Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şanzıman Tamir Fiyatları ve İzmir Dürüst Usta Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Herkese İyi günler.

Motorumuzla giderken 6. vitesten 5. vitese düşürmek istediğimde şanzımandan sesler gelmeye başladı ve vites 6 da takıldı.
    Motoru kenara çekip ne var ne yok diye inceleyip vitesi düşürmeye çalıştık ama olmadı vites 6 da takılı kaldı.
    Bu şekilde motoru geri eve getirdik Allah dan kilitleme olmadı yavaş yavaş geri döndük.

Debriyaj balata bölümü ve zincir dişli bölümünü açıp baktık görünürde birşey bulamadık.
    Artık sorunumuz son nokta şanzıman olarak kaldı.

Sorumuz ise;
    Şanzuman Tamir fiyatları nedir. İşçilik ve parça fiyatları nedir. Bilen arkadaşlar bilgi verebilirlerse ustanın yanına öyle gideceğiz.

Motorumuz 2002 R1
    Ek olarak Motorumuzu düzgün bir şekilde bakacak İZMİR de güvenilir usta tavsiyeleriniz nedir.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yetkili servisi arayıp fiyat alırsan en azından en fazla gelecek fiyatı bilir ona göre kemiği yutarsın.

Motosikleti
    R1
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servisi arayıp fiyat alırsan en azından en fazla gelecek fiyatı bilir ona göre kemiği yutarsın.
    Haklısınız fakat şanzımandan ne çıkacağını bilmiyorum. onlarda kabaca pek fiyat vermiyorlar.
    Problemin ne olabileceğini bilen bilgili arkadaşlarımız vardır sitede diye düşünüyorum. Onlar yakın bir tahminde bulunabilirler belki.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Usta ne olur ne biter bilmiyorum ama CBR 125 için bile komple şanzımana 2.500 istediler. Biraz tuzlu olabilir kendini hazırla.

Vites hilalleri ve millerinde problem olabilir. Yurt dışı sitelerden motorun model ve yılına göre yedek parça fiyatlarına bakabilirsin.

Motosikleti
    R1
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta ne olur ne biter bilmiyorum ama CBR 125 için bile komple şanzımana 2.500 istediler. Biraz tuzlu olabilir kendini hazırla.
    Sadece şanzımana mı 2500tl istediler yoksa buna işçilik dahil mi?
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Alıntı asinank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites hilalleri ve millerinde problem olabilir. Yurt dışı sitelerden motorun model ve yılına göre yedek parça fiyatlarına bakabilirsin.
    Teşekkürler.Parçayı ayarlayabiliriz fakat Bakalım Usta Ne diyecek... :(

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Çiğli Ata Sanayii Pıtır motor, Özgür ustayı öneririm. Telefon numarasını internetten kolaylıkla bulabilirsiniz.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese İyi günler.

Motorumuzla giderken 6. vitesten 5. vitese düşürmek istediğimde şanzımandan sesler gelmeye başladı ve vites 6 da takıldı.
    Motoru kenara çekip ne var ne yok diye inceleyip vitesi düşürmeye çalıştık ama olmadı vites 6 da takılı kaldı.
    Bu şekilde motoru geri eve getirdik Allah dan kilitleme olmadı yavaş yavaş geri döndük.

Debriyaj balata bölümü ve zincir dişli bölümünü açıp baktık görünürde birşey bulamadık.
    Artık sorunumuz son nokta şanzıman olarak kaldı.

Sorumuz ise;
    Şanzuman Tamir fiyatları nedir. İşçilik ve parça fiyatları nedir. Bilen arkadaşlar bilgi verebilirlerse ustanın yanına öyle gideceğiz.

Motorumuz 2002 R1
    Ek olarak Motorumuzu düzgün bir şekilde bakacak İZMİR de güvenilir usta tavsiyeleriniz nedir.

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.
    Aynısı bana İstanbul-Marmaris yolunda susurlukta olmustu debriyaj kapagının ıcınde kelebek gibi bisivardı onun pini kırılmıstı yag dahıl 700 lıraya yaptırmıstım.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    R1
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çiğli Ata Sanayii Pıtır motor, Özgür ustayı öneririm. Telefon numarasını internetten kolaylıkla bulabilirsiniz.
    Çok Sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı bana İstanbul-Marmaris yolunda susurlukta olmustu debriyaj kapagının ıcınde kelebek gibi bisivardı onun pini kırılmıstı yag dahıl 700 lıraya yaptırmıstım.
    Biraz daha ayrıntılı tarif edebilir misiniz Lütfen. Debriyaj balatalarının olduğu bölümden bahsediyorsunuz değil mi? nasıl bir bim nerede?
    Rica etsem biraz daha açıklayabilir misiniz?
    Varsa Servis manuelinden resmini gösterebilir misiniz?
    Teşekkürler.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Çok Sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Biraz daha ayrıntılı tarif edebilir misiniz Lütfen. Debriyaj balatalarının olduğu bölümden bahsediyorsunuz değil mi? nasıl bir bim nerede?
    Rica etsem biraz daha açıklayabilir misiniz?
    Varsa Servis manuelinden resmini gösterebilir misiniz?
    Teşekkürler.
    Balataların arkasında böyle dönen stress çarkı şeklinde bişi vardı ufak bişi onun pimi kırılmıs dedi o yuzden vites atmıyormus. Vallaha gece gece arşivden 2 3 yıl onceki resimi sizin ıcın buldum o zaman cekmıstım boyle bı onarım yapıyordu usta ne kadar yardımcı olur bilemem [IMG][/IMG]
    fazil ve Kanji bunu beğendiler.

