Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Konusunda Ufak Bir Hatırlatma

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Arkadaşlar zaten biliyorsunuzdur ama Michelin pilot street kullanan arkadaşlarıma hatırlatma kullanma niyetinde olanlara ufak bir uyarımdır.Yaz ayında olmamız ve 100km non-stop yol gitmiş olmam virajlarda yol tutuşunu güzelleştirsede frenlemede neredeyse hiç bir işe yaramıyor bu gün sıcak asfaltta frenledim ve 10 15 mt sonra lastiğin kızakladığını fark ettim ani bir frenleme de olmadı işin en ilginci fren lastiği kitlemiyor ama lastik dönsede asfaltın üstünde kayıyor. Aynı şekilde önlastikte sıkıntı. Dikkat edin lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ne almamız lazım lastik olarak. Cbr250 kullanıyorum

Motosikleti
    MT-07
    Ben Pulsar'da 2set pilot street kullandım. Yaz,kış,yağmur hatta bir ara kar çiselerken bile. ABS'siz idi motorum. Kızaklama kriterini neye göre yapıyorsun bilmiyorum ama o lastikler çok güzel yol tutuyor ıslak ve kuruda.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Pulsar'da 2set pilot street kullandım. Yaz,kış,yağmur hatta bir ara kar çiselerken bile. ABS'siz idi motorum. Kızaklama kriterini neye göre yapıyorsun bilmiyorum ama o lastikler çok güzel yol tutuyor ıslak ve kuruda.
    yol tutuşunda sıkıntı yok zaten garip olan ıslak kuruda güzel yol tutuşu olan bir lastiğin frenlemede saçma bir davranış göstermesi benim asıl anlatmaya çalıştığım yol tutuşuna güvenip frenlemede hele ki ani frenlemede sıkıntı yaşanmaması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanmayın demiyorum gerçekten güzel lastik sadece frenlemede saçma davranışını belirttim.

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlama ama frenlemende hata olduğunu düşünüyorum. Rahmetli Altın Elbiseli Adam'ın fren sıkma videosuna tekrardan bir göz atmanda fayda var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yaz ayları kaza konusunda daha tehlikeli, kışın ıslaklık, don vb gibi şeyler için defansif sürüş yapıp tehlikeye girmiyoruz ama yazın sürüş ofansife geçiyor. Bende her motosikletimde bridgestone batlax, dunlop sportmax gibi beğenilmeyen lastikler kullandım, ısıtmadan gaz açmadım çok şükür hiç sorun yaşatmadılar bana.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama ama frenlemende hata olduğunu düşünüyorum. Rahmetli Altın Elbiseli Adam'ın fren sıkma videosuna tekrardan bir göz atmanda fayda var.
    Zaten rahmetlinin videolarını çok izledim :D Hem yanlış niye anlayayım bir eksik yanlış varsa düzeltmiş oluruz ama bir çok kullanıcıda da aynı sıkıntı var ama dikkatimi çekti cbr kullanıcıları daha çok karşılaşıyor bu sorunla acaba motorun kendi yapısından dolayı olabilir mi ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Lastik sıfır mı bilmiyorum. Ama sıfır lastiklerin asıl performansına ulaşması için en üst tabakasının aşınması gerekiyor (Yaklaşık 100-200km sürüyor)

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rosso kullanıyodum tekrar rosso taktırdım. kesinlikle pişman etmez.
    Michelin hakkında bu tür yorumlar çok var.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kiyamam mişlene uyanmış. gencler istanbulda suruyorsaniz guvenebileceginiz lastikler belli. michelinler danliplar anlaklar falan yerlerde surunuyorsunuz sonra.

mesele belki lastikle ilgili degil surusunuzle alakalidir. sinirlarinizi zorlamak istiyorsaniz pahali lastik alacaksiniz, ya da sinirlarinizi zorlamayacaksiniz. ucuz lastik alip sinirlarinizi zorlayabileceginiz yollar aramaya son vermeniz lazim artik.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kiyamam mişlene uyanmış. gencler istanbulda suruyorsaniz guvenebileceginiz lastikler belli. michelinler danliplar anlaklar falan yerlerde surunuyorsunuz sonra.

mesele belki lastikle ilgili degil surusunuzle alakalidir. sinirlarinizi zorlamak istiyorsaniz pahali lastik alacaksiniz, ya da sinirlarinizi zorlamayacaksiniz. ucuz lastik alip sinirlarinizi zorlayabileceginiz yollar aramaya son vermeniz lazim artik.
    Michelin ne zamandan beri kötü hacı ben 10000 kmdir kullanıyorum ne dediğiniz kizaklama yaptı nede virajda bıraktı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)