Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nc 750 X Dct Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplam 100k dct kullandım. Böyle bir şeyden haberim yok...
    Araba ile bu biraz farklı söyle ki araçlarda viteste iken trenden ayağınızı çekince araç hareket eder. Motorsiklette böyle durum yok gaz vermediğiniz sürece vites boşta gibi durur. Yani frenle kavramının açılması falan yok
    bu kötü oldu şimdi :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kötü oldu şimdi :(
    Videoda bahsedilen şey durma pozisyonunda oluyor diye anladım. Zaten hareket halinde olmaz diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    ekonomi için alıyorum az yakıyor diye alıyorum diyorsanız şunuda hesaba katın bir farı 8000 bin tl bir dsg balata değişimi 8500tl falan genel giderlerde önemlidir ..

ekonomi bazlı alırsınız 8000 bin liralık 5 bin liralık bir masrafa toslarsanız onu zaten yıllık ortalama yakıt paranıza katsanız 100km de 6-7 litre yakan motorun hesabına denk gelir..

bunun dışında arkadaşlar zaten denilicekleri demiş.
    espresso ve banno1957 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi için alıyorum az yakıyor diye alıyorum diyorsanız şunuda hesaba katın bir farı 8000 bin tl bir dsg balata değişimi 8500tl falan genel giderlerde önemlidir ..

ekonomi bazlı alırsınız 8000 bin liralık 5 bin liralık bir masrafa toslarsanız onu zaten yıllık ortalama yakıt paranıza katsanız 100km de 6-7 litre yakan motorun hesabına denk gelir..

bunun dışında arkadaşlar zaten denilicekleri demiş.
    Eyvallah hesap iyi de Farı bozulmayacak,balatası bitmeyecek motor hangisi ve aynı anda bunların ucuz olduğu...

2015 7. ayda aldım şu anda 85 binde standart (fren,zincir dişli) dışında hiç bir arıza vermedi,yolda bırakmadı,çalışmamazlık yapmadı,hatta ampülü bile geçmedi hala orijinal ampülleri duruyor...

Daha ne olsun istersin ki ….
    blueway2 bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eyvallah hesap iyi de Farı bozulmayacak,balatası bitmeyecek motor hangisi ve aynı anda bunların ucuz olduğu...

2015 7. ayda aldım şu anda 85 binde standart (fren,zincir dişli) dışında hiç bir arıza vermedi,yolda bırakmadı,çalışmamazlık yapmadı,hatta ampülü bile geçmedi hala orijinal ampülleri duruyor...

boş muhabbetler bunlar.Evet evet dct almayın, çok fena, alanlar bin pişman hepsi ağlıyor.
    Bir far konusu dönüp duruyor,diğer markaların led far fiyatlarını merak etmiyor değilim.

Motosikleti
    Artık Yok...

sanırım şöyle bir algı oluşuyor ben aldım bozulmadı bir şey olmadı sendede olmıycak.. bunun garantisini karşı tarafa verebiliyorsanız kefil oluyorsanız lafım yok. yok olmuyorsanız bence çokda iddalı konuşmamak lazım..

hadi siz düşmediniz arkadaş düşdü yan yattı acemiliğine geldi devirdi falan filan yani kısaca bir şey oldu farı kırdı yada sağ yada sol paneli çatlattı .. bunun gitti servise 8 bin lira 10 bin lira dediler.. bunun bir garantisi varmı yok.. aldı şanzımanı balata yedi ,sizde yemedi diye onda olmıcak diye bir garantisi varmı yok..

ben bu mantığı oldum olası sıcak bakmam bende var bir şey olmadı sendede olmaz.
    ben kendim bile başkasına bu garantiyi vermem sürdüğüm motor için piaggio x10 um var bir sürü kişi nasıl diyor sorun çıkartıyormu.. 15 bin km dir sürüyorum bi sorun çıkartmadı ama sen alırsın senin ki çıkartır onu bilemem ona garanti veremem diyorum.. bu benim bütün motorlarım için geçerli geçmişde.. yani kendi malımızdan yola çıkmayalım bence..

sen zamanında bakımına sokarsın en ufak bir sesde hemen servise götürür baktırırsın, eşşek niyetine binen yağını su yapan değiştirmeyen motordan anlamayan bisikletçiden bozma ustalara sokan bir ton insan var.. sen güzel birinden almışsındır o arkadaşa öyle biri denk gelmez uğraşır durur sorunlar onun elinde patlar..

