Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sis farı(Çakar) cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Herkese merhabalar,
    Her sabah kullandığım basın ekspres yolunda cuma günü yediğim saçma bir ceza. Hergün şirket arabasıyla giderdim işe ama cuma günü, işten sonra eşimi de alıp akşam biraz gezmekti amacım ama basın ekspres yolu Ankara istikameti kullanalar bilir güzergahı Ankara çıkışına gelmeden 500 mt emniyet şeridi var, orayı kullanırken Çakar farlarımda açıktı haliyle sivil trafik ekipleri mavi yelekli arkadaşlar durdurdu. Ehliyet ruhsat demeye başladı ben derdimi anlatmaya çalışırken kendisi beni hiç dinlemiyor tabi bu şekilde bile bizi farketmiyorlar diyorum, her hafta bir motorcu arkadaşımızı kaybediyoruz diyorum aldığım cevap benim sorunum değil diye bir cevap aldım. Konuşmadım daha fazla sustum 220 TL ceza mı yedim.

Herkese hayırlı sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "'.'.;"':.".':.:.'.".,.,.,,!?!.,!,?,.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Peki sizce çakmalı modda olmasaydı normal sis gibi yansaydı ceza yazarlarmıydı?

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sizce çakmalı modda olmasaydı normal sis gibi yansaydı ceza yazarlarmıydı?
    Hocam orasını bilmiyorum. Sivil trafik ve otoban polisleri hiç bir şeye müsamaha göstermiyor maalesef

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Motorda da olsa çakar olayından nefret ediyorum. Sizin adınıza üzülemedim malesef, olması gereken bir ceza.
    Sürekli yanması dikkat dağıtmıyor ama yanıp sönmesi kesinlikle dikkat dağıtıyor ve rahatsız ediyor.
    birbilent bunu beğendi.

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Çakarlı olduğu için değil normal hava şartlarında sisleri yaktığın için kesmişler cezayı. İzmir'de özellikle sisleri yakarak gezen lükslere cezayı yapıştırıyorlar sürekli. Dikkat edin.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bu motorlarda çakar modasını kim çıkardıysa bütün xmax ve nc serilerinde var

akşam vakti yolda giderken arkadan gelen o çakarlı motor bizim gözümüzü nasıl alıyor bilemessiniz.

takmayın şu çakarları

çakar yoksa bizi farketmiyolar filan geçiniz.

selektör diye bişey var mühendis tasarlamış kullanın
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Sis farlarını aracın dikiz aynalarına dayarsanız göz alır dikkat dağıtır. Yola yayarsanız akşamları görüş açınız değişir yol kenarlarını görebilirsiniz. Siz akşamları motor kullanmıyorsunuz heralde, ben 10 milyarda ceza yesem o sisleri çıkarmayacağım motorlarda tek far selektör yapınca ne farkettiriyor Allah aşkına

Herkese iyi sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)