Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2+B ehliyeti aynı anda almak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar iki ehliyeti aynı anda alınca ucuza geliyor mu ? Üsküdar’da yaşıyorum önerebileceğimiz kurs var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    sadece para olarak bakma. angarya, evrak... olarak akıllıca

Motosikleti
    Honda CBF150
    O olay kalkmış artık. Önce birine yazılıp ehliyetini teslim alcan sonra diğerine yazılabilirsin. Bana kurstan öyle bilgi vermişlerdi

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Hayır kalkmadı her ikisine de aynı anda yazılabiliyorsun sadece dosyalarından birini sonra işleme koyuyorlar, diğerini alınca. Ehliyet çıkarırken sıkıntı ama, aynı anda çıkmıyor, 2 kere ehliyet ücretini vereceksin.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır kalkmadı her ikisine de aynı anda yazılabiliyorsun sadece dosyalarından birini sonra işleme koyuyorlar, diğerini alınca. Ehliyet çıkarırken sıkıntı ama, aynı anda çıkmıyor, 2 kere ehliyet ücretini vereceksin.
    Hocam hemen çıkarmanıza gerek yok. Ama aynı anda alınmıyor. Önce a2 yada b ye girip hem yazılı hem uygulama oluyorsunuz. daha sonra da sadece b yada a2 den uygulama oluyorsunuz. Yani direksiyona giriyorsunuz.
    Sonrada dosyaları alıp a2+ b yi aynı anda çıkarıyoruz.....
    Tek ehliyet ücretiyle iş bitiyor.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hemen çıkarmanıza gerek yok. Ama aynı anda alınmıyor. Önce a2 yada b ye girip hem yazılı hem uygulama oluyorsunuz. daha sonra da sadece b yada a2 den uygulama oluyorsunuz. Yani direksiyona giriyorsunuz.
    Sonrada dosyaları alıp a2+ b yi aynı anda çıkarıyoruz.....
    Tek ehliyet ücretiyle iş bitiyor.
    Hayır maalesef böyle değil. 6 ay kadar önce çıkarttım A2 ehliteyimi, sırada benden bir önceki arkadaş hem B hemde A1 almış, aynı anda ikisini basamıyorum, birini basacağız, o adresinize gelince bir daha randevu alıp onunla beraber geleceksiniz dendi. Maalesef doymuyorlar, her bir yönetmelik değişiminde bu sefer halktan ne koparsak, insanlara neyi nasıl kitlesek diye düşünüyorlar. Bu arada her iki ehliyetinde değerli kağıt ücreti olan yanlış hatırlamıyorsam 134TL'yi ödemek zorundasınız.

A2 ve B konusunda da aynını dedim zaten.Önce B alacaksan yazılıya girip sonra uygulamaya giriyosun, geçip dosyanı alınca A2'yi işleme alıyorlar ve onun uygulamasına giriyorsun. Önce A2 alacaksanda tam tersi işte.

AMA KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE aynı anda 2 ehliyeti bastıramıyorsun. Nufüs müdürlüğünün yalancısıyım.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben aynı anda 2 ehliyeti de bastırdım. Bir tane kart ücreti ödedim. Sizi bilgilendiren memurlar olayı bilmiyormuş.

O olay eskiden di şuan sadece ücretler ayni ödersin 700 araba 300 motor aralarında 140 tl mi ne kart ücreti ödüyorsun onun birinden muaf olursun yanı 700 + 325 1025 yerine 900 felan ödersiniz rakamlar tahmini altı üstü olabilir yani kısacası 2 tane kart ücreti yerine 1 tane ödersinin bende düşündüm de fazla kârlı bir şey değil 😂

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı anda 2 ehliyeti de bastırdım. Bir tane kart ücreti ödedim. Sizi bilgilendiren memurlar olayı bilmiyormuş.
    Ne zaman aldınız acaba? Henüz daha 6 ay önce sistem bu dediniz işi yapmak için kapalıydı. Mümkün değildi böyle bir şey.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    DRZ400SM
    Ne zaman aldınız acaba? Henüz daha 6 ay önce sistem bu dediniz işi yapmak için kapalıydı. Mümkün değildi böyle bir şey.
    Geçen sene Haziran'da.2 kart ödemek çok saçma.Kursa sorun bir de.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Haziran'da.2 kart ödemek çok saçma.Kursa sorun bir de.
    Usta bak geçen sene Haziran diyorsun, ben 6 ay önce bizzat şahit oldum, zaten son 6-7 ayda gelen bir yönetmelik bu. 2'sini aynı anda alman mümkün değil, oradaki görevli vermek bile istese sistem kabul etmiyor çünkü, orada tek seçenek var doldururken sistemin.
    RoofRoof bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Usta bak geçen sene Haziran diyorsun, ben 6 ay önce bizzat şahit oldum, zaten son 6-7 ayda gelen bir yönetmelik bu. 2'sini aynı anda alman mümkün değil, oradaki görevli vermek bile istese sistem kabul etmiyor çünkü, orada tek seçenek var doldururken sistemin.
    Doğrudur o zaman şefim.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bu sistem yeni gelmiş o zaman ne yapalım. Ödeyeceksiniz yapacak bişi yok. İyiki yıllar önce 2sini birden almışım.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha ucuza gelmiyor babam. Buna alisin anlayin artik. Sadece butun cileyi bir kerede cekiyorsunuz, sonra rahatsiniz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    artık sürücü belgelerini nüfus müdürlükleri veriyor.
    yeni sürücü belgelerinin arka kısmında tüm sınıflar mevcut.
    hangileri için sertifika aldıysanız tek seferde çıkartabilirsiniz.

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Tek seferde çıkartmıyorlar daha 2 hafta önce arkadaşım a2+b yi tek seferde alabileceğini düşünerek nüfus müdürlüğüne gitti önce birini işleme aldılar o çıktıktan sonra öbürünü 2 defa kart ücreti verdi anlayacağınız. Devletimiz keriz mi yolunacak tavuk bulmuş da bıraksın...
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık sürücü belgelerini nüfus müdürlükleri veriyor.
    yeni sürücü belgelerinin arka kısmında tüm sınıflar mevcut.
    hangileri için sertifika aldıysanız tek seferde çıkartabilirsiniz.
    İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. Tek seferde çıkaramaz.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ucuza gelmiyor babam. Buna alisin anlayin artik. Sadece butun cileyi bir kerede cekiyorsunuz, sonra rahatsiniz.
    Öyle değil işte artık, hem daha ucuz değil hemde çileyi 2 kere çekiyorsunuz.

Alıntı Erenk34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek seferde çıkartmıyorlar daha 2 hafta önce arkadaşım a2+b yi tek seferde alabileceğini düşünerek nüfus müdürlüğüne gitti önce birini işleme aldılar o çıktıktan sonra öbürünü 2 defa kart ücreti verdi anlayacağınız. Devletimiz keriz mi yolunacak tavuk bulmuş da bıraksın...
    Aynen öyle, bunu anlatmaya çalışıyorum sabahtan beri.

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sistem yeni gelmiş o zaman ne yapalım. Ödeyeceksiniz yapacak bişi yok. İyiki yıllar önce 2sini birden almışım.
    Ayne öyle, bundan bahsediyorum. Düdükleniyoruz yani yapacak bir şey yok.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    siz hangi ildesiniz bilmiyorum ama Balıkesir'de aynı gün içerisinde yapılıyor işlemler. tek seferde demek istediğim buydu.

Artık sınırlama var devletten diye biliyorum minimum fiyat uygulaması var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)