Fiyalar pahalımı pahalı .. benim x10 nun sağ paneli komple değişdi kocaman parçadan basediyorum nerdeyse motorun yarı kaplaması 800 tl + işçilik bana 1000 tl gibi rakama geldi.. nc nin komple sağ yada sol paneli ne kadar bilmiyorum ama rahat bir balataya 8500 bir fara 8000 diyorlarsa komple bir panele herhalde rahat 10 bin 12 bin derler.. birde piaggo ya parça olarak pahalı derler.. merak edenlere benim motorumun farı en son 3500 tl falandı ekimdeki fiyatı dolu far ledi medi gündüz farı herşeyi ile..
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Logaritma

Abi erinmeden satır dolusu yaziyorsun,postlara baktigim zaman yorum uzunsa diyorum bu kesin logaritma hoca..

Boşver,kim nasıl kullanirsa,kaç litre yaktirirsa yaktirsin..yerim nc sini zincirini..farini...

X10 nun uzerine çek brandayi..

Gel sana cross alalim,üzerindeki yorgunlugu,ataleti atarsin..olmaz mi?

Hatta foruma girmeye firsat bile bulamazsin..
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Logaritma

Abi erinmeden satır dolusu yaziyorsun,postlara baktigim zaman yorum uzunsa diyorum bu kesin logaritma hoca..

Boşver,kim nasıl kullanirsa,kaç litre yaktirirsa yaktirsin..

X10 nun uzerine çek brandayi..

Gel sana cross alalim,üzerindeki yorgunlugu,ataleti atarsin..olmaz mi?
    cross bana gelmez bir kere yaptım yıllar önce birde fethiyede ata binmişdim bire bir aynısı kasık takım taklavat kalmamışdı ikisindede
    bursalıali, maktama ve levend84 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    cross bana gelmez bir kere yaptım yıllar önce birde fethiyede ata binmişdim bire bir aynısı kasık takım taklavat kalmamışdı ikisindede
    O zaman atv-utv alalim..ona da bahane bulma..
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    sanırım şöyle bir algı oluşuyor ben aldım bozulmadı bir şey olmadı sendede olmıycak.. bunun garantisini karşı tarafa verebiliyorsanız kefil oluyorsanız lafım yok. yok olmuyorsanız bence çokda iddalı konuşmamak lazım..

hadi siz düşmediniz arkadaş düşdü yan yattı acemiliğine geldi devirdi falan filan yani kısaca bir şey oldu farı kırdı yada sağ yada sol paneli çatlattı .. bunun gitti servise 8 bin lira 10 bin lira dediler.. bunun bir garantisi varmı yok.. aldı şanzımanı balata yedi ,sizde yemedi diye onda olmıcak diye bir garantisi varmı yok..

ben bu mantığı oldum olası sıcak bakmam bende var bir şey olmadı sendede olmaz.
    ben kendim bile başkasına bu garantiyi vermem sürdüğüm motor için piaggio x10 um var bir sürü kişi nasıl diyor sorun çıkartıyormu.. 15 bin km dir sürüyorum bi sorun çıkartmadı ama sen alırsın senin ki çıkartır onu bilemem ona garanti veremem diyorum.. bu benim bütün motorlarım için geçerli geçmişde.. yani kendi malımızdan yola çıkmayalım bence..

sen zamanında bakımına sokarsın en ufak bir sesde hemen servise götürür baktırırsın, eşşek niyetine binen yağını su yapan değiştirmeyen motordan anlamayan bisikletçiden bozma ustalara sokan bir ton insan var.. sen güzel birinden almışsındır o arkadaşa öyle biri denk gelmez uğraşır durur sorunlar onun elinde patlar..

Fiyalar pahalımı pahalı .. benim x10 nun sağ paneli komple değişdi kocaman parçadan basediyorum nerdeyse motorun yarı kaplaması 800 tl + işçilik bana 1000 tl gibi rakama geldi.. nc nin komple sağ yada sol paneli ne kadar bilmiyorum ama rahat bir balataya 8500 bir fara 8000 diyorlarsa komple bir panele herhalde rahat 10 bin 12 bin derler.. birde piaggo ya parça olarak pahalı derler.. merak edenlere benim motorumun farı en son 3500 tl falandı ekimdeki fiyatı dolu far ledi medi gündüz farı herşeyi ile..
    E doğal olarak insan tecrübeli olduğu konuda konuşabiliyor.. 3 senedir aynı motora biniyorsaniz ve aynı motoru takip Edip kullananlar la beraberseniz birazcık fikriniz olur doğal olarak.