Motosikleti
    R1
    Balataların arkasında böyle dönen stress çarkı şeklinde bişi vardı ufak bişi onun pimi kırılmıs dedi o yuzden vites atmıyormus. Vallaha gece gece arşivden 2 3 yıl onceki resimi sizin ıcın buldum o zaman cekmıstım boyle bı onarım yapıyordu usta ne kadar yardımcı olur bilemem http://<a href="http://hizliresim.co...Q9.jpg</a></a>
    Ne kadar umut verdiniz bilemessiniz. Debriyajda o en arka kısma kadar sökmemiştim. Şimdi en kısa zamanda sökeceğim.

Çok Çok teşekkürler.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Ne kadar umut verdiniz bilemessiniz. Debriyajda o en arka kısma kadar sökmemiştim. Şimdi en kısa zamanda sökeceğim.

Çok Çok teşekkürler.
    Yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaşın örnek verdiği motosikletin ekolü kullanım şekli vs çok bambaşka.
    Sizin motosikletinizde tecrübeli bir yamaha servisi 2-3 ihtimalli sorun tespitinde bulunur. 1 i mutlaka doğru çıkar.
    Yarış motosikleti ve sert vites iniş çıkışlarından dolayı vites hilallerinde sorun vardır muhtemelen.
    Açılmışken vites dişlileri de incelenir sıyırma kırık çatlak birşey var mı diye bakılır. Sonra paşa paşa uzun süre binersiniz motosikletinize

Motosikleti
    R1
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın örnek verdiği motosikletin ekolü kullanım şekli vs çok bambaşka.
    Sizin motosikletinizde tecrübeli bir yamaha servisi 2-3 ihtimalli sorun tespitinde bulunur. 1 i mutlaka doğru çıkar.
    Yarış motosikleti ve sert vites iniş çıkışlarından dolayı vites hilallerinde sorun vardır muhtemelen.
    Açılmışken vites dişlileri de incelenir sıyırma kırık çatlak birşey var mı diye bakılır. Sonra paşa paşa uzun süre binersiniz motosikletinize
    Cevabınız için teşekkürler. Servis ve usta illa ki bulur. Bulur vulmasına da dün iyi denilen bir ustayla görüştük.
    Sadece işçiliğine 2000 Tl alırım dedi. Şimdi diyeceklerki mecbursun. Öyle olabilir fakat bu soygunculuğa da göz yummak istemiyorum.
    Bakalım bir yolunu bulacağız. En son bir elimize anahtar, diğerine servis manuelini alıp Bismillah diye sökmeye başlayacağız.
    Kusura bakmayın geçekten fiyat içimize oturdu. Resmen soygunculuk.
    Sizede içimizi döktük biraz özür dilerim.
    Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    burak21 e gotur en güvenilir yer

Motosikleti
    R1
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Teşekkürler.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin güvenilir dedigin adama selam verilmez

Motosikleti
    Honda NC700S
    Senin güvenilir dedigin adama selam verilmez
    Merhaba, Ben de İzmir de sağlam bir servis arıyordum, aldığım motorun son sahibi Burak21 i önerdi diye oraya gittim. Neden selam bile verilmez dediğinizi açıklarsanız bir sonraki bakım yada arıza durumunda farklı bir servise yönelebilirim.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Ben de İzmir de sağlam bir servis arıyordum, aldığım motorun son sahibi Burak21 i önerdi diye oraya gittim. Neden selam bile verilmez dediğinizi açıklarsanız bir sonraki bakım yada arıza durumunda farklı bir servise yönelebilirim.
    Lafımın burak21 ile alakası yoktur ben sadece öneren arkadasın guvenilirliği yüzünden öyle dedim yanlış anlaşılmasın

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Lafımın burak21 ile alakası yoktur ben sadece öneren arkadasın guvenilirliği yüzünden öyle dedim yanlış anlaşılmasın
    Aman hocam ben de İzmir'de usta arıyorum, yorumunu görünce iyi bari uzak duralım dedim burak21 için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)