Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha MT-25 vs Honda CB250R Hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Motor dünyasına yeni giriyorum ve ehliyet almak için uğraşıyorum. İstanbul Başakşehir Kayaşehirden , Fatih Aksaray şeklinde günde gidiş/geliş toplamda 50km yolum var. Bu güzergahta kullanmak üzre bir motor almayı düşünmekteyim. Eşim haftanın 2 günü bana artçı olacak ayrıca pazar günü gezmelerinde de artçım olacak. Bu hususlarla birlikte 2018 model 0 motor alacağımıda düşününce hangisini almamın benim için daha uygun olacağını ve sebebi ile mümkün ise değerli yorumlarınızı rica etmekteyim. 2 Kasada hoşuma hoşuma gidiyor, motor çekiş ve artçı ile rahat olması, ara sıra şehirler arası çıkıncada bizi çok yormayacak gibi fikirlerim mevcuttur. Değerlendirmelerinizi buna göre yapmanızı rica ederim.

Güzergahım bu şekilde:

ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben tercihimi cb250r dan yana kullanıyorum.
    çünkü mt25 çok yer.

bu arada 5. bölgedesiniz galiba. komşu sayılırız. bende 4 teyim

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Motor dünyasına yeni giriyorum ve ehliyet almak için uğraşıyorum. İstanbul Başakşehir Kayaşehirden , Fatih Aksaray şeklinde günde gidiş/geliş toplamda 50km yolum var. Bu güzergahta kullanmak üzre bir motor almayı düşünmekteyim. Eşim haftanın 2 günü bana artçı olacak ayrıca pazar günü gezmelerinde de artçım olacak. Bu hususlarla birlikte 2018 model 0 motor alacağımıda düşününce hangisini almamın benim için daha uygun olacağını ve sebebi ile mümkün ise değerli yorumlarınızı rica etmekteyim. 2 Kasada hoşuma hoşuma gidiyor, motor çekiş ve artçı ile rahat olması, ara sıra şehirler arası çıkıncada bizi çok yormayacak gibi fikirlerim mevcuttur. Değerlendirmelerinizi buna göre yapmanızı rica ederim.

Güzergahım bu şekilde:

http://i.hizliresim.com/LDnm8Z.jpg
    Az yaksın, kalkışta atik olsun ve tasarımı güzel olsun derseniz CB250R ( 2018 de abs var. Lastikler 110/70 17 - 150/60 17 )
    Ne yaktığı çok önemli değil, benim için top speed önemli ve nasıl gözüktüğünü çokta önemsemiyorum diyorsanız MT25 ( 2018 de abs var. Lastikler 110/70 17 - 140/60 17 )

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Bir mt25 kullanıcısı olarak cbr diyorum 🤣

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tercihimi cb250r dan yana kullanıyorum.
    çünkü mt25 çok yer.

bu arada 5. bölgedesiniz galiba. komşu sayılırız. bende 4 teyim
    Merhaba,
    Ne kadar bir tüketimden bahsediyoruz acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yaksın, kalkışta atik olsun ve tasarımı güzel olsun derseniz CB250R ( 2018 de abs var. Lastikler 110/70 17 - 150/60 17 )
    Ne yaktığı çok önemli değil, benim için top speed önemli ve nasıl gözüktüğünü çokta önemsemiyorum diyorsanız MT25 ( 2018 de abs var. Lastikler 110/70 17 - 140/60 17 )
    Görünüş olarak 2side hoşuma gidiyor açıkçası, topspeed olarak bakınca veya örnek veriyorum şehirler arası 110-120 gibi gidince çokta ötmeyecek akıp gidecek birşey istiyorum. Ayrıca artçı konusunda ne durumda acaba bu 2 model?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir mt25 kullanıcısı olarak cbr diyorum ��
    Neden bu şekilde bir şey diyorsunuz ?
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    [QUOTE=MuratKeskin;4362328]Merhaba,
    Ne kadar bir tüketimden bahsediyoruz acaba ?[COLOR="Silver"]

benim motosiklet hypermotard 796
    ruhsatta 803 cc olarak geçiyor.
    şehir içi 6 litre yakıyor.
    mt25 yüksek devirlerde gücünü verdiği içi eğer yüksek devirlerde kullanırsan benimki kadar yakarsın

[QUOTE=mavzer-i;4362331]
    Merhaba,
    Ne kadar bir tüketimden bahsediyoruz acaba ?[COLOR="Silver"]

benim motosiklet hypermotard 796
    ruhsatta 803 cc olarak geçiyor.
    şehir içi 6 litre yakıyor.
    mt25 yüksek devirlerde gücünü verdiği içi eğer yüksek devirlerde kullanırsan benimki kadar yakarsın
    Peki CB250R yüksek devirlerde gitmez veya çok yakmazmı MT-25 ile kıyaslayınca ?

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    RÜZGAR;
    Kardeşim tam 5 sene cbr 250r kullandım. 200 m de mt25 kullandım. Uzun yol yapacağım en aşağı 100 km lik geziler planlıyorum diyorsan cbr250r diyorum. Neden mi? Motosiklette grenaj çok önemli bir faktör. Cbr da bu olay mükemmel. Ha bir touring veya adventure gibi rahat değil ama sonuçta rüzgarı engelleyen grenaj veya gidonun tam ss olarak değil hafif yüksek olması sürüş konforunu uzun mesafeli yolculuklarda hissettiriyor.