Eğer bakımlarını düzgün yapmazsanız hiçbir makina yola gitmez. Ayrıca tüm motor modelleri için ""LED far"" fiyatlarına bakın derim..

Dct şanzıman 8 senedir var ilk defa balata sorunu forumda ( ve Facebook) konu oldu. Satılan motor adetinin epeyce olduğunu farzet bir an için bellidir binde/ bir oranına denk bile gelmez...ki açılan 8500 lük konuyu okursan fiyat verme de yanlışlık olduğunu görebilirsiniz.

Benim hondayla ortaklığım da yok ılgım de niye bu kadar tepki verdin ki
    logaritma ve blueway2 bunu beğendiler.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Fiyatı uygun olsa tam bana göre bir motor ancak şu kazık fiyatlarda mümkün değil alınmaz. Ya kiralama ( yurt dışı için ), yada böyle motosikletsiz takılmaya devam en iyisi.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    2015 nc750S DCT kullaniyorum,hayatimda hic buyuk motor kullanmadim,Supersport motor gozuyle bakip kiyas yaparsan yanilirsin,bu motor agir abidir,basarsin marsa pasa pasa gidersin surati ve ivmelenmesi bana gore gayet guzel hakkini yemeyelim,pasa pasa gezicem diyorsan tavsiye ederim.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motoru incelemeye almaya başladım. Şuan xmax 250 kullanıyorum. Yükseltmek için Xmax 400 düşünüyorken NC 750 X Dct yi de düşünmeye başladım. Ağırlığı 230 kg civarında. Hızlanması bir 700 lük motor gibi değil gibi şeyler duydum. Aşırı hızlanma taraftarı değilim. Ama xmax den güçlü bir motora geçiş yaptığımı da hissetmek istiyorum açıkcası. Sorum şu şekilde Şehir içi ağırlıklı olmakla beraber zaman zaman şehir dışı turlar da yapmak istiyorum. Bu motor gerek hızlanma, gerek konfor, gerekse Yamahaya nazaran Honda servisi ve bir MaxiScooter'a göre performansı sizce tatmin edici olur mu ?
    NC 750D İntegra'yı da düşünün derim. Bir inceleyin, kullanıcı yorumları videoları vs. araştırın, fikriniz değişebilir.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Ayrıca başlık açmamak için,

Para Hiç Sorun Olmasa ve amaç sade asfalt kullanımı. Şehir içi şehir dışı artçılı ful bagajlı seyahat. 80 - 140 KM/H hızlarda otobanda seyretmek.

2018 BMW F750GS
    2018 SUZUKİ VSTORM 650 XT
    2018 HONDA NC750X DCT

Hangisi ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ]-[@LuI{ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca başlık açmamak için,

Para Hiç Sorun Olmasa ve amaç sade asfalt kullanımı. Şehir içi şehir dışı artçılı ful bagajlı seyahat. 80 - 140 KM/H hızlarda otobanda seyretmek.

2018 BMW F750GS
    2018 SUZUKİ VSTORM 650 XT
    2018 HONDA NC750X DCT

Hangisi ?
    tabiki istisnasız koşulsuz f750 yalnız biliyorsundur herhalde F750 esasen 850cc dir 750 yazdığına bakma..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Loncin (Çin) üretimi motor bloğu yüzünden tabi ki BMW (F750/850GS'ler güzel bu arada, ama motorları Çin'de üretiliyor işte...)

https://www.visordown.com/news/gener...-engine-faults

(Benim kişisel tercihim V Strom olurdu...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

BMW dediğin klasik boxer motordur, diğerleri bir başka BMW...

Motosikleti
    Artık Yok...
    çinde üretilmesi önemli değilki sonuçda bmw nin kontrolü altında onun alman mühendislik standartlarında üretliyordur o motor bahsettiğimiz marka bmw .. bmw nin 310 modelide hint tvs nin motoru ama on numara bir blok.. yani bunlar maliyet işleri almanyada bloku üretip 10 kuruşa mal edip 3 kişiye satmakdansa.. çinde aynı alman standartlarında üretip maliyetini 3 kuruşa getirip 30 kişiye satmak var..

devir eskisi gibi değil artık satda nasıl satarsan sat devri..
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler