Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka amortisör ayarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Arkadaşlar arka amortisörü biraz daha yükseltmek istiyorum sanırım en alçak ayarda ve çok yumuşak. Hem görüntü olarak hem de artçı aldığımda hepten oturuyor motor şimdi bu fotoğrafta görünen yayın altındaki iki somunu sıkarak yükseltiliyor diye biliyorum bunun dışında bir ayarı oluyor mu? başka bir şey yapmama gerek var mı? veya amortisöre zarar verir mi?

[IMG][/IMG]

bonusşu an bu durumda az daha yükselsin istiyorum

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha r25 kullanıyorum
    arka amortisör ayarı 7 kademeli
    ben kendime göre ayarladim ve ben 3 ten 7 ye çektim daha sertleştirdim ve viraj kabiliyeti arttı fakat konforu düştü
    sendeki kademesiz ayarlanabilir ve tamamen kendi isteğine göre ayarlayabilirsin
    herhangi bir zararı yok
    şöyle bir anahtara ihtiyacın var

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha r25 kullanıyorum
    arka amortisör ayarı 7 kademeli
    ben kendime göre ayarladim ve ben 3 ten 7 ye çektim daha sertleştirdim ve viraj kabiliyeti arttı fakat konforu düştü
    sendeki kademesiz ayarlanabilir ve tamamen kendi isteğine göre ayarlayabilirsin
    herhangi bir zararı yok
    şöyle bir anahtara ihtiyacın var
    https://i.hizliresim.com/P1Mkr6.jpg
    eyvallah
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Hacım ayarını bilemeyeceğim de şimdi yaylaya çıktığın vidyoyu izledim amortisör eski yaylı somyalar gibi olmuş gıcır gıcır ama keyfinde gıcır maşallah allah bozmasın
    burakrak bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    O anahtarı bulamazsanda tornavida çekiç ile halledersin. Biri sıkar diğerini ise kontra için sıkacaksın

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Son Ütücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacım ayarını bilemeyeceğim de şimdi yaylaya çıktığın vidyoyu izledim amortisör eski yaylı somyalar gibi olmuş gıcır gıcır ama keyfinde gıcır maşallah allah bozmasın
    aynen öyle kirli bırakmaya gelmiyor hemen ses yapıyor yıkadıktan sonra wd40'ı bastım heryere şimdi ses yok ama her araziden sonra yıkayıp hemen arkasına yağlamak gerekiyor yoksa öyle çince konuşmaya başlıyor )

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O anahtarı bulamazsanda tornavida çekiç ile halledersin. Biri sıkar diğerini ise kontra için sıkacaksın
    Muhtemelen öyle olacak anahtardan varmıydı hatırlamıyorum.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tornavidanın ağzı bozuk olsun ama. Yani tam tüz tornavida keski gibi zarar verir. Ne kadar ağzı geniş o kadar iyi

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tornavidanın ağzı bozuk olsun ama. Yani tam tüz tornavida keski gibi zarar verir. Ne kadar ağzı geniş o kadar iyi
    Anladım tornavida değil ama tam oraya göre malzeme var elimde sanırım iş görür yarın bir denerim bakalım

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım tornavida değil ama tam oraya göre malzeme var elimde sanırım iş görür yarın bir denerim bakalım
    he bu arada söylemeyi unuttum arka tekerleği askıya al
    senin enduro da orta sehpa vardır sanırım orta sehpada işlemini yap yere basmasını teker
    oda yoksa padok standı oda yoksa
    yan ayak varsada arkadaşın üstüne alsın motosikleti arkayı kaldırsın 5 10 dk sabretsin sende işini görürsün tamamdır.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Uzun yolda en yumuşak konuma aldım hiç ağrı sızı kalmadı.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Evet bugün amortisör işini hallettim düz tornavida benzeri bir aletle çekiçle vura vura ayarı biraz sertleştirdim az bişey yükseldi işte tam kıvamında şu an bu arada bugün lastiklerim de geldi onları takayım dedim ama başıma bazı olaylar geldi ön lastikten başladım zar zor lastiği yerinden söktüm sonra yenisini taktım falan gidip şişireyim dedim neyse hava basıyorum 5-6 saniyede iniyor dedim heralde bir yerde kestik takarken bir daha çıkarıp bir baktım meğer iç lastiği delik deşik etmişiz neyse sıfır iç lastik alayım dedim o da en yakın 15 km mesafede neyse gittim aldım 50 lirada ona verdim. Sonra dedim arka lastiği sökmek yemedi gidip motorcuya taktırdım. Öyle böyle işimizi hallettik bu arada sticker seti almıştım onları da kafama göre yapıştırdım ama tam bitmedi ufak tefek şekiller daha yapacam sağına soluna. Meğer lastik söküp takmak ne kadar dikat isteyen işmiş..
    son durum;

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ön lastik yasa, arka lastik kenda. Arka lastikler biraz beklemiş IRC'den pek farkı yok fiyatı uygun diye aldım ama hakkaten kaya gibi

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)