Mt25 de kullandım birkaç defa ön siper camı orjnalinde kısa, yanlar çıplak far far rüzgar alıyor birde 110 km hızın üstüne çıktığında sanki ringe bir yumruk bir sağ yumruk yer gibi süreklitokatlanıyorsun, başın savruluyor bacakların sürekli rüzgara karşı açık vaziyette. Keyif alamazsın. Mt 25 i şehir içinde 40 50 km lik mesafeler için kullanabilirisin. Ama kesinlikle uzun yolculuklar için tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    [QUOTE=MuratKeskin;4362332]
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Peki CB250R yüksek devirlerde gitmez veya çok yakmazmı MT-25 ile kıyaslayınca ?
    hondanın motorları az yakmakla ünlüdür.
    alt devirleri canlı olduğu için çok yüksek devir istemez. dolayısıyla az yakarsın ama ne kadar yakarsın bilemem.
    MuratKeskin bunu beğendi.

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cb250r da artçınız ne kadar rahat eder acaba o konuyu iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Bir de rüzgar faktörünü kesinlikle göz ardı etmeyin.

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RÜZGAR;
    Kardeşim tam 5 sene cbr 250r kullandım. 200 m de mt25 kullandım. Uzun yol yapacağım en aşağı 100 km lik geziler planlıyorum diyorsan cbr250r diyorum. Neden mi? Motosiklette grenaj çok önemli bir faktör. Cbr da bu olay mükemmel. Ha bir touring veya adventure gibi rahat değil ama sonuçta rüzgarı engelleyen grenaj veya gidonun tam ss olarak değil hafif yüksek olması sürüş konforunu uzun mesafeli yolculuklarda hissettiriyor.

Mt25 de kullandım birkaç defa ön siper camı orjnalinde kısa, yanlar çıplak far far rüzgar alıyor birde 110 km hızın üstüne çıktığında sanki ringe bir yumruk bir sağ yumruk yer gibi süreklitokatlanıyorsun, başın savruluyor bacakların sürekli rüzgara karşı açık vaziyette. Keyif alamazsın. Mt 25 i şehir içinde 40 50 km lik mesafeler için kullanabilirisin. Ama kesinlikle uzun yolculuklar için tavsiye etmiyorum.
    CBR250R hiç düşünmedim açıkçası, ss tarzı bir motor bana şehir kullanımına pek uygun gelmiyor. Ayrıca arkaya topcase takacağım. Birazda eğilir vaziyette olduğundan eşim bu tip bir oturuş pozisyonunda motor istemiyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Inazuma F modelide duşunulebilir.(Artçi konforu muazzam)
    blueway2 bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Bir cb250r kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim:
    Daha geçen hafa 992 km lik bir gezi yaptık. Motorda tek kişiydim 120 km hızın altına hiç inmeden 3.7 lt ortalama yakıt yaktım. Aynı yolda, aynı hızlarla mt25 kesinlikle 5 lt lere yakın yakacaktı. Bir arkadaşımda r25 var ışıklarda defalarca denedik. cb250r üstünden atlıyor r25 in. Mt25 ile aynı makineye sahip oldukları için bu örneği verdim. Yani cb250r çok iyi ivmelenen bir motor, cbr250 ile karıştırmayın. Son hız olarakta mt25 ile 10-15 km farkediyor. 173 km de kesiciye giriyor fakat bu rüzgar arkadan eserken ve motorun üzerine kapandığınız zaman. Normalde hava ve yol şartlarına göre 145 ile 167 arasında değişen bir son hızı var. Donanım olarak bakarsanız; showa süspansiyon, ilk defa kullanılan ve diger abs lere göre fren mesafesini daha fazla kısaltan hondanın kendi geliştirdiği abs sistemi gibi çok güzel özellikleri var. Yani mt 25 ile malzeme kalitesi asla kıyaslanamaz. Mt nin tek artısı çift silindir olması ve 10-15 km fazla olan son hızı.
    Üstelik cb250r çok hafif olduğu için şehiriçinde de daha kıvrak ve keyifli.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma F modelide duşunulebilir.(Artçi konforu muazzam)
    Hocam Suzuki bana nedendir bilmiyorum hiç sıcak gelmiyor. Hiç bakmadım desem yeridir sebepsiz yere bir ilgisizliğim var

