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)