Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Zincir Koptu Yolda Kaldım :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ninja gene geçemedi. Geçemezse. Araba ile kovalarım

Teşekkürler Mertcan. Bencede kilit koptu ama zinciri alamadım die sıfır zincir çöpe gitti. İnat ettim kendim takacağım yeni zinciri. Takana kadar da yatacak motor.
    kilit zincir dönüş yönünün tersi olacak kolay gelsin şimdiden
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Geçmiş olsun, çekici işini nasıl hallettiniz?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Benimde 1000 km lik did zincirim aynı şekilde kopmuştu, sanırım ya takılırken yada fabrikasyon olarak bir hata oluyor. Nadirde olsa başa gelebiliyor.

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Hyosung Gt250Naked Comet
    Geçmiş olsun. 2 hafta önce aynı durumu ben yaşadım. 250 TL Masraf sıkışmış biryerlere :D

http://i.hizliresim.com/qvWQgW.jpg

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Montaj hatasıdır, 1000 km'de zincir kopmaz. Yağsız da olsa suyun çamurun içinde de çalışsa kopmaz.

Ya segmanı hatalı takıldı/tam takılamadı, ya da zincir gergin takıldı yüke dayanamayıp koptu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Belki de o yüzden bazı orijinal zincirlerde kilit zincir yok. Zincir tamamen halka şeklinde.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, çekici işini nasıl hallettiniz?
    Normal oto çekicisi çağırdım. İnternetten kendi konumuma yakın olanı yazdım direk telefonlar çıkıyor. İlk çıkanı aradım, geldiler. Motoru yan sehpada koyup, calaskar ile sele üzerinden gerdirdik. Sonuç Mükemmel. Vitese bile takmadım. Boşta milim oynamadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Montaj yada fabrikasyon hatası olabilir. Bilemiyorum. Zira zinciri akan trafiğin içinden alamadım. Sonuç olarak işe araba ile gittim ve hayata küstüm. Motorumu daha çok seveceğim artık

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hazır zincir kopuşlarda, sizin sanayi tipi zincir deneme zamanınız gelmiş. Hem metresi 10 lira, yanınızda bir tane de yedek gezdirin; koparsa yenisini takarsınız :D Şaka bir yana, dikkat edin.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Evet. Bugün abanmayacağım. Yavaş yavaş gideceğim dedim ve zincirin koptu. Arabaların ortasında kaldı zincir tem çöküşü ve alamadım. Motoru çekiciye yükleyeceğim. Rezilliğimi önemsemiyorum da ben yarın işe nasıl gideceğim?
    Aman dikkat. En ufak şekilde atlatmışsın diyelim. Kopan zincir seni ve motoru düşürebilir. Veya kopan zincir bloğun üstündeki tahrik zinciri arasına sıkışıp bloğun o kısmını kırabilir ( Yaşanmış çok örneği var. ) Bu şekilde bir motor yaptırma masrafı girer işin içine.

1000 km oldu yağlamadım deyince bir şüphe düştü içime. 1000 km yi 1-2 ay gibi bir sürede yaptığını varsayıyorum. O sürede yağmurlar yağdı. Eğer yağmurda ard arda sürüş yaptıysan ve zinciri yağlamadıysan. Bu da kopmasına sebep verebilir. Zincir paslanabilir ve kat kat olur. Zinciri her yağmurdan sonra temizlemiyorsak bile yağlayalım. Çok kötü sonuçları olabilir.

Geçmiş olsun

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman dikkat. En ufak şekilde atlatmışsın diyelim. Kopan zincir seni ve motoru düşürebilir. Veya kopan zincir bloğun üstündeki tahrik zinciri arasına sıkışıp bloğun o kısmını kırabilir ( Yaşanmış çok örneği var. ) Bu şekilde bir motor yaptırma masrafı girer işin içine.

1000 km oldu yağlamadım deyince bir şüphe düştü içime. 1000 km yi 1-2 ay gibi bir sürede yaptığını varsayıyorum. O sürede yağmurlar yağdı. Eğer yağmurda ard arda sürüş yaptıysan ve zinciri yağlamadıysan. Bu da kopmasına sebep verebilir. Zincir paslanabilir ve kat kat olur. Zinciri her yağmurdan sonra temizlemiyorsak bile yağlayalım. Çok kötü sonuçları olabilir.