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir cb250r kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim:
    Daha geçen hafa 992 km lik bir gezi yaptık. Motorda tek kişiydim 120 km hızın altına hiç inmeden 3.7 lt ortalama yakıt yaktım. Aynı yolda, aynı hızlarla mt25 kesinlikle 5 lt lere yakın yakacaktı. Bir arkadaşımda r25 var ışıklarda defalarca denedik. cb250r üstünden atlıyor r25 in. Mt25 ile aynı makineye sahip oldukları için bu örneği verdim. Yani cb250r çok iyi ivmelenen bir motor, cbr250 ile karıştırmayın. Son hız olarakta mt25 ile 10-15 km farkediyor. 173 km de kesiciye giriyor fakat bu rüzgar arkadan eserken ve motorun üzerine kapandığınız zaman. Normalde hava ve yol şartlarına göre 145 ile 167 arasında değişen bir son hızı var. Donanım olarak bakarsanız; showa süspansiyon, ilk defa kullanılan ve diger abs lere göre fren mesafesini daha fazla kısaltan hondanın kendi geliştirdiği abs sistemi gibi çok güzel özellikleri var. Yani mt 25 ile malzeme kalitesi asla kıyaslanamaz. Mt nin tek artısı çift silindir olması ve 10-15 km fazla olan son hızı.
    Üstelik cb250r çok hafif olduğu için şehiriçinde de daha kıvrak ve keyifli.
    Zaten en çok düşündüren yakıt meselesi. Tasarım olarak retro havası hoşuma gidiyor vede ledler filan çok daha iyi elbette. Tek sıkıntım artçı konforu bakımından nasıl olacağını bilemiyorum. Birde arkaya topcase filan takılmıyor şeklinde söylentiler var. Aslı varmıdır bilmiyorum. CB250R daha ucuz ve daha az yakıyor. Ayrıca servis konusunda daha ucuz deniyor Honda için.

Honda da birisi forumda yazmıştı, kaza yapmış ve egzoz değişmiş, sırf egzoz a 3000tl yazmış servis, bana çok geldi açıkçası. Ayrıca koruma takozları ile uyumu nasıl acaba ? Ben ilk kez motor sahibi olacağım, illaki düşüp kalkacağız o yüzden sormaktayım.

Birde aklıma takılan diğer husus topspeedi önemsemezsek 160-180 arası bana çok fark etmez şuan için, tek ve çift silindir farkının topspeed harici ne farkı olur bunu bilmiyorum.

Bu konuları kafamda aydınlatırsam muhtemelen Honda bana sıcak geliyor açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Aslında detaylıca bakınca CB250R kafamda iyice oturmaya başladı. Tek o soba bacası gibi egzoz gözüme batıyor Acaba CB125R ile kıyaslayınca kaybedeceği neler olur farkı neler olabilir. ?

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Merhaba hocam bende mt 25 kullanıcısıyım istanbul içinde 3.6 yakıyo mt 25. Uzun yol yapsam biraz daha altına düşer eminim. Düzeltmek istediğim bir yer daha var ben r25 ile 182 gördüm, mt 25 ile de 179. Kullanıcı ve hava şartlarına göre bunlar değişkenlik gösterebilir 190 yapanda gördüm r25 ile. Şunu net söyleyebilirim artçı için öt 25 eziyet olur uzun yolda koltuk çok rahatsız cb250r koltuk durumu nasıl bilmiyorum ama test sürüşü yapmak lazım. Eğer arada çok fşyat farkı yoksa dominar 400 de düşünülebilir alternatif olarak.

Alıntı simoncelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam bende mt 25 kullanıcısıyım istanbul içinde 3.6 yakıyo mt 25. Uzun yol yapsam biraz daha altına düşer eminim. Düzeltmek istediğim bir yer daha var ben r25 ile 182 gördüm, mt 25 ile de 179. Kullanıcı ve hava şartlarına göre bunlar değişkenlik gösterebilir 190 yapanda gördüm r25 ile. Şunu net söyleyebilirim artçı için öt 25 eziyet olur uzun yolda koltuk çok rahatsız cb250r koltuk durumu nasıl bilmiyorum ama test sürüşü yapmak lazım. Eğer arada çok fşyat farkı yoksa dominar 400 de düşünülebilir alternatif olarak.
    Kaçtane video ve site inceledim açıkçası 3.6lt yaktıran görmedim hiç üstad. 4-5lt ler okuyorum ve görüyorum hep. Oysa CB250R ise 3lt ler sözediliyor, basarsan 4'ler konuşuluyor. Bajajlar bana pek sıcak gelmedi açıkçası. 23790tl fiyat vermişler. Honda 22900tl. Yamaha ise 24650. Açıkçası artçım rahat edecekse ve arkaya topcase takılırsa seçimim muhtemelen cb250r şeklinde olacak gibi duruyor.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    cb250 daha küçük duruyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Kaçtane video ve site inceledim açıkçası 3.6lt yaktıran görmedim hiç üstad. 4-5lt ler okuyorum ve görüyorum hep. Oysa CB250R ise 3lt ler sözediliyor, basarsan 4'ler konuşuluyor. Bajajlar bana pek sıcak gelmedi açıkçası. 23790tl fiyat vermişler. Honda 22900tl. Yamaha ise 24650. Açıkçası artçım rahat edecekse ve arkaya topcase takılırsa seçimim muhtemelen cb250r şeklinde olacak gibi duruyor.
    Eğer yakından görmediyseniz bir CB250R ı gidin görün tasarım çok hoş.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Güç istiyorsanız ve 1-1.5 litre yakıt farkı sorun olmayacaksa kesinlikle mt25

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    CB250R diyorum ben de.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)