Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

uzun yol konfor icin orta sinif motor secim

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar,

Super sport cbr 250 den, sport touring denilebilecek kawasaki er6f e gectim. hemde daha yuksek tork icin tabi. daha konforlu rahat olacagini zannetmistim. zannetmistim. ama cbr la gittigim yda bi kac yerim biraz uyusuyordu o kadar, ama er6 ile belim kiriliyor ayni yolda.

cruiser lara gecsem uzun yol konforu elde eder miyim, fazla performans guc kaybi yasamadan tabi.

gv 650 yi denedim. guclu makina, ama parcasi bulunmuyor, pahali hemde egzoz sesi berbat,

gonlumden bi honda shadow 750 dragstar 650 gecmiyor degil ama 22bin ustu fiyatlari pahali.

siz ne istedigimi anladiniz. Bana motosiklet onerinsinde bulunur musunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Sen Dominar yada türevlerine bak istersen. O motorlar çok yakar, az kaçar. Bide ben cruiserları sevmiyorum die bok atıyorum

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Merhaba,

Er6f sanıyorum ki daha rahattır.
    Cruiser motosiklet yaklaşık 15 bin km dir biniyorum benim makinaya m800'e.
    Makina sınıfının en güçlüsü, en torklusu. Güç olarak hiç üzmedi beni. Ulan az daha güçlü olsaydı dediğim hiç olmadı.

Cruiser'ları çok severim. Ağır motosiklet. Her yeri demir, plastik yok. yıkayıp parlattın mı mükemmel duruyor. Canın sıkıldıkça sil parlat makineyi.
    Işıl ışıl geziyorsun. Dikkat çekici oluyor. 2 silindir sesi zaten ayrı bir hoş geliyor bana. Herhangi bir devirde bile gazı açtığımda yanlıyor kanunsuz.

Ancak;

Cruiser motosiklet uzun yol için konforlu değil. Artçı konforu hele hiç yok.

günlük 200-250 km iyi gider sıkıntı yok ancak, 250-330'den sonra sorunlar başlyor. Selene kadar rahat olsa da uyuşuyor kaba.
    ayak ve dizlerde problem yok. ellerde de problem olmuyor. Sadece bel, kaba ve sırt kısmında ağrılar baş göteriyor.
    Rüzgar siperliği yoksa hele, rüzgar tokatı manyağı oluyorsun yüksek hızda. Paraşüt gibi şişiyorsun.

Geçen artçımla yola çıktık 200 km yaklaşık. Benim için rahattı da, artçı için hiç rahat değildi. Hele ki bozuk yollarda.
    @motorkafa'ya mesaj atmıştım cbf1000 almış, önceki motosikleti shadow ile kıyaslarmısın demiştim. Cevap yazmıştı; Shadow'da çok eziyet çekmişiz diyor. yolda bir taş parçasını bile bağırsaklarımızda hissediyoruz ve frene bastınmı duran bir motosikletim var artık diyordu.

Ama artık artçılı olduğum için bazı şeylerden ödün vermem gerekiyor, benim ve artçımın konforu için.

Velhasılı cruiser pek uzun yol motosikleti değil hocam. İmkanlarım doğrultusunda ben de değiştirmeyi düşünüyorum motosikletimi, orta-üst sınıf bir enduro ile.
    Gs, africa, ctourer tarzı makinaları kesiyorum şu aralar bakalım nasip.

edit: Yakıtımı da paylaşayım. genelde kendim olduğum zamanlar hep 5,5-6 lt civarında geziyordum. Uzun yolda hep hızlı gidiyordum. Şehir içi zaten çok yakıyor genel olalrak.
    Artçımla uzun yola gittim, agresif kullanmayarak 4,4 lt'ye düşürebildim.
    NC'lere bir bak bu arada.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    dominarda dik oturursan rahat az yatıyım hız yapıyım dersen ondada belin tutuluyor dün top speed denemesi yapıyım dedim ilk defa boynum ve belim ağrıyor şuan ama düzgün oturunca rahat

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Honda 750X yavaş yavaş para koyuyorum kenara :D

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Suzuki inazuma motorlar konfor bakımından çok iyidir.

400 500cc v motor chopperlar yok mu hic piyasada?

hic rastlamadim yahu, lifan 250b ye bakmistim, çok guzel goruntu ve ses ama cekmez abi ya 18 Hp :(

hocam cruiser i guzel anlatmissin uzun yola enduro onermissin de, surucu ve artci icin ayri ayri sisy barlar yapicam motora yaslanmak icin

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 250 den ER6F e geçme hayalleri kuran ben şu an hayal kırıklığı yaşıyorum :’(

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 den ER6F e geçme hayalleri kuran ben şu an hayal kırıklığı yaşıyorum :’(
    bunlar birazd göreceli kavram hocam o rahat edemedi diye sende edemiyceksin diye birşey yok sen motoru dene yinede
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

er6f guzel makina performans yol tutus vs. oturus pozizyonu da hos ilk biniste, ama 2 saat yol gidince is degisiyor. 3 sefer 330km lik yola ciktim. belimi kirdi, bilekler bel sirt iptal.

cbr 250 daha az yordu ayni yollarda. konfor motorda degisikliklerle artirilabilir bence biraz ama ben satiyorum suanda konfor amacli.

10 yildir moto kullaniyorum

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    NC 750 DCT olabilir mi acaba ?

nc 750 tipsiz ve pahalilar hocam arastirmistim onuda.

23binleri pek asamam. tracer 700 de baktim da pahalilar :(

Dominar sanırım bunun çaresi veya sym veya kymco nun scooter larına bakın onlarla da uzun yola çıkanlar oluyor

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    cbr 250 den diversion f e geçtim sık sık uzun yol yaptığım için cbr la kendime eziyet etmişim onca zaman meğersem bu cumartesi ist-ordu yapacağım heycan bastı bak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    oturuş pozisyonuna alışamadığındandır diye düşünüyorum. İyi bi ön cama ek olarak rüzgar saptırıcı deflektör ve gidon yükseltme alıp yatmadan kullanırsan pek ağrı hissetmezsin. Mt07 ile 5 molalı gittiğim yolu vfr ile tek molalı döndüm, dönüş yolunda her zaman daha çok mola vermişimdir buna rağmen yormadı beni sport touring.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler