Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ruhsatta 35.2Kw yazıyor A2 ehliyet kullanabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Genç bir arkadaşa 13 bin liraya 33 binde xtr660 bulduk ama ruhsatta 35.2 kW yazıyor bunu A2 ehliyet ile kullanabilir mi aklıma takıldı. Biraz araştırdık ama birşey bulamadık. Benzer kilometrede ki motorları 17-18 den veriyorlar. 13 bin liraya da 33 binde ki motoru kaçırmak istemiyorum tanıdık bari binsin.
    Benim bildiğim yeni A2 max 35 kW kullanabiliyor 35.2 sorun çıkartır mı? Bilgisi olan varmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Nasıl ki otomobillerde 1598cc < 1600cc ise
    motosikletlerde de 35.2kW > 35kW

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Eyvah, 200watt... 0.3 beygir...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Hayır KW'ı geçtim zaten motor hacmi 660cc. A2 anca 600'e kadar kullanabiliyor.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle bişey...

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ehliyet tıkla güç tıkla

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    a2 ehliyette hacim sınırı yok sadece kw sınırı var. maksimum 35 kw kullanılabilir. 660 cc motor 35,01 kw bile olsa kullanamazsın. ama 1300 cc motor 35 kw olursa kullanabilirsin.

Motosikleti
    09
    O zaman cins bir polise denk gelirse çok büyük ihtimal yetersiz ehliyetten ceza yer.
    Bu ruhsatta 251cc yazmasıyla bir üst 600cc vergi dilimine dahil olma durumuna benziyor.
    Fiyatı çok uygun, kilomettesi muadillerine göre düşüktü çok yazık olacak yorumlar için sağolun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a2 ehliyette hacim sınırı yok sadece kw sınırı var. maksimum 35 kw kullanılabilir. 660 cc motor 35,01 kw bile olsa kullanamazsın. ama 1300 cc motor 35 kw olursa kullanabilirsin.
    35.5e kadar 35e 35.5den sonra 36 ya yuvarlanıyor sanırım duke390 bu şekilde kurtarıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman cins bir polise denk gelirse çok büyük ihtimal yetersiz ehliyetten ceza yer.
    Bu ruhsatta 251cc yazmasıyla bir üst 600cc vergi dilimine dahil olma durumuna benziyor.
    Fiyatı çok uygun, kilomettesi muadillerine göre düşüktü çok yazık olacak yorumlar için sağolun
    genç arkadaşına hayırlı olsun şimdiden kullanır sıkıntı yok.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Neden trafik şubeden yada herhangi bir trafik polisinden net bilgi almıyorsunuz

Motosikleti
    09
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam inan bu konu hakkında herkesten farklı bir ses çıkıyor.
    Az önce çevirme vardı orada ki polis arkadaşlara sorduğumda maksimum 650cc kullanabildigini güç sınırı olmadığını söyledi.
    Herkes birşey biliyor ama doğru mu yanlis mi belli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Güncel++++++

Motosikleti
    speederbike
    Yasa ne diyor o önemli. Yanlış bilen birine yasayı gösterebilirsiniz. Tersi mümkün değil.

Slayer5810 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suan Motosikletim Yok :(
    Senin A Ehliyeti Alma Zamanin Gelmiş

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan da net bilgi alabilmesi gerekiyor her meslekten binlerce motosiklet kullanıcısı üyesi var. Üstelik motosikletle ilgili her şeyin paylaşıldığı ana konusu motosiklet olan bir site. Hiç mi kanunla ve ehliyetle profesyonel anlamda ilgili üye yok?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cc limiti yok.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35.5e kadar 35e 35.5den sonra 36 ya yuvarlanıyor sanırım duke390 bu şekilde kurtarıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

genç arkadaşına hayırlı olsun şimdiden kullanır sıkıntı yok.
    duke 390 kw konusunda kurtarıyor ancak güç ağırlık oranı bakımından kw/kg 0,2'den büyük olduğu için a2 ile kullanılamıyor. ama bizim polislerimiz güç ağırlık oranına bakıyorlar mı ya da sorgulama yapılan cihaz sistemden otomatikman bu durumu da sorguluyor mu onu bilmiyorum.

bu arada her kafadan bir ses çıkıyor evet ama siz beni dinleyin arkadaşlar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke 390 kw konusunda kurtarıyor ancak güç ağırlık oranı bakımından kw/kg 0,2'den büyük olduğu için a2 ile kullanılamıyor. ama bizim polislerimiz güç ağırlık oranına bakıyorlar mı ya da sorgulama yapılan cihaz sistemden otomatikman bu durumu da sorguluyor mu onu bilmiyorum.

bu arada her kafadan bir ses çıkıyor evet ama siz beni dinleyin arkadaşlar
    her türlü sorgulama yapmak mümkün ruhsattaki rakamlara bakıp kafadan da 2 ye böler anlaşılır limitin üstünde olduğu duke 390 için örnek verecek olursak gücü 32kW ağırlığı 149kg güç/ağırlık = 0.21 yani A2 ile kullanılamaz.

Motosikleti
    speederbike
    MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ KURSU

MADDE 1-j) Eğitim ve sınav aracı (“A2” sınıfı sertifika için): Gücü 11-35 kilovat arasında olan ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, iki tekerlekli motosikleti,”...

İki kriter var. Gücü 35 kilovat'tan düşük olacak, güç/ağırlık oranı 0,2'den küçük olacak.
    Bu iki kriterden birini sağlamıyorsa kullanamazsınız.
    Aşağı yuvarlama, yukarı yuvarlama olayı hikaye. Öyle bir şey ancak mevzuatta belirtilmişse olur. 35,0001 de kabul olmaz, 0,200001 de kabul olmaz.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çevirmede yakalanırsa 2bin 18 lira ceza keserler. ruhsat sahibi başkası çıkarsa bi o kadar 2bin 18 lira da ona yazarlar. ayrıca sürücüyü mahkemeye verirler. ayrıca motoru bağlayıp çekici parası ve alana kadar gün başına otopark parası isterler.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türlü sorgulama yapmak mümkün ruhsattaki rakamlara bakıp kafadan da 2 ye böler anlaşılır limitin üstünde olduğu duke 390 için örnek verecek olursak gücü 32kW ağırlığı 149kg güç/ağırlık = 0.21 yani A2 ile kullanılamaz.
    A2 ehliyet KTM 390 sürebiliyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)