Geçmiş olsun
    Ben günde 85km yapıyorum. hafta sonuda 300km yaptım Uçmakdere'ye gidip. Ortalama 7-10 gün arasında o zincir 1000km yaptı Öyle üstünden altından pek bişeyler geçmedi. Bajaj'larda zincir muhafazayı standart koyuyorlar. Lakin ön dişliye bişeyler yaptı mı? Zincir direk yola savruldu. İşe gideceğim yarın, dönerken şirinevler'e uğramak zor geldi açıkçası. Acaba Honda'da 520'ye 120bakla o-ringli zincir var mıdır? SFR gözümden düştü

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben günde 85km yapıyorum. hafta sonuda 300km yaptım Uçmakdere'ye gidip. Ortalama 7-10 gün arasında o zincir 1000km yaptı Öyle üstünden altından pek bişeyler geçmedi. Bajaj'larda zincir muhafazayı standart koyuyorlar. Lakin ön dişliye bişeyler yaptı mı? Zincir direk yola savruldu. İşe gideceğim yarın, dönerken şirinevler'e uğramak zor geldi açıkçası. Acaba Honda'da 520'ye 120bakla o-ringli zincir var mıdır? SFR gözümden düştü
    D.I.D al riske atma motor yeniymiş daha.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilit zincir dönüş yönünün tersi olacak kolay gelsin şimdiden
    Kilit pulunun kapalı tarafı dönüş yönüne doğru olması gerekmiyor mu? kilit zincir dediğiniz farklı birşey mi ben mi yanlış biliyorum

Motosikleti
    rx3
    Cz zincir alın. Kilit baklası perçinli. Tak sökü yok yani. Takıyorsun eskiyince atıyorsun. Fiyatı da uygun.
    OzanAntalya bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla orjinal taktık. Ön dişli değişti, arka dişliyi tutan 6saplamadan 1'ini de kırmış giderken. Sarı zincir gitti, temiz parlayan metalik zincir geldi

2gündür arabacı modda geziyorum. Motorumu süremiyorum die, motor videoları izliyordum

Cz zincirin metini çok duydum lakin bu biraz boşluğa geldi zamansızlıktan.
    OzanAntalya bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilit pulunun kapalı tarafı dönüş yönüne doğru olması gerekmiyor mu? kilit zincir dediğiniz farklı birşey mi ben mi yanlış biliyorum
    Karıştırdım mı acaba
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karıştırdım mı acaba
    Yok sen haklısın. Zincir dönüş yönüne doğru baskı uygular, böylece pul'da kasılma yaparak açılmasını engeller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Bişey takıldı aklıma. Arka dişli saplamalarının 6 tanesinden 1tanesi kırılmış. Yarın servise gideceğim lakin gitmeden önce işe gidip geleceğim. Motoru her zamanki gibi mi kullanabilir miyim? Yoksa slow motion mu gitmem lazım?

Motosikleti
    Yok sen haklısın. Zincir dönüş yönüne doğru baskı uygular, böylece pul'da kasılma yaparak açılmasını engeller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Bişey takıldı aklıma. Arka dişli saplamalarının 6 tanesinden 1tanesi kırılmış. Yarın servise gideceğim lakin gitmeden önce işe gidip geleceğim. Motoru her zamanki gibi mi kullanabilir miyim? Yoksa slow motion mu gitmem lazım?
    diğerleri aağlam ve sıkıysa çok problem olcağını sanmam
    Angrypower bunu beğendi.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Normal oto çekicisi çağırdım. İnternetten kendi konumuma yakın olanı yazdım direk telefonlar çıkıyor. İlk çıkanı aradım, geldiler. Motoru yan sehpada koyup, calaskar ile sele üzerinden gerdirdik. Sonuç Mükemmel. Vitese bile takmadım. Boşta milim oynamadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Montaj yada fabrikasyon hatası olabilir. Bilemiyorum. Zira zinciri akan trafiğin içinden alamadım. Sonuç olarak işe araba ile gittim ve hayata küstüm. Motorumu daha çok seveceğim artık
    Vitese taksaydin da bir etkisi olmazdi zaten
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitese taksaydin da bir etkisi olmazdi zaten
    Öyle deme, 1km yokuş aşağı saldım 60-65km/sa ile iniyordu motor. İnan sanki vitese taksam gidecekmiş gibi geldi

Geçmiş olsun. Zincir bir yerlere dolanıp arka tekerleği kilitleyebilirdi, ucuz kurtulmuşsunuz. Evet CZ zincirler iyiidir. Çekoslovak malı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)